Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Metoda wlewowa
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Protezy ruchome , akryl, zęby sztuczne, technika wtrysku
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
amul

PostWysłany: Nie Paź 11, 2009 8:24 pm    Temat postu: Metoda wlewowa Odpowiedz z cytatem

Ludzie kochane!!!!!Pomocy!!!! Protezy robione metodą wlewową pękają częściej niż te , które puszkowałem tradycyjnie.Czy WAM też ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zorro

PostWysłany: Pon Paź 12, 2009 7:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

-z prostej przyczyny-najlepszy szybkoplimer nigdy nie dorówna najzwyklejszemu akrylowi na ciepło......
WYZEJ NEREK NIE PODSKOCZYSZ. Cool
Adler

PostWysłany: Czw Paź 15, 2009 12:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrobiłem parę protez tą metodą
z akrylu na zimno,firmy dreve,
i też dwie pękły.reszta poszła na szkielety.Od roku robię na akrylu Futura Gen z Schütz Dental. Kilka protez jest na implantach klasyczne doldery,i jak na razie nie strzeliły.
Ale metoda na gorąco jest pewniejsza.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Luffie

PostWysłany: Sob Paź 17, 2009 11:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zawsze możesz spróbować Vertex castapress albo castavaria. Osobiscie jestem zadowolony. Nic mi nie pęka bo niby czemu ma pękać. Może przy wybijaniu jestes nieostrożny. Ćwicz i bądź cierpliwy. Nic na szybko
Luffie

PostWysłany: Sob Paź 17, 2009 11:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zorro napisał:
-z prostej przyczyny-najlepszy szybkoplimer nigdy nie dorówna najzwyklejszemu akrylowi na ciepło......

niestety nie zgadzam się tymbardziej jesli chodzi o ten najzwyklejszy
amul

PostWysłany: Nie Paź 18, 2009 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pracuję Castapresem firmy Vertex , mam aparat do polimeryzacji też z firmy Vertex i.....problem z pękaniem częściówek jest. Nie pękają przy wybijaniu rylko w trakcie noszenia przez pacjenta. Nie wiem co oni robią z protezami , jak je użytkują ....ale ,,białe kitle,, mówią ,że pękają.
Powrót do góry
Luffie

PostWysłany: Sro Paź 21, 2009 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm Rolling Eyes
ja też vertex...castavaria zawsze wydawała mi się fajna
spróbuj tego http://www.vertex-dental.com/castavaria.php
Andrzej_D

PostWysłany: Sro Paź 28, 2009 5:18 pm    Temat postu: POLECAM!!! Odpowiedz z cytatem

megaCryl firmy Megadental i życie staje się proste Smile
Jeśli ktoś ma dostęp do archiwum Nowoczesnego Technika Dentystycznego, Polecam artykuł który napisał Karl-Heinz Körholz - z nr 2/2009.
Jest tam dobry opis tego akrylu, jego właściwości i zastosowań. Nie ma porównania z żadnym innym dostępnym na światowym rynku. To rewolucyjne tworzywo. O więcej informacji proszę na priv.
Pozdrawiam.
Adler

PostWysłany: Czw Lis 05, 2009 5:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawda jest bardzo dobry,
Rozmawiałem z technikami z Niemiec, ale nie jest jedyny....
Promolux,Weropress,Combipress
czyli system firmy Merz-Dental.
Czekam na dostawę.
www.Merz-Dental.de
Pozdrawiam. Wink
Powrót do góry
ankara

PostWysłany: Nie Lis 08, 2009 6:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podziel się wrażeniami Adler.
My do metody wlewowej używamy futury pres i fakt - przy całkowitych zdarza się że proteza się skurczy, jednak kiedy dokładnie utrzymujesz proporcje i polimeryzujesz wg zaleceń to skurcz jest mniejszy niż w metodzie tradycyjnej. Ważne jest przechowywanie samej masy - zarówno proszku jak i monomeru - są bardzo wrażliwe na temperaturę.

Ja nie chcę nawet słyszeć o puszkowaniu w gipsie, bo od razu dostaję białej gorączki...
Co do pękania...robiłam badania wytrzymałościowe tworzyw akrylowych i wyniki (przynajmniej dla mnie) były zaskakujące... szybkopolimery wcale nie odstają zbytnio od tradycyjnych - w kilku przypadkach było nawet odwrotnie...
Jeśli oddajemy protezę ze skurczem to jest wysokie prawdopodobieństwo, że pęknie, zmieniają się wtedy parametry przyłożenia i w ogóle działania sił w buzi, jeśli jednak proteza jest spolimeryzowana prawidłowo no i oczywiście prawidłowo ustawiona, z prawidłowym utrzymaniem itp. to o takich przypadkach nie może być mowy. W przypadku protez częściowych...pękały pękają i pękać będą niezależnie czy są robione tą czy inną metodą, bo są zawsze cieńsze, mają klamry i inne "bajery", są zęby zachowane, które z biegiem lat "pracują" i warunki w j.ustnej się zmieniają - na to wpływu nie mamy - wyrostki będą zanikać, a proteza będzie osiadać i wcześniej czy później trzaśnie...
stanislaw

PostWysłany: Pon Lis 09, 2009 1:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie.
Jak mnię pamięć nie myli w Nowym Sączu robiono takoż na Futura Pres LT "ciut" droższa,ale lepsijsza.
Kiedyś kolor rosa był bardziej transparentny niż kolor rosa transparent.
"To by było na tyle"
Miłego Poranka Staszek
polocokta

PostWysłany: Pon Sty 18, 2010 11:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest jeszcze jedna sprawa.Te protezy po czasie po prostu śmierdzą.I żaden von Total Golgen Kronen Urlich Hans ing. aus Munchen Gebiss Institute of Technology w czasopiśmie" Gebiss und ich und meine Liebe "tego nie zmieni.Und kropka.
Powrót do góry
Adler

PostWysłany: Wto Sty 19, 2010 11:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W klasycznej metodzie,też wystarczy miejsce niedopolerowane i łapie syf. Do tego higiena pacjenta ,kamień,kawa, herbata,papierosy, albo pies który pogryzie ,i pacjent kropelką połączy, i jest wanilia. Razz pozdr.
Powrót do góry
polocokta

PostWysłany: Sro Sty 20, 2010 10:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi o same właściwości tego akrylu.Są fatalne.Gdy go wiercisz to się topi i przykleja do wiertła ,inaczej niż w pracach gotowanych.Przy naprawach błyskawicznie widać jaki to plastik.
Powrót do góry
efffcia83

PostWysłany: Czw Sty 21, 2010 8:25 pm    Temat postu: protezy ruchome,akryl,zęby sztuczne,technika wtrysku Odpowiedz z cytatem

ja do protez używam akrylu Vertex na gorąco, metodą tradycyjną a jeśli się lekarzowi marzy lepsza proteza to serwuje Ivocap firmy Ivoclar. jest to akryl wtryskiwany pod ciśnieniem, bez monomeru resztkowego i praktycznie nie pękający. nie stosuje żadnej metody wlewowej bo to co robimy jest dobre i nie ma co udziwniać. jak to sie godo : lepsze jest wrogiem dobrego Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Protezy ruchome , akryl, zęby sztuczne, technika wtrysku Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: