Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
proteza akrylowa problem
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Protezy ruchome , akryl, zęby sztuczne, technika wtrysku
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
polimer

PostWysłany: Wto Wrz 01, 2009 11:05 pm    Temat postu: proteza akrylowa problem Odpowiedz z cytatem

witam
mam ogromną prośbę borykam się z następującym problemem , po wybiciu protezy z puszki zostaje mi model w protezie czasem odskoczy z podniebienia natomiast w wyrostku zostaje próbowałem różnych izolatorów ciasto upychałem w różnych fazach(w granicach rozsądku) nie używam dużej siły przy prasowaniu(ok 3000 kg), a może poprostu kupić myjkę ultradzwiękową (czytalem na forum że dobra myjka rozwiaze problem)tylko z kolei jaką , znalazlem firme polsonic u nich myjka kosztuje ok 900 zl czy to dobry wybór a może jakas inna , bardzo prosze o pomoc myjka to jednak ominiecie problemu a ja chcialbym wiedziec co robie zle , jeszcze jedno jak mi odskoczy gips z podniebienia(tylko) powierzchnia akrylu jest chropowata , używam vilacrylu hplus
pozdrawiam forumowiczów i jeszcze raz prosze o pomoc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zorro

PostWysłany: Wto Wrz 01, 2009 11:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi polimerze-mołbym przed toba strzelić wywód na cały ekran(pelen pseudoteorii,ale powiem krotko-
Twoje pytanie świadczy o małym doświadczeniu zawodowym-gdy bedzie jednak ono większe ,takie "eventy" będą ci zwisały kalafiorem,bo sie po prostu zdarzaja.....a myjke raczej sobie odpuść.
Powrót do góry
polimer

PostWysłany: Sro Wrz 02, 2009 6:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak mam bardzo male doswiadczenie wiec wg ciebie mam poprostu wydlubywac gips bo tak trzeba bo mam male doswiadczenie ? prosilem o rade jak probowac to wyeliminowac , a dlaczego myjke odpuscis? mimo wszystko dziekuje za zainteresowanie
Powrót do góry
zorro

PostWysłany: Sro Wrz 02, 2009 8:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1....to kup myjke,dłuto elektryczne ico tylko ci podsuną.
2.Moje stwierdzenie małego doświadczenia nie było zarzutem -tylko spostrzeżeniem
3.Sposób o który prosisz każdy wypracowuje sobie sam

Twoja wypowiedź jest typowa dla ludzi początkujących w tym zawodzie-(to nie zarzut) wydaje sie wam że na wszystko w tech.dentystycznej sa gotowe recepty,przepisy knify-jest to po prostu błąd myślowy
Dziedzina w ktorą wdepnęliśmy nie jest NAUKĄ SCISŁĄ lecz TZW .POZYTYWNĄ-nawet można powiedziec jest SZTUKĄ-a ta z definicji nie ma regół,recept...TAK JAK MEDYCYNA.
Sam mówisz że wszystko robisz ok...a nie wychodzi

Może kluczem do sparawy jest to że po szkole zamiast isć do laboru w którym mógłbys się podszkolić postanowiłeś że już jesteś na tyle dobry żeby samemu się pomęczyć....a gips faktycznie (może to dla ciebie dziwne) -należy wydłubywać.
Powrót do góry
totalnakorozja

PostWysłany: Sro Wrz 02, 2009 8:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polymer
Zwróć uwagę na ustawienie modelu przy zatapianiu w gipsie w pierwszej części puszki
Powrót do góry
zorro

PostWysłany: Sro Wrz 02, 2009 9:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...zwróć też uwagę na studzenie -odpowiednie-puszek.
Powrót do góry
fasola

PostWysłany: Sro Wrz 02, 2009 9:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak czasem dorwę jakieś puszkowanie (co się już bardzo rzadko zdarza) i proteza trzyma się modelu, to wkładam ją z powrotem do kontry i na granicy modelu i akrylu przykładam mały nożyk zakończony szpicem i uderzam w jego trzonek młotkiem z odpowiednią siłą (byle nie za mocno). Zwykle kawałek modelu odskoczy, a za nim zaraz cała reszta Smile
Ogólnie rzecz biorąc zawsze lubiłam wybijać protezy Smile
Powodzenia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zorro

PostWysłany: Sro Wrz 02, 2009 9:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...a pod jakim kątem uderzasz owym nożykiem w gips-to chyba istotne Cool
Powrót do góry
fasola

PostWysłany: Sro Wrz 02, 2009 11:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zorro napisał:
...a pod jakim kątem uderzasz owym nożykiem w gips-to chyba istotne Cool

Nie uderzam nożykiem - nożyk tkwi w miejscu, a młotek się rusza Wink

Hmm, robię to mechanicznie więc nigdy się nad tym nie zastanawiałam Smile
Jakby to powiedzieć... jeśli ustawię nożyk równolegle do stołu, na którym leży puszka, to przechylam go ostrzem w dół o jakieś 45 stopni. Musiałabym to pokazać, ale to kwestia wyczucia Smile

Ps. Jakby ktoś pytał, nie uszkadzam protez.
Pozdrawiam
Powrót do góry
proteska

PostWysłany: Sro Wrz 02, 2009 1:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to ,że część gipsu trzeba usunąć mechanicznie , to całkiem normalne , natomiast matowa powierzchnia protezy , jakby pokryta cieniutką warstwą gipsu, to wydaje mi się, zbyt długie trzymanie puszki we wrzątku przed jej otworzeniem i wyparzeniem z wosku. dodam tylko ,że izolit jakiejkolwiek firmy by nie był, nakładamy na powierzchnię gipsu DOKŁADNIE WYPARZONĄ, SUCHĄ i GORĄCĄ jeszcze
Kejt

PostWysłany: Sro Wrz 02, 2009 4:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moim skromnym zdaniem... czasem wyrostek ma tak duży podcień że przy wybijaniu, zastosowawszy uprzednio najprzebieglejsze knyfy - i tak zostanie w protezie gips... bierze się wtedy frez do gipsu i... i nie ma mocnych:)
fasola

PostWysłany: Sro Wrz 02, 2009 4:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie zbierałam frezem gipsu z protez.
Mój knif zawsze skutkuje Smile Jak gdzieś zostanie gipsior, to i tak go stamtąd wytłukę.
Powrót do góry
Kejt

PostWysłany: Sro Wrz 02, 2009 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie bezpośrednio z protezy, tylko zrobić dziurę w gipsie (na środku) i odłupać, mi tak łatwiej.
fasola

PostWysłany: Sro Wrz 02, 2009 4:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy sposób dobry, byle nie marnował za wiele czasu Smile
W końcu liczy się efekt końcowy.
Powrót do góry
Kejt

PostWysłany: Sro Wrz 02, 2009 5:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdyby nie metody prób i błędów - ile mniej byłoby odkryć!
pozdrufka
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Protezy ruchome , akryl, zęby sztuczne, technika wtrysku Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: