Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Proteza acetalowa
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Protezy ruchome , akryl, zęby sztuczne, technika wtrysku
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tempbox

PostWysłany: Czw Sie 27, 2009 7:41 pm    Temat postu: Proteza acetalowa Odpowiedz z cytatem

W ostatnim czasie poszukiwałem w mojej okolicy gabinetu stomatologicznego, gdzie mógłbym zrobić protezę acetalową. Nie było łatwo, ponieważ w trzech gabinetach na cztery wypytane nie da się zrobić czegoś takiego, a w połowie z nich nawet nie słyszeli o czymś takim jak acetal.
Jednak znalazłem i nie powinno w zasadzie być problemu, gdyby nie straszny rozrzut przybliżonych kosztów o które poprosiłem. Ceny wahają się od 950zł do 3200zł.
Człowiek w takiej sytuacji powinien cieszyć się, że zapłaci tylko 950zł ale nie wie czy nie dostanie bubla zamiast protezy. Z drugiej strony 3200zł to mało satysfakcjonująca cena.

O co więc powinienem się wypytać w gabinecie żebym wiedział, że dobrze inwestuję pieniądze? I dlaczego cena może się aż tak wahać?

Dodam jeszcze, że protezy acetalowe z tego co udało mi się zauważyć serfując po www, często są wrzucane do jednego worka z nylonowymi (elastycznymi), a czasem traktowane jako osiadające.
Nie wiem, może i takie da się robić z tego materiału.Mi jednak chodziło o estetyczną, bezmetalową i niealergiczną alternatywę protezy szkieletowej o czym informowałem zadając pytanie dentystom, przy czym posiłkowałem się także poniższymi odnośnikami:
http://www.vita-dent.pl/protezy-acetalowe.html
http://www.candeo.pl/stom_prot#protezy_acetalowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
artdentalphotography

PostWysłany: Czw Sie 27, 2009 9:25 pm    Temat postu: Re: Proteza acetalowa Odpowiedz z cytatem

tempbox napisał:
I dlaczego cena może się aż tak wahać?

Głównym czynnikiem mającym wpływ na cenę w gabinecie jest marża, jaką narzuca gabinet.
Kejt

PostWysłany: Czw Sie 27, 2009 9:54 pm    Temat postu: Re: Proteza acetalowa Odpowiedz z cytatem

tempbox napisał:
Ceny wahają się od 950zł do 3200zł.

Aż tyle?? AAAAAAAAAAAAAA... zdzierają... smutne.
tempbox

PostWysłany: Pią Sie 28, 2009 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli nie może tu być mowy o jakimś acetalu niskiej jakości, który pozwala tak obniżyć cenę i którego mógłbym się obawiać?
A pod nazwą "proteza acetalowa" zawsze kryje jest odmiana szkieletu, bo nie robi się z tego materiału tańszych (niedoskonałych) osiadających protez?
Powrót do góry
Joannaf

PostWysłany: Sob Sie 29, 2009 1:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Acetal to acetal, jedynie wykonaniem i marżą lekarską może się różnić.
Słyszałam od lekarza, że technik 25 km wiezie im acetal za śmieszne pieniądze. Więc zadałam pytanie takiemu lekarzowi, czy to co dostaje to aby na pewno acetal.
Powrót do góry
szorstki

PostWysłany: Sob Sie 29, 2009 1:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim skromnym zaniem acetal to badziewie..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora Adres AIM MSN Messenger
Joannaf

PostWysłany: Sob Sie 29, 2009 1:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesteś w błędzie, albo masz złe doświadczenia. Metal to badziewie.
Powrót do góry
Olek

PostWysłany: Sob Sie 29, 2009 2:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajnie że dzielicie się swoimi doświadczeniami.
Byłbym wdzięczny gdybyście napisali dlaczego "acetal to badziewie" i dlaczego "metal to badziewie"?
Powrót do góry
artdentalphotography

PostWysłany: Sob Sie 29, 2009 3:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tempbox napisał:

A pod nazwą "proteza acetalowa" zawsze kryje jest odmiana szkieletu.......

Protezy szkieletowe w swoim założeniu są protezami ozębnymi. W niektórych przypadkach osiadająco-ozębnymi. Nie trzeba chyba tłumaczyć co to oznacza.
Protezy acetalowe, które widziałem wykonywane przez techników, także te w folderach firm, które handlują materiałami i sprzętem, to nic innego jak zwykłe częściówki osiadające, tylko że po części wykonane z acetalu.
Dlatego porównywanie ich do protez szkieletowych metalowych mija się celem.
Jak widać marketing działa.
Joannaf

PostWysłany: Sob Sie 29, 2009 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Protezy acetalowe, które widziałem wykonywane przez techników, także te w folderach firm, które handlują materiałami i sprzętem, to nic innego jak zwykłe częściówki osiadające" - BZDURA!!!
ŻEBY GŁOSIĆ OPINIĘ, TRZEBA SAMEMU WYKONYWAĆ TĄ PRACĘ, NAJLEPIEJ KILKA LAT, A NIE OCENIAĆ COŚ CO WIDZIAŁO
Powrót do góry
zorro

PostWysłany: Sob Sie 29, 2009 7:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GENERALNIE -PROTEZY jako takie.-to badziewie.
WITAMY potencjalnego Pacjenta na forum_jednak mam pytanie -dlaczego acetal a nie szkielet z tytanu,dlaczego proteza ruchoma a nie stała(most) ????jaka jest pani ?pana ?motywacja wyboru (czego oczekuje)....
Po odpowiedzi doooopiero sie zacznie na forum_tak czuję??? Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Olek

PostWysłany: Sob Sie 29, 2009 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli pod acetal normalna analiza paralelometryczna = szkieletowy acetal
Brak cierni = osiadający acetal

Jaka musi być minimalna grubość ciernia z punktu widzenia wykonalności i wytrzymałości?

Jak jest z podcieniami ? Jakiej głębokości? jakie klamry? Jakiej grubości są te klamry?

Joannaf może byś pokazała kilka swoich acetali to pewnie by wiele wyjaśniło?
Powrót do góry
ceram

PostWysłany: Sob Sie 29, 2009 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Smile

Joannaf napisał:
Jesteś w błędzie, albo masz złe doświadczenia. Metal to badziewie.

Cytat:

- BZDURA!!!
ŻEBY GŁOSIĆ OPINIĘ, TRZEBA SAMEMU WYKONYWAĆ TĄ PRACĘ, NAJLEPIEJ KILKA LAT, A NIE OCENIAĆ COŚ CO WIDZIAŁO

Shocked Czyli twierdzisz że acetal przerósł metalowy szkielet???
To niby czym przerósł? ...i co Cię w nim tak urzekło Shocked

artdentalphotography napisał:

Protezy szkieletowe w swoim założeniu są protezami ozębnymi. W niektórych przypadkach osiadająco-ozębnymi. Nie trzeba chyba tłumaczyć co to oznacza.
Protezy acetalowe, które widziałem wykonywane przez techników, także te w folderach firm, które handlują materiałami i sprzętem, to nic innego jak zwykłe częściówki osiadające, tylko że po części wykonane z acetalu.
Dlatego porównywanie ich do protez szkieletowych metalowych mija się celem.
Jak widać marketing działa.

Do tej pory też tak myślałem Confused

Co do marketingu - odnośnie stosowania stopów złota na podbudowę uzupełnienia licowanego ceramiką :
-wadą złota (między innymi)jest jego powolna korozja...

pozdrawiam

Ostatnio zmieniony przez ceram dnia Sob Sie 29, 2009 7:31 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ceram

PostWysłany: Sob Sie 29, 2009 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olek napisał:
Czyli pod acetal normalna analiza paralelometryczna = szkieletowy acetal
Brak cierni = osiadający acetal

Jaka musi być minimalna grubość ciernia z punktu widzenia wykonalności i wytrzymałości?

Jak jest z podcieniami ? Jakiej głębokości? jakie klamry? Jakiej grubości są te klamry?

Joannaf może byś pokazała kilka swoich acetali to pewnie by wiele wyjaśniło?

O tym samym myślę,
sorry Olku że przebiłem Twój post ale myślę że Joanna się doczyta.
Aż nie umiem sobie wyobrazić grubości tworzywa.

Też chciałbym zerknąć na fotki- czysto edukacyjnie bez złośliwości
pzdr
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
artdentalphotography

PostWysłany: Sob Sie 29, 2009 10:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Joannaf napisał:
BZDURA!!!

Joannof, żeby ocenić jak lakiernik pomalował mi samochód, nie muszę osobiście zajmować się lakiernictwem (taka moja dygresja).
Nie wspomnę już o tym, że aby stwierdzić, że ktoś ma fatalne zęby na przodzie, nie trzeba w ogóle zajmować się zębami.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Protezy ruchome , akryl, zęby sztuczne, technika wtrysku Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: