Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
CAD/CAM
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> CAD/CAM, SLM, SLS, STL,...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ARTURRO

PostWysłany: Czw Lip 09, 2009 4:15 pm    Temat postu: CAD/CAM Odpowiedz z cytatem

Witam-przymierzam sie właśnie do zakupu pełnego systemu Cad/Cam .Wpadł mi w oko Cercon Eye , cena jest jeszcze i tak dośc wysoka ,ale za to prostota obsługi oprogramowania wręcz intuicyjna. Np. program firmy Wieland to skomplikowana sprawa-jak dla mnie Sad .
Może ktoś z Was pomoże mi w ostatecznym wyborze i przedstawi mi za i przeciw danego systemu.
U przedstawicieli dowiaduje się wyłącznie o plusach danego systemu ,ale są przecież i minusy(cena ,serwis,cena bloczków ,frezów).
Licze na Waszą wiedze i fachowośc-pozdrawiam.
bor

PostWysłany: Pią Sie 14, 2009 10:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pracuje, a racej pracowalem na obu, bo cercon juz sie tylko kuzy. Jak cie stac na wielanda to szczerze polecam. Obsloga niwiele sie rozni i zalezy od oprogramowania. Nasze wielandy chodza juz na trzech programach. Mozesz tez ciac tytan, doce coraz wiecej o to pytaja.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
techdent

PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 11:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to chyba jajlepsza oferta na CAD/CAM jaka widziałem Shocked
http://www.it4dent.pl/product.php?id_product=1758
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
artdentalphotography

PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 2:57 am    Temat postu: Re: CAD/CAM Odpowiedz z cytatem

ARTURRO napisał:
Witam-przymierzam sie właśnie do zakupu pełnego systemu Cad/Cam .Wpadł mi w oko Cercon Eye , cena jest jeszcze i tak dośc wysoka ,ale za to prostota obsługi oprogramowania wręcz intuicyjna. Np. program firmy Wieland to skomplikowana sprawa-jak dla mnie Sad .
Może ktoś z Was pomoże mi w ostatecznym wyborze i przedstawi mi za i przeciw danego systemu.
U przedstawicieli dowiaduje się wyłącznie o plusach danego systemu ,ale są przecież i minusy(cena ,serwis,cena bloczków ,frezów).
Licze na Waszą wiedze i fachowośc-pozdrawiam.

A po kiego grzyba chcesz pakować się takie koszty.
Weź sobie w dzierżawę sam skaner, a koszty utrzymania frezarki, pieca do synteryzacji, energii elektrycznej, frezów, bloczków przerzuć na tych co zafundowali sobie centrum frezowania.
No chyba, że 100 pkt miesięcznie będziesz trzaskał.

A najtaniej będzie jak kupisz ode mnie skaner za 6 tyś. brutto:
http://www.zgryz.com/forum/viewtopic.php?t=3454
Wykupisz tylko aktywację (licencję w NOBLU)
Ja już nie dłubię w zębach, więc nie oferuję Ci skanera, bo chce zmienić system. Very Happy

Ostatnio zmieniony przez artdentalphotography dnia Sro Mar 03, 2010 12:57 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora
speenatch

PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 11:09 am    Temat postu: Re: CAD/CAM Odpowiedz z cytatem

artdentalphotography napisał:
.... bloczków przeżuć na tych co ....

Przygadał kocioł garnkowi... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
pozdrawiam.
PS czasami mozilla nie pomaga...trzeba mieć to we krwii
no chyba, że pisząc żułeś gumisia Laughing Laughing Laughing
bo to co chciałeś powiedzieć to od rzucania nie żucia Laughing Laughing Laughing

Nie dziękuj
Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
artdentalphotography

PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 12:56 pm    Temat postu: Re: CAD/CAM Odpowiedz z cytatem

speenatch napisał:
.... bloczków przeżuć na tych co ....

Przygadał kocioł garnkowi... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
pozdrawiam.
PS czasami mozilla nie pomaga...trzeba mieć to we krwii
no chyba, że pisząc żułeś gumisia Laughing Laughing Laughing
bo to co chciałeś powiedzieć to od rzucania nie żucia Laughing Laughing Laughing

Nie dziękuj
Laughing Laughing Laughing

Żułem Winterfresh, ale i tak rzucie gumy nie bylo przyczyną tego defektu słownego Very Happy
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Dluga

PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 2:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arturro Cercon eye ma program który jeszcze parę chwil temu - niestety nie wiem jak aktualnie nie pozwalał na wycinanie wszystkiego - np łączników, mostów adhezyjnych.... no ale Ciągle się ulepsza popytaj jak jest z aktualizacją programu czy przypadkiem nie każą Ci za nią płacić jak się tylko pojawi.
Program - system jest młodszy niż co poniektóre systemy i defekty programowe niestety są. Można ominąć je np wychodząc z pliku, zapisując, i otwierając na nowo. Nie pozwalał np na rozbudowywanie pewnych elementów. Piszę na wszelki słuczaj w czasie przeszłym bo może już to poprawili.
Nadto nie wszystkie systemy modeli składanych mieszczą się w skanerze, i to co mnie denerwowało to niemozliwość zeskanowania przeciwzgryzu (tylko kęsek) czy też modeli w np zwarciu centralnym - czasem brakuje wyobraźni żeby dobrze zaplanować pracę bez tego typu informacji!

Jak coś mi jeszcze do głowy wpadnie to napiszę!
Dluga

PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 2:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AAAAA! A wieland faktycznie tylko na oko jest trudny!
speenatch

PostWysłany: Czw Mar 04, 2010 10:15 am    Temat postu: Re: CAD/CAM Odpowiedz z cytatem

Żułem Winterfresh, ale i tak rzucie gumy nie bylo przyczyną tego defektu słownego Very Happy
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

najważniejsze że humor Ci dopisuje Laughing Wink
Powrót do góry
ARTURRO

PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 12:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na razie odpusciłem sobie cad/cama,ale zainwestowałem w porządnie wyposarzony gabinet stomatologiczny i powiem Wam ,że to chyba dobry pomysł.
W otwarciu gabinetu pomogły mi środki unijne.Nie wiem w czym był rebus ,ale na labor nie dostałem ,a na gabinet bez problemu.
Nie wykluczam zakupu CAD/CAM-a,lecz ryzyko szybkiej spłaty danego systemu jest obecnie bardzo duże.Gabinet jest pewniejszą inwestycją.
Labor na kilka stanowisk i gabinet z myślącymi lekarzami to duet przyciągający ludzi. Ja jestem zadowolony -Wam też życzę tego samego.
Adler

PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 1:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myśle ,że zrobiłeś świetną,inwestycje, mając własny gabinet i pracownie, a z czasem to Cad/Cam kupisz.
Wiadomo że konkurencja gabinetowa będzie niezadowolona, ale to ich problem.
lekarze otwierają własne pracownie,stawiają sironie -cerec
I mają technika w d..... Smile
Powodzenia i pozdrawiam.
Die Königin ist die Funktion und Alle anderen Dinge haben sich ihr unterzuorden .....es hat mich uberzeugt ... dass die Biomechanische Okklusionskonzept nach M.Polz und Okklusionskonzept nach prof.Slavicek das ist der richtige Weg..
Powrót do góry
obserwator

PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 2:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratulacje i powodzenia Tobie życzę.
Też o tym myślę i trzeba będzie znowu zaryzykować.
Powrót do góry
ARTURRO

PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 4:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi udało się kase wydrzec za trzecim razem-ale za to dwa razy pod rząd.Trzeba na to wieeeeele cierpliwości i uporu.
krocodyl

PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 6:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ARTURRO napisał:
zainwestowałem w porządnie wyposarzony gabinet stomatologiczny i powiem Wam ,że to chyba dobry pomysł.

Pomysł jest świetny Wink
ale jak udało ci się pozyskać lekarza -no chyba ,że to żona ?
Powrót do góry
ARTURRO

PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawda-gabinet (sprzet)to nie wszystko.Z zatrudnieniem tzw. kumatego lekarza też nie jest łatwo.Zazwyczaj szukam osoby już po stażu i z jakimś doświadczeniem.Nie każdy stomatolog musi by super protetykiem.
Mam oczywiście protetyka, i na to kłade nacisk,ale są też potrzebni od tzw. zachowawczej,endodonci- którzy potrafią cały dzień grzebac sie w kanałach gapiąc sie przez mikroskop.
Trzeba miec dużo cierpliwości ,stanowczości,troche pokory i no i dobrych ludzi dookoła siebie.
Stomatolodzy otwierają labory ,więc czemu nie odwrotnie. Starajcie sie bo warto!
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> CAD/CAM, SLM, SLS, STL,... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: