Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
gips kl IV
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Gipsy, modele, modelowanie w wosku
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
123misia123

PostWysłany: Pon Kwi 22, 2013 10:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście jest to gips supertwardy wzbogacony tworzywem sztucznym. Wykazuje korzystne właściwości zapływania i doskonałą ostrokątowość podczas oddzielania kikutów zębowych i odsłania granice preparacji. Ma bardzo gładką powierzchnię, niewielka ekspansja, ze względu na dużą twardość końcową znosi duże obciążenie. Zastosowanie na modele kikutów, łuki zębowe, modele dzielone, modele wzorcowe w technice metali szlachetnych i nieszlachetnych. Występuje w różnych kolorach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotrasz

PostWysłany: Pon Kwi 22, 2013 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

123misia123 napisał:
Oczywiście jest to gips supertwardy wzbogacony tworzywem sztucznym. Wykazuje korzystne właściwości zapływania i doskonałą ostrokątowość podczas oddzielania kikutów zębowych i odsłania granice preparacji. Ma bardzo gładką powierzchnię, niewielka ekspansja, ze względu na dużą twardość końcową znosi duże obciążenie. Zastosowanie na modele kikutów, łuki zębowe, modele dzielone, modele wzorcowe w technice metali szlachetnych i nieszlachetnych. Występuje w różnych kolorach.

Przepisane z ulotki reklamowej (prawdopodobnie z tymi samymi błędami językowymi, powstałymi podczas czyjegoś byle jakiego tłumaczenia)...

Liczyłem na coś więcej, bo mnie taki opis nie przekonuje. Crying or Very sad

Nie twierdzę natomiast, że to zły gips. Forum powinno służyć jednak wymianie doświadczeń, a takie opisy można bez problemu znaleźć chociażby na stronach internetowych setek firm produkujących materiały dentystyczne.

Ps. Jestem ciekaw z jakimi metalami szlachetnymi go używałaś, bo wiadomo że nie wszystkie stopy mogą być używane, w tej klasie twardości gipsów?

Ostatnio zmieniony przez piotrasz dnia Pon Kwi 22, 2013 12:25 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
123misia123

PostWysłany: Pon Kwi 22, 2013 12:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja twierdze, że nie są to błędy językowe, gdyż wydaje mi się, że zamieściłam najistotniejsze informacje na forum odnośnie gipsu. Natomiast te informacje nie są " przepisane" z ulotki tylko jak już to z katalogu i napewno " nie byle jakiego" tłumaczenia. I nie chodzi tu o zareklamowanie się bo są to znane, dobre jakościowo produkty tylko o zaproponowanie . Osoba przekonuje się wtedy, gdy je wypróbuje i nie ukrywam, że jest zadowolona.

Ostatnio zmieniony przez 123misia123 dnia Pon Kwi 22, 2013 12:44 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Pon Kwi 22, 2013 12:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

123misia123 napisał:
A ja twierdze, że nie są to błędy językowe, gdyż wydaje mi się, że zamieściłam najistotniejsze informacje na forum odnośnie gipsu. Natomiast te informacje nie są " przepisane" z ulotki tylko jak już to z katalogu i napewno " nie byle jakiego" tłumaczenia. I nie chodzi tu o zareklamowanie się bo są to znane, dobre jakościowo produkty tylko o zaproponowanie . Osoba przekonuje się wtedy, gdy je wtedy wypróbuje i nie ukrywam, że jest wtedy zadowolona.

"Wtedy" dziękuję. Takiej właśnie odpowiedzi spodziewałem się. Siladent, to naprawdę dobra firma. Laughing Laughing Laughing

pozdrawiam
Powrót do góry
123misia123

PostWysłany: Pon Kwi 22, 2013 12:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę. Pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Pon Kwi 22, 2013 12:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

123misia123 napisał:
I nie chodzi tu o zareklamowanie (...) tylko o zaproponowanie.

Super tekst, warto go zapamiętać. Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
123misia123

PostWysłany: Pon Kwi 22, 2013 12:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest różnica, dwa inne słowa w znaczeniu.
Powrót do góry
123misia123

PostWysłany: Pon Kwi 22, 2013 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaproponować i polecić a reklamować i zmuszać to jest różnica Very Happy. A tu nikt nikogo nie zmusza, tylko od tego jest forum aby wypowiedzieć sie coś na ten temat, i tyle.

Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Pon Kwi 22, 2013 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, przecież wszyscy to doskonale rozumiemy, prawda? Wink
Powrót do góry
123misia123

PostWysłany: Pon Kwi 22, 2013 12:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawda.

Pozdrawiam
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Pon Kwi 22, 2013 4:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

123misia123 napisał:
te informacje nie są " przepisane" z ulotki tylko jak już to z katalogu

O kurczę, rzeczywiście! Gdy informacje pochodzą bezpośrednio z katalogu firmy Siladent, to są na pewno ważniejsze i bardziej wiarygodne, niż z pierwszej lepszej ulotki. Że też wcześniej na to nie wpadłem... Embarassed

Mam jednak cichą nadzieję, że to nie Ty zajmowałaś się tłumaczeniem do tego katalogu. Gdybym dla przykładu zrobił to niechcący osobiście, byłoby mi trochę wstyd tych błędów logicznych oraz stylistyczno-językowych. Mogły one powstać również podczas przepisywania, więc dopóki sam nie sprawdzę, nie będę dalej w to wnikał.

Ps. A co z tymi metalami szlachetnymi? Bardzo mnie ta kwestia zainteresowała. Właśnie szykuje nam się jakaś praca i być może zakupiłbym ten gips, ale najnowsze doniesienia wykluczają użycie każdego stopu, do każdego gipsu IV-tej klasy - więc nie wiem na jaki metal szlachetny zdecydować się, gdy chcę wzorowo wykonać model wzorcowy? No i ten kolor... Który wybrać? Producent, zamiast ułatwić - gdyby produkował gips w jednym kolorze, utrudnia ludziom życie, dając im do wyboru kilka kolorów... Confused
Powrót do góry
123misia123

PostWysłany: Wto Kwi 23, 2013 8:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Jakaś praca" czyli jaka? Kolor gipsu wybiera się według swojego uznania, i swoich potrzeb, w zależności na którym lubi bazować.
Gipsy IV klasy służą na modele wzorcowe, a jeśli chodzi o stopy metalu to w zależności do czego by miał służyć? na szkielety z chromo-kobaltem, czy też na korony i mosty chromo-kobalt lub z chrom z niklem.
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Wto Kwi 23, 2013 9:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odpowiedź, ale nie przeczytałaś mojego pytania uważnie.

Pytam o stopy metali szlachetnych kompatybilne z tym właśnie gipsem. Bazując na wynikach ostatnich badań uniwersyteckich, zamieszczonych na łamach prasy branżowej, nie dopuszczają one użycia dowolnego stopu szlachetnego, na modelach wykonanych ze wszystkich rodzajów gipsów w IV-tej klasie twardości. W związku z Twoim zapewnieniem, że ten gips nadaje się do techniki metali szlachetnych, powstało moje pytanie. Z jakimi konkretnie stopami miałaś do czynienia, które mógłbym użyć do wykonania pracy protetycznej z zastosowaniem Marmoplastu?
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Sro Kwi 24, 2013 8:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misia,
Chyba się nie doczekam odpowiedzi, więc moje pytanie pozostanie retoryczne.

Uwaga do innych użytkowników forum, chcących w przyszłości coś "zaproponować":
Cytat:
Jak się nie wie o czym się pisze, tylko pisze o czym się wie (lub przepisuje z katalogu), to lepiej jest tego nie robić. Wink
Powrót do góry
123misia123

PostWysłany: Sro Kwi 24, 2013 9:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotrasz takie odpowiedzi nie pisze się na forum poblicznym tylko jak już na prywatnym, jeśli masz jakiś problem. Chcąc odpowiedzieć na twoje pytanie, nie ułatwiłeś mi pomocy z konkretnym pytaniem na jaką prace i o jaki Ci dokładnie stop metalu chodzi, bo troszke ich jest. Jak już to polecam metal Modiral pod szkielety, Keralloy Eco i N.
Piszę o czym wiem, gorzej byłoby gdybym pisała coś co o czym nie wiem i nie na temat.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Gipsy, modele, modelowanie w wosku Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: