Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Szukam wszystkiego na temat mas i łyżek wyciskowych

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Gipsy, modele, modelowanie w wosku
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
natalia

PostWysłany: Nie Mar 22, 2009 4:51 pm    Temat postu: Szukam wszystkiego na temat mas i łyżek wyciskowych Odpowiedz z cytatem

Witam:-). Piszę pracę na temat protez całkowitych, mas i łyżek wyciskowych. Mam już trochę informacji na ten temat, ale szukam czegoś ciekawego, zdjęć i nowości. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam serdecznie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia

PostWysłany: Pon Mar 23, 2009 7:40 pm    Temat postu: masy wyciskowe Odpowiedz z cytatem

Jakich mas najczęściej używają Wasi lekarze do wycisków anatomicznych i czynnościowych przy bezzębiu? Czy jesteście zadowoleni z ich wyboru? Wiecie może jaki jest procent bezzębnych pacjntów w Polsce i na świecie? Gdzie można znaleźć taką informację?
Smile Pozdrawiam!!! Very Happy
Powrót do góry
mariuszz

PostWysłany: Sro Mar 25, 2009 4:11 am    Temat postu: Re: masy wyciskowe Odpowiedz z cytatem

natalia napisał:
Wiecie może jaki jest procent bezzębnych pacjntów w Polsce i na świecie? Gdzie można znaleźć taką informację?
Smile Pozdrawiam!!! Very Happy

Natalia jesteś rozbrajająca Very Happy
Powrót do góry
natalia

PostWysłany: Sro Mar 25, 2009 10:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, zapomniałam dodać, że chodzi oczywiście, o procent wśród pacjentów leczonych protetycznie;)
Powrót do góry
mariuszz

PostWysłany: Czw Mar 26, 2009 2:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

natalia napisał:
Przepraszam, zapomniałam dodać, że chodzi oczywiście, o procent wśród pacjentów leczonych protetycznie;)

teraz już lepiej Very Happy ale nie sądzę żeby ktoś prowadził takie statystyki (pogadaj z informatykami z NFZ im łatwiej coś takiego wyciągnąć z systemu). a co do mas używanych do wycisków. z doświadczenia wiem że 90% lekarzy wzieło by wycisk plasteliną, pod warunkiem, że im ją zwrócisz Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
stanislaw

PostWysłany: Czw Mar 26, 2009 9:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.
Jeśli nadal szukasz to jedynie przez weckend mogę przeglądnąć sterty ulotek z wystaw (a jest ci tego kilka półek) i wybrać wszystko o masach wyciskowych.W poniedziałek mógłbym wysłać pocztą.
Miłego Dnia Staszek.
natalia

PostWysłany: Pią Mar 27, 2009 12:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mariuszz - spróbuje spytać w NFZ.
Wiem, wiem dla lekarzy liczy się cena:), ale w mojej pracy to nie przejdzie Razz .
Najpopularniejsza masa alginatowa oczywiście Kromopan a z silikonów podobno Kondisilat, Speedex i Zetaplus:). Czy u Was też?

Staszku - bardzo dziękuję za dobre chęci, ale szkoda Twojego czasu. Myślę, że sobie jakoś poradzę Smile . Mam trochę ulotek, artykułów z gazet i książek Smile .
Szukam jeszcze informacji jaka masa na jakie podłoże...

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Gipsy, modele, modelowanie w wosku Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: