Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Olcza
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 17, 18, 19  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Galeryja pokazowa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Olek

PostWysłany: Sob Lip 18, 2009 3:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chętnie bym wstawił, ale to forum jest ogólnodostępne...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Olek

PostWysłany: Sro Lip 22, 2009 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Dluga

PostWysłany: Sro Lip 22, 2009 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No widzę że raz się żyje Smile
Olek

PostWysłany: Czw Lip 23, 2009 9:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, jest zgoda jest zdjęcie.
Powrót do góry
Dluga

PostWysłany: Pią Lip 24, 2009 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słusznie!
ceram

PostWysłany: Sob Lip 25, 2009 10:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olek napisał:

Powiem Ci szczerze Very Happy że te "finałowe" wyszły fajniej Wink
Są super. Bardzo mi się podobają. Fajnie wyostrzony brzeg sieczny (ok'), Rewelacyjnie wpasowały się w "klimat paszczydła". Kawał dobrej roboty. Pozdrawiam .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Olek

PostWysłany: Nie Lip 26, 2009 11:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo ostatecznie nie została wybrana wersja z Wax-Up którą pokazałem. Gusty są różne. Obie wersje wyglądały ok. Wax-Up był próbą odtworzenia tego co było przed wypadkiem, kształt zainspirowany resztą zębów. To co zostało zacementowane było upgradenięte, "poprawiony" kształt i pozycja.
"Osoba najbardziej zainteresowana" wybrała wersję poprawioną, ot cała historia.
Powrót do góry
ceram

PostWysłany: Nie Lip 26, 2009 12:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale Ty nie jesteś z tego powodu zły? Smile Wink Z tego co napisałeś wnioskuję, że wolałeś opcję z wax-up'u.? Oczywiście nie mam zamiaru w najmniejszym nawet stopniu wypowiadać się na temat jego kształtu i formy, a tym bardziej tego rozwiązania krytykować... Rolling Eyes .
Super, że można było w tym przypadku zaproponować dwa rozwiązania (wszystkim wykonującym takie prace tego życzę Razz ) myślę też, że czasami taki mały lifting dobrze wpływa na samopoczucie pacjenta, tu (poprzez wypadek ) miał on szansę na zmianę. Dobrze, że wpadł w Wasze ręce-100% powodzenia.
Ja w razie konieczności (jako pacjent/zainteresowany) też nie wracałbym do pewnych starych (swoich) form ,z którymi niestety muszę się zmagać . ...hihihihi Laughing Laughing Laughing

Jak pisałem wcześniej ...all OK'-pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Olek

PostWysłany: Nie Lip 26, 2009 9:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ceram napisał:
Ale Ty nie jesteś z tego powodu zły? Smile Wink:

Ja zły? Nie. Cieszę się, że pacjentka jest zadowolona.

ceram napisał:
Z tego co napisałeś wnioskuję, że wolałeś opcję z wax-up'u.? ::

Taka była pierwotna koncepcja która była zaakceptowana ale ponieważ część zespołu "z drugiej strony wycisku" miała inną wizję (są rzeczy które się robi dla przyjemności i z pasji) to powstały dwie wersje. Różnica między tymi dwoma opcjami dla osób o spojrzeniu zębocentrycznym są duże ale dla pacjentów naprawdę minimalna.

Czasem może zdarzyć się że będziemy robić lepiej, i lepiej, i lepiej... i na koniec wyjdzie delikatnie mówiąc coś co na pierwszy rzut oka widać że było robione( taki Michael Jackson)To coś podobnego do anoreksji, tanoreksji lub tego co z sobą robią faceci na siłowni, zaburzenie samo postrzegania+chęć poprawy wyglądu.

Bywa też tak że trzeba wrócić do wersji mniej ulepszonej bo priorytetem jest to by nikt nie zauważył że było coś robione z zębami. Znajomi, a nawet osoby bliskie mówią że pacjent schudł, lepiej wygląda itd. ale nie że cokolwiek się działo z zębami.

Uśmiech Amerykański/Hollywoodzki (California white shade, toilet bowl smile) bierze się z tego że ma być jasno i równo, być może ze względu na kanony piękna ale i też dlatego żeby było widać że było coś robione, co było drogie = stać mnie na to = status społeczny.
Powrót do góry
ceram

PostWysłany: Pon Lip 27, 2009 6:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing tjaa, ilość pomysłów w czasie tworzenia pracy czasami powala Laughing Laughing Laughing . Parę razy miałem taką sytuację że przy przymiarce pracy, aż gorąco mi się robiło i myśląc sobie: "... uuuh, ale pojechałem po bandzie..." zostawiałem "dzieło"(hihihi) w paszczy jako tymczasowe snując pacjentowi jakąś teorię na swoją nadgorliwość, a sam szybciutko "lepiłem " drugą -w sposób prosty i zwykły twardo stąpając po ziemi.
Z drugiej zaś strony dobrze, że tak jest, człowiek(patrz - ja) lekko pokornieje (hihihi) i trzymając na wodzy wszelkie pomysły pracuje dla pacjenta, a nie dla własnych fantazji Laughing Laughing Laughing .
Przekonałem się też, że czasami totalny gniot z "jednego palenia" wygląda lepiej niż wygiglany owoc całodziennego palenia .

Olek napisał:
Uśmiech Amerykański/Hollywoodzki (California white shade, toilet bowl smile) bierze się z tego że ma być jasno i równo, być może ze względu na kanony piękna ale i też dlatego żeby było widać że było coś robione, co było drogie = stać mnie na to = status społeczny.

To podobnie jak z kobietami i tipsami...np.taka p.J.Rutowicz...jakby rozłożyć na części pierwsze wszystko OK, a w komplecie ... to tak jakoś dziwnie to wygląda...hmmm.... Laughing Laughing Laughing

no nic...wszystkiego dobrego dla zespołu z jednej i drugiej strony wycisku Wink pozdrawiam.
Powrót do góry
Dluga

PostWysłany: Pon Sie 03, 2009 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak miło popatrzeć i posłuchać o ładnej pracy!
ps. Kitek Embarassed zajrzyj do tematu wyjazdu do Lubiatowa z poznania nie daleko a z Olkiem moglibyście przy ogniu wymienić parę uwag - Olku przepraszam za offffffff uffffffff juz nie będę!
ceram

PostWysłany: Wto Sie 04, 2009 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grzechem byłoby pominąć tą pracę i zostawić ją bez pozytywnego komentarza.Tak jak czasami nie należy za bardzo się uzewnętrzniać (patrz saloonowe wątki tego forum) tak trzeba wręcz "krzyczeć" jeśli coś przedstawia wartość , daje do myślenia i pokazuje innym dobry(właściwy) kierunek w naszym pokrętnym techniczym życiu.Wink

Pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
ceramist

PostWysłany: Sro Sie 05, 2009 3:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ładna forma i ładnie ułożyły się brodawki, to są korony czy licówki?
Powrót do góry
Olek

PostWysłany: Czw Sie 06, 2009 12:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Licówki, więc przy brodawkach nic nie było robione(poza separacją). Jeżeli się dobrze przyjrzysz to widać że dziąsło jeszcze nie doszło do siebie po klamrze refrakcyjnej od koferdamu. Tak generalnie to brodawki są jeżeli punkt sytyczny jest 5 mm powyżej kości (nawet jak na początku ich nie ma, to potem "odrastają")
Powrót do góry
totalnakorozja

PostWysłany: Czw Sie 06, 2009 11:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam sie jak technik ma to zmierzyć i czy to magiczne 5mm od wejścia w kość jest wogple mierzalne Rolling Eyes
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Galeryja pokazowa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 17, 18, 19  Następny
Strona 3 z 19

Skocz do: