Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
gips zabarwil akryl, jak to mozliwe?
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Protezy ruchome , akryl, zęby sztuczne, technika wtrysku
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stonka

PostWysłany: Nie Sie 02, 2009 11:10 am    Temat postu: Witajcie Odpowiedz z cytatem

Miałam identyczny problem co koleżanka.

Do prac używałam gipsu z Zhermapolu, izolitu niebieskiego z Vertexu.

Protezy po wybiciu z puszki od strony śluzówki były ŻÓŁTE.
Wyglądały jak stare straciłam bardzo wiele czasu na doprowadzenie ich do w mierę porządnego stanu, ale i tak nie wyglądały tak jak powinny, tragedia.

Poza tym z izolacją też nie wyszło najlepiej. Gips był wszędzie. Wcześniej używałam tego izolitu czerwonego z CHEMY i nie było takich problemów.
Nie wiem co mnie podkusiło do zmiany.

Podejrzanym jako pierwszy był gips, teraz stoi w kącie w składziku. Izolator też wymieniłam bo ten niebieski świetny jest do izolowania za zimno, a przy puszkowaniu kompletnie się nie sprawdza, przynajmniej dla mnie, czy wy też mieliście z nim takie problemy?

Poza tym zastanawiam się nad zmianą wosku, mam z CHEMY ale mam wrażenie że przy puszkowaniu strasznie wsiąka w gips, i wogóle trudno go się pozbyć.
POzdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fasola

PostWysłany: Nie Sie 02, 2009 12:51 pm    Temat postu: Re: Witajcie Odpowiedz z cytatem

stonka napisał:
Poza tym zastanawiam się nad zmianą wosku, mam z CHEMY ale mam wrażenie że przy puszkowaniu strasznie wsiąka w gips, i wogóle trudno go się pozbyć.

Wosk z Chemy? Brrr, nie cierpię. Ani z Chemy ani z Wiedentu (chyba to ten). Tragedia jak dla mnie. Wiem, że wiele osób na nim pracuje i zastanawiam się, jak oni to robią.

Jak dla mnie No.1 to Cavex bądź Vertex Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mariuszz

PostWysłany: Nie Sie 02, 2009 11:39 pm    Temat postu: Re: Witajcie Odpowiedz z cytatem

stonka napisał:
Miałam identyczny problem co koleżanka.

Do prac używałam gipsu z Zhermapolu, izolitu niebieskiego z Vertexu.

Protezy po wybiciu z puszki od strony śluzówki były ŻÓŁTE.
Wyglądały jak stare straciłam bardzo wiele czasu na doprowadzenie ich do w mierę porządnego stanu, ale i tak nie wyglądały tak jak powinny, tragedia.

Poza tym z izolacją też nie wyszło najlepiej. Gips był wszędzie. Wcześniej używałam tego izolitu czerwonego z CHEMY i nie było takich problemów.
Nie wiem co mnie podkusiło do zmiany.

Podejrzanym jako pierwszy był gips, teraz stoi w kącie w składziku. Izolator też wymieniłam bo ten niebieski świetny jest do izolowania za zimno, a przy puszkowaniu kompletnie się nie sprawdza, przynajmniej dla mnie, czy wy też mieliście z nim takie problemy?

POzdrawiam.

wosk chemy czy jaki kolwiek inny nie barwi. mówisz, że wsiąka w gips, skróć czas gotowania przed wyparzaniem 7-8 min w zupełności wystarczy, zwykły płyn do mycia naczyń lub pasta bhp w trakcie wyparzania i nie ma żadnych problemów i przebarwień itp, izolacja, ja osobiście używam vertex i jest super izolacja zaraz po wyparzeniu a druga na zimno (nie trę pędzelkiem żeby zaoszczędzić tylko po prostu leję) a wosk z chemy jest według mnie naprawdę dobry. powodzenia w doświadczeniach Very Happy
Powrót do góry
mariuszz

PostWysłany: Nie Sie 02, 2009 11:48 pm    Temat postu: Re: Witajcie Odpowiedz z cytatem

fasola napisał:

Fasolko to tylko głupi wosk!!! Very Happy Very Happy Very Happy vertex, cavex, wiedent, chema jedeno i to samo. to nie porcelana tylko wosk!!! Very Happy
Powrót do góry
stanislaw

PostWysłany: Pon Sie 03, 2009 2:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie.
Oczywiście,że wosk woskowi się nie równa.
Chema ma najwięcej naturalnych składników i jest najdroższa.
Vertex i Cavex "w jednym spali domku" to ten sam wosk ino tylko inaczej pakowany.Zawsze polecałem "średni" regular,nie twardy nie miękki.
Miłego Poranka Staszek
fasola

PostWysłany: Pon Sie 03, 2009 8:45 am    Temat postu: Re: Witajcie Odpowiedz z cytatem

mariuszz napisał:
fasola napisał:

Fasolko to tylko głupi wosk!!! Very Happy Very Happy Very Happy vertex, cavex, wiedent, chema jedeno i to samo.

No właśnie nie. Chema jak i Wiedent mają tragiczne właściwości. Odkształcają się, źle się na nich ustawia zęby i ogólnie nie lubię tych wosków.
Ostatnimi czasy nie mogliśmy zdobyć Cavexa i kupiłam 1 paczke Chemy i 1 Wiedent. Nigdy więcej Evil or Very Mad

Oczywiście to moja subiektywna opinia Wink
Powrót do góry
agnieszka

PostWysłany: Czw Sie 06, 2009 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wracając do izolatorów.Wszystkie niebieskie są na zimno,wszystko co czerwone-do gotowania. Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość OdwiedĽ stronę autora Adres AIM
fasola

PostWysłany: Pią Sie 07, 2009 12:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agnieszka napisał:
wracając do izolatorów.Wszystkie niebieskie są na zimno,wszystko co czerwone-do gotowania. Rolling Eyes

A mi coś się kojarzy, że był kiedyś Vertex niebieski uniwersalny... Rolling Eyes
Ale mogę się mylić, bo to było za szkolnych czasów Wink
Powrót do góry
stonka

PostWysłany: Sro Sie 12, 2009 11:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ten niebieski Izolit tak mi ostatnio tak dobrze poizolował, że aż zęby powypadały z protezy Razz
tak dobrze to jeszcze nie było, oczywiście przed upchaniem masy przetarłam je monomerem, a po wybiciu z puszki zęby normalnie sie poodklejały, na razie cztery odpadły proteza leży i czeka a ja mam lęki żeby ją wykończyćRazzRazz;p
Powrót do góry
Wiesław

PostWysłany: Pon Maj 16, 2016 6:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem ten może być związany z wykonaniem modelu roboczego. Aby unikać problemów powierzchni gips- masa wyciskowa alginatowa należy odpowiednio przygotować powierzchnie wycisków. Neutralizacja mas alginatowych przy użyciu wody pochodzącej z odpływu obcinarki do gipsu lub proszku gipsowego może spowodować powstanie nalotu na niestwardniałych miejscach na powierzchni modelu gipsowego. W czasie wywierania dużego nacisku pod prasą hydrauliczną akryl który jest gęstym ciastem może spowodować przywieranie tej nieutwardzonej warstwy. Usunięcie tego z gotowej protezy jest dosyć trudne, proponowałbym zastosowanie preparatu Denture Cleaner z Zhermapolu. Powierzchnia wycisku przed nałożeniem gipsu powinna zostać opłukana pod strumieniem wody i delikatnie osuszona gdyż część nie do końca związanego alginianu sodu może opóźnić proces wiązania gipsu.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Protezy ruchome , akryl, zęby sztuczne, technika wtrysku Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: