Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
prowizorium na implanty

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Implatoprotetyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gadatus

PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 9:41 am    Temat postu: prowizorium na implanty Odpowiedz z cytatem

Wykonuję prowizorium na implanty z zębów konfekcyjnych i ich licówek.Czym najlepiej zalać,żeby ładnie połaczylo sie z tymi zębami?Pracę zamierzam wykonac systemem przedlewowym i polimeryzacją na zimno.Nie znam zadnych tworzyw w kolorach zębów zdatnych do takiej metody.Pilnie proszę o sugestie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adler

PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 10:22 am    Temat postu: odpowiedź Odpowiedz z cytatem

Każdy system implantów,ma wlasne łączniki do wykonania uzupełnień tymczasowych.Dlatego że mają one wpływ.na kształtowanie dziąsla.Co ma duże znaczenie w końcowej.pracy,ja wykonywałem ostatnio Na Semadosie most i korony.na tzw łacznikach tymczasowych.
Sub-Tec.i po docięciu wymodelowałem zęba polimerem z bredenta.Cold-curing Polymer.Dobrze trzyma kolor.itd.Można też użyć Vita-Zeta.Ale niektóre tego typu prace wykonuje z kompozytu i włókna szklannego. np.Polski system Arkona.Ale czasami wykonuje elementy lane jako wzmocnienie.lub małą proteze i to pomaga ocenić estetykę późniejszej pracy.
Powrót do góry
kasiam

PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Np.Ivocron (ivoclar)
Powrót do góry
gadatus

PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj,ja aż tak dobrze nie mam.Wycisk zwykły alginatowy,trzeba na tym robic,pacjentka przyjedna.ale juz zmieniła się koncepcja,to będzie wygladało jak proteza calkowita,więc z tym bez problemu sobie poradzę.
Powrót do góry
Adler

PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 10:58 am    Temat postu: odpowiedź Odpowiedz z cytatem

Very Happy to napewno ,dopiero jest etap,śrub gojących.to zanim ostatecznie zaczniesz coś konkretnego robić to trochę,potrwa. Rolling Eyes
Powrót do góry
gadatus

PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 11:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wzmacniać włóknem szklanym?Na dole są tylko siekacze,więc i tak zwiekszone ryzyko pękania,a jeszcze te nieosłoniete niczym łączniki piłujące wszystko od środka.To musi jakiś czas wytrzymać,na dół powinna byc proteza,ale nie ma czasu,więc dostanie tylko wzornik z akrylu Rolling Eyes Shocked Question podpierajacy boki.
Powrót do góry
gadatus

PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale,Adler,ja nigdy nie robiłam implantów,to przypadkowa sytuacja, a trzeba jakoś w tym przedswiatecznym szaleństwie pomóc pacjentowi.Niestety nie ma czasu by spokojnie pochylic się nad ta pracą, z drugiej strony protezę trzeba jakoś podeprzeć.
Powrót do góry
Adler

PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 11:28 am    Temat postu: odpowiedź Odpowiedz z cytatem

Pacjenci czasami kombinują,tam im ktoś wkręci.lmplanty. A później do pierwszego lepszego lekarza.bo tu taniej.Jeszcze lekarz jak niema otym pojęcia. Noto technik zrób coś. Shocked tak myślę czy to nie są implanty jednofazowe?dlatego że są łączniki ,albo już lekarz je wkręcił
Za malo szczegółowy opis sytułacji. Ile tych implantów? I gdzie są wkręcone? Na tych łącznikach można też coś zrobić.
Tylko ten wycisk alginatem.?
Powrót do góry
gadatus

PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 12:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm,pacjentka grzecznie od jakiegoś czasu chodziła z prowizorium.Ja je widziałam,było wielokrotnie klejone.Kolejne klejenie niewiele by pomoglo,więc zszynowałam pacjentkę retainerem na weekend (prowizorium zostało ufiksowane w jednym retainerze,drugi dostała na zapas),a teraz trza coś nowego na szybko wymyślić.Zastanawiam się czy ten wzornik to dobry pomysł?Po swiętach można by wypiłować wały i zastapic normalnymi zębami. Rolling Eyes
Powrót do góry
Adler

PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 12:31 pm    Temat postu: odpowiedź Odpowiedz z cytatem

Można i tak ale myślę że to będzie tylko uzupełnienie,czasowe.Czyli adaptacja zwarcia.stawy.itd.
Dopiero za jakiś czas konkretne uzupełnienie.na tych implantach.Ale ta koncepcja jest dobra.
Powrót do góry
gadatus

PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 12:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuję,Adler Embarassed Smile .
Jasne,ze to uzupełnienie czasowe,ten wzornik to głównie po to,żeby nie strzeliła proteza,która i tak należy do grupy podwyższonego ryzyka.Nie wiem co jest planowane docelowo,ale pacjentka chyba marzy o uzupełnieniu stałym.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Implatoprotetyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: