Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
implantoprotetyka WYCENA
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Implatoprotetyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Martin

PostWysłany: Sob Gru 06, 2008 9:02 pm    Temat postu: implantoprotetyka WYCENA Odpowiedz z cytatem

Jestem ciekawy jak wyceniacie prace na wszczepach tzn. model z maską dziąsłową, łączniki indywidualne z cyrkonu, frezowanie metalowych łączników standardowych, konstrukcje mostów cementowanych i przykręcanych przez korony, lokatory itp...

Pytam bo zwykle robiłem prace metodą bezpośrednią i liczyłem jak za zwykły punkt porcelany + 100.
A w metodzie pośredniej nie wiem jak to wycenić.
Czekam na wskazówki od bardziej doświadczonych forumowiczów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adler

PostWysłany: Nie Gru 07, 2008 1:44 am    Temat postu: zemną jest tak Odpowiedz z cytatem

Laughing Dobry temat ale stosunkowo. trudny. Ja tych prac robię parę w roku,ale z lekarzami jest jak u Ferdusia Kiepskiego. Shocked

Ostatnio zmieniony przez Adler dnia Pon Gru 08, 2008 11:24 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Martin

PostWysłany: Nie Gru 07, 2008 9:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adler a co to finir?

Nie da się tego prościej wycenić ? np: łącznik tyle , korona na łączniku tyle, punkt w przęśle....,
A modele zostają w labie czy doce zabierają jako tzw dokumentację?
Narazie widzę, że bede robił semadosy i 3i Confused
Powrót do góry
Adler

PostWysłany: Nie Gru 07, 2008 11:13 am    Temat postu: odpowiedź Odpowiedz z cytatem

Finir to jest frez 45 stopni do ściągania kanty w części zatrzaskowej plastiku.Czy łącznik pośredni czy masywny ma stopień.Na ten stopień wchodzi plastik który zaskakuje jak zatrzask i nanim modelujesz ale po odlaniu musisz to finirem przejechać.Bo nie wejdzie.Jak chcesz to ci wyślę katalog labolatoryjny.Straumann do każdej metody ma dokladny przewodnik labolatoryjny.Jeśli chodzi o model to jeśli go zabiera ,to kupuje analogi labolatoryjne.Co do ceny to jak byłem na kursach w Warszawie to rozmawiałem kiedyś z technikiem który ma super wiedzę,labor.sprzęt i jest dlamnie dużym autorytetem. Powiedział mi że to jest sprawa trudna i indywidualna.Im lepszy system tym lepiej zarobisz.
Powrót do góry
Adler

PostWysłany: Nie Gru 07, 2008 12:07 pm    Temat postu: dobry wybór Odpowiedz z cytatem

Semados to dobry wybór.
Ja też go robię, ale narazie w małych ilościach ,ma dobry system protetyczny np łączniki z wirobondu.Podam kolejny przykład ceny indiwidualnej.
6 implantów Camlog: praca ruchoma na teleskopach,Lączniki dolewowe na których modeluje wosk frezuje odlewam,zloto.frezuję,na to kapy galwano.natym wykonuje nośnik chrom-kobalt.Wklejam teleskopy galwaniczne, zęby,kompozyt.Cene ustalam indywidualnie.
Powrót do góry
Martin

PostWysłany: Nie Gru 07, 2008 2:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Narazie to o czym piszesz to kosmos ale wynika to z mojej nieznajomości systemów.
Jak masz jakieś katalogi z manualem to pisz na priva podam Ci namiary.
Powrót do góry
DoMeL

PostWysłany: Nie Gru 07, 2008 2:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja robie troche implantów, ale większosc to osteoplanty, czasami jakiś nobel się trafi, a podpowiedzcie gdzie się wybrać na jakiś dobry kurs z tego zakresu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
AmiYumi

PostWysłany: Nie Gru 07, 2008 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brzmi fajnie, ale czy pomyślałeś o ogniwie...? złoto+Cr-Co...? Shocked

brzydal MÓWIŁ NA MNIE WARSZAFKA Very Happy - nie szukajcie u mnie pomocy Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość OdwiedĽ stronę autora
Adler

PostWysłany: Nie Gru 07, 2008 6:51 pm    Temat postu: myślałem wiele razy., Odpowiedz z cytatem

Ogniwo. Smile
Kilka lat temu byłem na kursie w Niemczech. Wiedzialem że klasyczną pracą w Niemczech są korony teleskopowe zlote i tzw Modellguß czyli proteza szkieletowa polączona,z teleskopami lutowaniem lub laserem.W przerwie na kawę zapytalem Lekarza który prowadzil wyklad jak to jest z ogniwem.Odpowiedzial że wNiemczech wykonuje się tego typu prace od 1968 roku jako standard.Przez 15lat Instytuty Stomatologi wraz z Instytutem materiałów Bego.Degussa.Badaly wplyw techniki zlota i chromokobaltu w jamie ustnej pacjenta.Nie wykazaly negatywnych wskazań,wiecej oto nie pytalem ale slyszalem kiedyś wypowiedź prof.Majewskiego z Krakowa.Byla podobna.Widzialem kilka razy pacjentów z uczuleniem na kobalt.Wtedy można szkielet galwanicznie pokryć zlotem .Np Degussa ma całą gamę zamków zlotych które są wklejane w szkielet.z chromokobaltu. To są zamki zlote tzn stop Iryd.pallad.zloto itd. Jeśli znajdę to podam dobre artykuły prof Majewskiego dot. Ogniwa. Razz
Powrót do góry
Martin

PostWysłany: Nie Gru 07, 2008 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że trzeba urzyć strasznie kiepskiego stopu aby ogniwo powstało a i ślina jadowita być powinna.
Robię metal od 12 lat i ogniwa nie wywołałem Laughing

Ale my tu o ogniwach i innych kursach a ja pytam ile kasy za robotę wziąć.
I wiem wiem że jak najwięcej się da Laughing
Powrót do góry
Adler

PostWysłany: Nie Gru 07, 2008 8:07 pm    Temat postu: odpowiedź Odpowiedz z cytatem

Smile Domel w Osteoplancie można zastosowć Alfa-bio heksy pasują.Można też do niektórych systemów zastosować analogi,łącznikiţańsze z Medentiki.Ostatnio wypuścili łącznik tytan na który po doszlifowaniu napala się opaker i ceramikę przy szyjsce.Jak trochę dziąsło z czasem ucieknie to nie będzie widać.metalu.Pomijając cyrkonowe.
Powrót do góry
Adler

PostWysłany: Nie Gru 07, 2008 8:31 pm    Temat postu: ciąg dalszy Odpowiedz z cytatem

Co do kursów?
ja od trzech lat prenumeruję w jezyku niemieckim (też są w angielskim) miesięczniki:
das dental-labor.
Quintessenz Zahntechnik.
Dental-dialogue.
Naprawdę dobre źródlo wiedzy.
Poza tym te wydawnictwa mają bardzo dobre książki.tzw Fachbücher.oraz Cd-romy.Dvd.
Dot:Implantologi.np Implantat-Prothetik.krok po kroku,różne etapy wykonania pracy.99euro obecnie.Wlaściwie wszystkie tematy.Co do kursów to mam przę sobą ostatnie numery tych miesięczników i jest tego bardzo dużo.Podam w następnym strony internetowe.
Powrót do góry
mateusz

PostWysłany: Pon Gru 08, 2008 12:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

te pisemka sa w deche - sporo ciekawostek - nawet jak sie nie zna jezykow mozna sporo wykumac - ladne fotki itp...
>>>Adler
mam pytanko. ostatnio mialem sporo prac czesciowo opartych na gotowych lacznikach straumanna (bez wygiecia) a czesciowo na lacznikach wykonanych innymi metodami (nie bede sie rozpisywal jakimi bo to nie ma tu zadnego znaczenia). mosty byly roznej wielkosci. na tych lacznikach na ktorych moglem uzyc tych gotowych plastikowych czapeczek o ktorych piszesz wyzej (tych ktore trzeba po odlaniu przejechac w srodku takim specalnym frezem o ktorym tez wspomniales) na pozostalych filarach byly zrobione czapeczki z pattern-resinu. dodam tylko ze uzywam standardowo spacera pod pattern-resin - nie najcienszy ale spenia swoja role, nakladany starndardowo jak do zwyklych mostow - tzn z milimetrowym marginesem dookoloa preparacji.
dochodzimy do meritum - za kazdym razem po odlaniu filary ktore byly budowane na gotowych plastikach "wisialy" w powietrzu - tak jak by byly za krotkie. jesli mosty mialy tylko z jednej strony filary na tych plastikowych ustrojstwach po prostu sie bujaly...
od tamtej poru cala pracownia nie uzywa tych plastikowych czapeczek i wszyscy robia to z pattern-resinu. (nie dotyczy koron). zastanawiam sie dlaczego cos takiego moglo sie stac. nie byla to jedna praca ani jeden technik...
pozdrawiam
Powrót do góry
Adler

PostWysłany: Pon Gru 08, 2008 2:19 am    Temat postu: mam czape totalną Odpowiedz z cytatem

Embarassed Rolling Eyes Idea Question Jutro to znaczy dziś napiszę.Wróciłem z imprezy.parę piw i coś jeszcze ale to jest dobre dobry temat.bo miałem.to. Rolling Eyes
Powrót do góry
Adler

PostWysłany: Pon Gru 08, 2008 7:52 pm    Temat postu: odpowiedź Odpowiedz z cytatem

Witaj Mateusz .
Piszę poraz trzeci dlatego że mnie wylogowało.za długi post.niewiem ?Na privat daje ci moje dane temat za rozległy.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Implatoprotetyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: