Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Woski światłoutwardzalne ?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Gipsy, modele, modelowanie w wosku
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adler

PostWysłany: Pią Gru 05, 2008 3:52 am    Temat postu: Woski światłoutwardzalne ? Odpowiedz z cytatem

! Shocked Question Szanowni koledzy i koleżanki
Czy ktoś pracuje w woskach światłoutwardzalnych ? typu Wegold albo Promotek.
Ja osoboście kupiłem w lecie w DT-shopie zestaw startowy wosku/ LiWaxer-starter set /
Skusilo mnie to że firma podawała że nietrzeba posiadać specjalistycznej lampy.
(mam kulzera uni-Xs)
Zacząłem tym pracować i niezadobrze cokolwiek z tego wychodzi.Wosk owszem łapie w lampie ale nadal za delikatne i szkielet się odkształca.Pozatym klei się do rąk.Natomiast na korony to już całkiem nic..,wosk na korony jest przeźroczysty w maczance ciągnie się i spływa,włożyłem do lampy to po naświetleniu miałem koronę otwartą dlatego że cały wosk przy szyjce się naświetlił.A wosk do modelowania to samo.do tego są izolatory które wnikają w gips.Miałem wrażenie że go rozpuszczają.Próbowałem tą kalką chlodzącą studzić,ale to też na nic. A czytałem że te woski pozostałych firm można frezować? Idea za wosk zaplaciłem 1.100zl. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
artdentalphotography

PostWysłany: Pią Gru 05, 2008 4:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

....i z tego powodu spać nie możesz Question Question Question Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora
Adler

PostWysłany: Pią Gru 05, 2008 4:42 am    Temat postu: dzisiaj nie spię., Odpowiedz z cytatem

widzę że nie jestem sam Laughing
To nie jest powód Rolling Eyes
Pacjent.z Niemiec tydzien czasu i chce wrac, lekarz szlifnąl wycisk wziął .technik dziś wyjątkowo nie śpi.W przerwach czyta posty. Very Happy :shock:to jest powód. Rolling Eyes
Powrót do góry
artdentalphotography

PostWysłany: Pią Gru 05, 2008 4:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja robię eksperymenty fotograficzne.....he,he.
Noc to idealna pora. Nikt mi się przynajmniej po mieszkaniu nie kręci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora
zorro

PostWysłany: Sob Gru 06, 2008 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...eksperymenty robi się gdy jest czas ,a tak będziesz miał efekt odwrotny do zamierzonego.
Spójrz w temat ,Szkielet na zatrzaskach step by step"-....ile chlopina sie modeli naodlewał.....
Mozna tym pracować ale wyjątkowych wypadkach-a światlo musi być-ZIMNE.Maja specjalne lampy to tego-A handlowiec towar ci opchnął-?-opchnął.
To teraz niech ci pokaze jak to zrobić żeby było ok-bo moim zdaniem wpier....ił cie w maliny i zadowolony.
Daj na priva adres mailowy to ci cos wyślę
Powrót do góry
Adler

PostWysłany: Sob Gru 06, 2008 8:25 pm    Temat postu: zgadzam się z tym Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z tym w pełni. Wywaliłem kasę niepotrzebnie.Ale ciągle coś nowego się pojawia w naszym fachu co czasami kusi.To jakaś masa to wosk.stop itd.
Posłałem mój adres e-mail.
Dzięki. Smile
Powrót do góry
Martin

PostWysłany: Sob Gru 06, 2008 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem taki wosk.
Szit maziający się i nie podobny do niczego.
Nie zrobiłem ani jednej pracy dla pacj. bo poziom frustracji sięgnął zenitu.
Powrót do góry
DoMeL

PostWysłany: Czw Gru 11, 2008 10:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja zakupiłem kiedyś do próby tylko płyty kalibrowane z teo wosku i w sumie nigdy tego nie użyłem do szkieletu, ale czasami do prac pomocniczych się przydaje, ale bardzo i to bardzo sporadycznie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
mateusz

PostWysłany: Czw Gru 11, 2008 11:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to raczje nie trafiona galaz protetyki - mialem do czynieneia z chyba trzema producentami - z wegoldem chyba tez. syf malaria. czasemdo czegos sie przyda - dobrze jest miec na podoredziu taka grubsza w belke zeby sobie utwardzic to i owo Smile ostatnio naprawilismy za pomoca tego wosku jedno urzadzenie ale do prac protetycznych - masakra.w generalnie szkoda na to czasu i pieniedzy
Powrót do góry
Adler

PostWysłany: Pią Gru 12, 2008 12:10 am    Temat postu: dobry jest liwa waks Odpowiedz z cytatem

Very Happy Shocked jest dobry.wreszcie to odkryłem.Trochę bawię się modelarstwem lotniczym.w wolnych chwilach. I jak odlewam jakiś element.to z liwy,kupilem set to mam. Rolling Eyes
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Gipsy, modele, modelowanie w wosku Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: