Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Cementowanie prac pełnoceramicznych i EBD
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Ceramika bezmetalowa, wtryskiwana, Zr02, AlX, inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Olek

PostWysłany: Pon Lis 23, 2009 11:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może Ojcu Dyrektoru Laughing to się spodoba. "The effect of finish line preparation and layer thickness on the failure load and fractography of ZrO2 copings"
http://www.sciencedirect.com/science?_ob=ArticleURL&_udi=B6WKW-4SG0YX0-F&_user=10&_rdoc=1&_fmt=&_orig=search&_sort=d&_docanchor=&view=c&_acct=C000050221&_version=1&_urlVersion=0&_userid=10&md5=7cf323fbf9d1ce12e1d4dba389a6c756
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Olek

PostWysłany: Pon Lis 23, 2009 11:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do cementowania to przecież przewaga ZrO2 nad tymi ze szkłem że można na wszystko cementować. Wink
"In vitro retentive strength of zirconium oxide ceramic crowns using different luting agents "

http://www.sciencedirect.com/science?_ob=ArticleURL&_udi=B6WKW-4GBWC9W-J&_user=10&_rdoc=1&_fmt=&_orig=search&_sort=d&_docanchor=&view=c&_acct=C000050221&_version=1&_urlVersion=0&_userid=10&md5=69c8ff7930cd795aad35a5119a44aa7e
Powrót do góry
miczman
Site Admin

PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 10:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm... no tak, zostałem zdezorientowany Very Happy
szczególnie po tym pierwszym dziele. czy mógłbyś zinterpretować konkluzje ,zapewne masz swoje zdanie. bo jeżeli brać te badanie i dowody bezkrytycznie to dziw bierze.jako stary sceptyk będę krytycznie podkreślał niemiarodajność tego typu badań wynikających chociażby z znacznej różnicy samych materiałów wrzucanych do wspólnego worka pod nazwą "cyrkonia".
---
co do grubości podbudowy.pozwól, że najpierw ciut obśmieję konkurencję Wink
koledzy z 3MEspe ze swoją lavą robią dużo szumu - proporcjonalnie do zacofania tego systemu w stosunku do nowych materiałów, tak więc nie podpierałbym się ich wytycznymi, ale i tak : różnica 0,3 w zębach przednich do 0,5 w zębach bocznych nie wymaga komentarza ( wiesz to przecież lepiej ode mnie). natomiast nie mogę zrozumieć tendencji do ograniczania przekroju podbudowy oscylujacej w przedziałach 0,3-0,4 gdy już pogrubienie jej o kolejne 0,15 mm daje nieproporcjonalne zwiększenie wytrzymałości ( to nie wspomniane żartem 20%, a wiec jaka korzyść)
Ciągle jestem zdania, i dowody to jakby potwierdzają, ze jest to balans producentów pomiędzy potrzeba zaspokojenia wymagań użytkowników a akceptowalnym odsetkiem uszkodzeń. Z tego powodu obserwuje trend ( wśród producentów nie wśród autorów tych opracowań) aby akcentować te min 0,5 mm i wyżej i nieproporcjonalnie większe korzyści.

Muszę Ci się pochwalić, Olku , ze stosując te bardziej konserwatywne grubości w mojej pracy mam odsetek uszkodzonych prac dla klientów poniżej promila. To zamyka dla mnie osobiście wszelkie dyskusje co do potrzeby zmniejszania przekroju.

Toć to już mozna nazwać PEBP ??(personalized evidence based prosthetics)Smile)
---
Natomiast konkluzja z pierwszego artykułu moim zdaniem min potwierdza twierdzenie o kluczowym znaczeniu wpływu cementowania (jego rodzaju) a nie stylu preparacji na wytrzymałość

m.

ps. ale już nie każ mi polemizować z wielkimi autorytetami bom nie w mocy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora Adres AIM
Olek

PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podstawowym zarzutem jaki możemy postawić tym badaniom to to że nie odpowiadają na żadne pytanie kliniczne (podstawa EBD).

Co pacjenta obchodzi co się stanie z koroną zacementowaną w laboratorium na metalowym analogu i włożonym do maszyny?

PS Gratuluję Wink Laughing
Powrót do góry
mateusz

PostWysłany: Pią Paź 26, 2012 11:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok - odgrzebuje temat

czym - fizycznie czym - cementujecie albo wasze muly bagienne cemetuja cyrkon lub empress - jakie materialy i jesli wytrawiacze to jakie?

pytam bo moje muly bagienne nie wiedza i dzwonia do mnie (sic!)

ja odpowiadam - nie wytrawiac i uzywac relyxa z 3M - ale tak na prawde nie jestem o tym przekonany tak do konca. kiedys dawno temu jak jeszcze mamuty deptaly ludzi uciolem sobie pogawdke z paroma zawodnikami ze straumanna i tamci stwierdzili ze to optymalne rozwiazanie
ale
po pierwsze primo to bylo z 8 lat temu
a po drugie primo Smile technologia poszla do przodu

wiec?
kilden

PostWysłany: Pią Paź 26, 2012 11:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.... u nas po staremu

Agatos wolnowiążący (zielony)

Pozdrowionka Very Happy

p.s

... wytrawiacze ? a na co to komu ? , pewnie drogie są ! a uzywac relyxa z 3M to, tu my się boim (a kto to wie co to za franca , a i może hifa do chałupy
przyniesie... ! )
Powrót do góry
Tramp

PostWysłany: Sob Paź 27, 2012 5:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas panavia
Powrót do góry
mateusz

PostWysłany: Pon Paź 29, 2012 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie mowicie ze cala polska cementuje panavia...
bossygirl

PostWysłany: Pon Paź 29, 2012 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilku w Polsce używa Variolink'a...
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Ceramika bezmetalowa, wtryskiwana, Zr02, AlX, inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do: