Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
ceramika na cerkon

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Ceramika bezmetalowa, wtryskiwana, Zr02, AlX, inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ciociamija

PostWysłany: Pią Paź 03, 2008 6:23 pm    Temat postu: ceramika na cerkon Odpowiedz z cytatem

Którą polecacie? Najlepiej jakby, każdy kto miał stycznośći chciał,opisał swoje doświadczenia. PROSZĘ
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość OdwiedĽ stronę autora
Dluga

PostWysłany: Pią Paź 03, 2008 6:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem też na etapie poszukiwań!
Hmmm miałam styczność z paroma w ramach poszukiwań:
Np z Kissem, i ZiroX zachowują się podobnie!
Duży skurcz, i właściwie bez pełnej gamy szkliwa czyli w wersji podstawowej strasznie plastyczane wychodzą ale mimo wszystko Kiss ładniejszy!
Podbudowa podbudowie też nie równa! Lava farbuje cyrkon i ma takie fajne Ciepłe kolory, Wieland nie wiem jak robi ale kolory nie są takie ładne, Degudent nie ma zaś całej gamy. No a jak nie kładzie się linera to ten kolor podbudowy ma ogromne znaczenie!

Dziwne jest też to że jedne ceramiki mają jakieś preparaty do łączenia z ceramiką inne polecają coś a'la oksydację np. Hera Ceram ma jakiś taki dziwny niebieski preparat!
Powodzenia w poszukiwaniach Mnie na razie nie przekonało nic co miałam na próbę!
bor

PostWysłany: Sob Paź 04, 2008 6:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bloki cyrkonowe sa biale, a farbowanie przeprowadza sie po wycinaniu za pomoca wszelakich preparatow. My mamy Vitowskie, kolorek zalezy glownie od uzytych preparatow. Degudent ma jeszcze rozowe bloczki dajace po wypaleniu kolorek jakis A2.
Stosujemy ceramike Ivoclar Emax, nadaje sie zarowno na cerkon jak i empress. Ceramika daje takie same mozliwosci jak Inline na metalu i nasi ceramisci sobie ja chwala. Przygotowanie podbudowy polega tylko na bardzo drobnym wypiaskowaniu.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DoMeL

PostWysłany: Sob Paź 04, 2008 9:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

również polecam e.max ceram Ivoclara, używamy jej u siebie, nadaje się na cyrkon jak i na tłoczone korony i mosty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Robroy

PostWysłany: Nie Mar 17, 2013 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam na cyrkon ceramike Pulse Zr z firmy Ceramay.
Rewelacja
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
techdent

PostWysłany: Sob Kwi 13, 2013 11:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam Zenoflex dimension Wielanda. Wczesniej napalałem ziroxa i byłem zadowolony. Jedak Zenoflex przekonał mnie ze wzgledu na jego wszechstronność oraz udoskonaloną opalizacje brzegu siecznego z
lepszą przeziernością i połyskiem.
Nie podzielam zdania Dlugiej, moim zdaniem Zirox na żywe i ciepłe kolory.
Producent podaje że uzupełnienie z ZrO2pokryte ceramiką Zenoflex charakteryzuje się w lepszym rozkładem naprężeń, co potencjalnie przyczynia się do wydłużenia jego żywotności . Zobaczymy:-)
A....Zenoflex jest tańszy od Zirox.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Ceramika bezmetalowa, wtryskiwana, Zr02, AlX, inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: