Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
kompozyt
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Pozostałe technologie I materiały
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emiilla

PostWysłany: Wto Cze 18, 2013 2:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam. skoro najlepiej wypalić kompozyt w piecu do porcelany to oznacza, ze nie ma sensu inwestować w lampy polimeryzacyjne do kompozytów? dopiero mam zamiar zacząć przygodę z kompozytem i proszę mi doradzić czy zakup lamy jest konieczny w tej sytuacji? wolałabym zakupić tylko piec i wykonywać na nim i porcelanę i komp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotrasz

PostWysłany: Wto Cze 18, 2013 5:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

emiilla napisał:
skoro najlepiej wypalić kompozyt w piecu do porcelany to oznacza, ze nie ma sensu inwestować w lampy polimeryzacyjne do kompozytów?
proszę mi doradzić czy zakup lamy jest konieczny w tej sytuacji?

Technika dentystyczna idzie naprzód i dlatego zakup lamy staje się bardzo przydatny w tej sytuacji.

Zwróć uwagę, że poprzednie posty były pisane prawie 5 lat temu! Od tego czasu kompozyty bardzo rozwinęły się. Najnowsze z nich, po wypaleniu w piecu do porcelany, wymagają jeszcze synteryzacji i dobrze jest, gdy wymoczy się je przez godzinę w mleku pozyskanym właśnie od lamy. Jako, że trudno jest dostać takowe w sklepach, najlepiej gdy mamy żywą lamę pod ręką.

Inwestycja w lampę polimeryzacyjną może się jednak również okazać bardzo użyteczna, bo lamy jako zwierzęta ciepłolubne, w naszej szerokości geograficznej mogłyby otrzymywać potrzebną dawkę ultrafioletu właśnie bezpośrednio z lampy polimeryzacyjnej. Dokładnie o długości fali świetlnej, którą te zazwyczaj wytwarzają.

Rozpoczynając przygodę z kompozytem najlepiej jest jednak, mimo wszystko, wcześniej posiąść odpowiednie ku temu (chociaż podstawowe) kwalifikacje. Dobrze byłoby więc po ukończeniu licencjata technik dentystycznych, rozpocząć kurs na jakimś wydziale zoologicznym. Dzięki pozyskanej tam wiedzy, po zakupie lamy, może się zwyczajnie okazać, że jej hodowla jest dużo fajniejsza, łatwiejsza do zrozumienia i bardziej opłacalna, niż odbudowy kompozytowe.
Powrót do góry
obserwator

PostWysłany: Wto Cze 18, 2013 7:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Święta prawda!!!
Powrót do góry
kilden

PostWysłany: Wto Cze 18, 2013 10:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

emiilla

No nie wierz w to co co Ci tu Piotrasz i Obserwator sugerują - to już starsi technicy,którzy nie posiadają nowoczesnej wiedzy o kompozytach.

Kompozytami zajmuję się od wielu lat i zawsze uważałem ,że do wstępnych naświetleń wystarczy "światłość umysłu"

Potem możesz oczywiście stosować piece różnorakie ,łącznie z kremacyjnymi - do spalenia się ze wstydu.
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Sro Cze 19, 2013 7:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kilden napisał:
Kompozytami zajmuję się od wielu lat i zawsze uważałem ,że do wstępnych naświetleń wystarczy "światłość umysłu"

Że też wcześniej sam na to nie wpadłem??? No cóż, chyba Kilden ma rację pisząc, że moja wiedza nie nadąża za postępem, we właściwym tempie... Embarassed

Zaczynam zatem ćwiczyć wstępne naświetlania, potem idę nakarmić lamę. O efektach poinformuję później. Laughing
Powrót do góry
obserwator

PostWysłany: Sro Cze 19, 2013 5:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No Kildeniku - jacy starsi????? my młode dupy jesteśmy z Piotraszem Smile
Powrót do góry
emiilla

PostWysłany: Sro Cze 26, 2013 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Śmieszne. Zwykła literówka i tak pobudziła waszą wyobraźnię. Pozazdrościć pomysłowości. Jestem jednak zawiedziona bo liczyłam na merytoryczną odpowiedź i więcej kultury.
Powrót do góry
emiilla

PostWysłany: Sro Cze 26, 2013 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Śmieszne. Zwykła literówka i tak pobudziła waszą wyobraźnię. Pozazdrościć pomysłowości. Jestem jednak zawiedziona bo liczyłam na więcej kultury.

Ostatnio zmieniony przez emiilla dnia Sro Cze 26, 2013 10:27 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
emiilla

PostWysłany: Sro Cze 26, 2013 10:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zorro napisał:
...jak mówi mój kumpel-"z ryb najbardziej smakuje mi schabowy"-tak ja mówię -z kompozytów najlepsze są te wypalane w piecu ...do porcelany.
Bo później duuuzo problemów...
Ale ten temat juz chyba był Question

Gdyby zorro słowo kompozyt umieścił w cudzysłów to jego aluzja i ironia byłyby zrozumiałe nawet dla takiego laika jak ja w tym temacie.
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Sro Cze 26, 2013 1:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

emiilla napisał:
Gdyby zorro słowo kompozyt umieścił w cudzysłów to...

Gdybyś odrobinę więcej uważała w szkole na materiałoznawstwie lub innym przedmiocie zwanym "techniką dentystyczną" (a wydaje się to wprost niewiarygodne, że jakowąś skończyłaś), uniknęłabyś tej druzgocącej kompromitacji.

Mimo wszystko, staraliśmy się Ciebie naprowadzić na właściwą drogę, w najbardziej możliwie kulturalny sposób. Szkoda, że tego nie doceniasz...
Powrót do góry
adamas

PostWysłany: Sro Cze 26, 2013 11:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... Obserwator, Piotrasz i Kilden to stare pierniki są ........ ale nie pierniczą

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
emiilla

PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 7:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie tego doświadczenia brak bo zaledwie pół roku temu skończyłam szkołę, w toku nauki wykonałam jeden mostek kompozytowy i o nowościach na rynku w mojej szkole była cisza ( szkoła w okolicach Opola - nie polecam). To, że standardowy komp jest światłoutwardzalny wiem, ale myślałam zadając to idiotyczne
Pytanie że to jakaś nowość o której nie wiem poprostu. Jeszcze wiele muszę się nauczyć a przedewszystkim częściej śledzić forum w celu rozpoznania mentalności co niektórych forumowiczów.
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 9:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to wypowiem się jak typowy belfer (proszę nie mylić z piernikiem, bo strzelę zaraz focha).

Jaki jest poziom większości szkół techniczno-dentystycznych (szczególnie tych na uczelniach wyższych) wszyscy doskonale wiemy. Temat - rzeka, poruszany wielokrotnie na forum.

Być może przyjęliśmy błędne założenie, że absolwent każdej szkoły powinien posiadać chociaż podstawową wiedzę na temat materiałów używanych w protetyce, w tym w szczególności kompozytów - bo choć tracą na popularności, w wielu wypadkach są wręcz niezastąpione. Niektóre duże firmy (np. wspomniany kiedyś Bredent), lansują nadal odbudowy kompozytowe. Jeśli to wina systemu nauczania - pozostaje przeprosić Emiillę za naszą "pomysłowość".

Wielka szkoda, że nikt wcześniej nie powiedział jej na czym polega różnica między ceramiką dentystyczną i procesem jej wypalania, a sposobami utwardzania kompozytów. Znów jednak popełnia błąd, pisząc że standardowo kompozyty są utwardzane światłem - bo to kolejne uproszczenie. Stąd biorą się właśnie wszelkie błędy w pracy, wynikające głównie z uproszczeń w nazewnictwie i technologiach. Na forum znajdziemy wiele przykładów. Zachęcam więc do lektury.

Co do mojej mentalności, to najchętniej zniechęcałbym każdego, komu przyjdzie pomysł zostania technikiem dentystycznym. Dla jego własnego dobra. Warto więc pomyśleć o tym poważnie, lub wziąć się solidnie za naukę.
Powrót do góry
obserwator

PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 11:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

emiilia

skoro już wlazłaś w to protetyczne gówno to powinnaś się tym trochę chociaż zainteresować a nie bazować na tym co Tobie "szanowne" grono niedouczonych nauczycieli w szkole opowiadało!!!!!

Jeździć na kursy,szkolenia,targi i inne takie tam sponiewierające imprezy,pić wódkę z osobami na kursach i nie tylko Smile więcej się dowiesz niż od nauczycieli.

nie pozdrawiam Smile
Powrót do góry
kilden

PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 11:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i co potem Obserwatorze ? - jak już emiilla ukończy trochę kursów,kursikow i nabędzie odrobinkę wiedzy !

Nic Obserwatorze ! - jak będzie miała szczęście ,to może załapie się w jakiejś pracowni na jakiś czas za jakieś śmieszne pieniądze.

.... potem następna pracownia i następna - (wymagania pracodawcy wysokie płace niskie).

... i tak się tułają młodzi adepci TD szkółek i " uczelni wyższych"

... żal mi tych młodych ludzi ,że ktoś wpierdala ich w takie gówno i w taki kanał

p.s

Emiilla brawo ! ... potrafisz się bronić !

pozdrawiam -w przeciwieństwie do tego starego łobuza Obserwatora Very Happy
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Pozostałe technologie I materiały Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: