Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Porcelana Pęka
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Ceramika na podbudwie metalowej, materiały , technologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dluga

PostWysłany: Czw Sie 07, 2008 10:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AmiYumi napisał:
Jak dobrze poszukasz to znajdziesz gdzieś na forum post Micza na temat WAK i pękania ceramiki...ja bym to wiązał raczej z tym. btw nie ma co się wstydzić 900-ki Very Happy

Ami przy nieodpowiednim WAK pęknięcia miałyby inny charakter i nie występowałyby tylko na powierzchni żującej Wink
astreiama

PostWysłany: Czw Sie 07, 2008 11:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak naprawdę to ciężko powiedzieć co z tym, pracą lekarz sobie robi... Ale za wszystko wini technika Very Happy
Też słyszałam i wdziałam że jest matowy jeszcze w innej pracy... Przy napalaniu mnie to zdziwiło że wychodzi taki świecący... No ale jak usłyszałam od szefa że zawsze taki wychodził z tego pieca i problemów nie było... To sobie darowałam że tak powiem... A to może trzeba wrócić do tego tematu...
Mi to się bardziej wydaje że to może być złe dostosowanie zgryzu, nie wiem złe ustalenie zwarcia przez lekarza...?
Ale nie zawsze się tak zdarza... Zazwyczaj przy trudnych pracach... Gdzie coś jest właśnie ze zgryzem...
No nic... Muszę bardziej tego pilnować Rolling Eyes
stanislaw

PostWysłany: Pią Sie 08, 2008 3:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie.
Jeśli masz kontakt z pacjentem zapytaj czy lubi pić piwo z butelki.
Czasem proste rozwiązania są najbardziej prawdopodobne.
Miłego Poranka Staszek
P.S.Głupota ludzka jest nieprzewidywalna.
ciociamija

PostWysłany: Pią Sie 08, 2008 10:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy pęknięcia pojawiają się na zębach siecznych czy na bocznych, bo zrozumiałam, że na bocznych. Czy pajęczynka pojawia się na dowieszkach czy raczej na zębach filarowych co mogłoby wskazywać na złe dopasowanie metalu i zbyt cienką podbudowę, wtedy może pojawić się pajęczynka w trakcie użytkowania nie koniecznie z odpryskami do metalu. Jeszcze jedno pytanie czy pękają prace zacementowane na stałe czy na cement tymczasowy? na tymczasowym jest większe prawdopodobieństwo niedokładnego zacementowania i uzupełnienie może balansować co też może spowodować podobne konsekwencje,choć ta opcja jest małoprawdopodobna bardziej przy rozległych pracach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość OdwiedĽ stronę autora
agnieszka

PostWysłany: Sob Sie 09, 2008 10:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem zbyt cienko metalu-nie zachowane grubości.-jestem prawie pewna.Mało miejsca w zgryzie-przecieniamy metal-mamy kłopot.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość OdwiedĽ stronę autora Adres AIM
zorro

PostWysłany: Sob Sie 09, 2008 4:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

-co by to nie była za przyczyna ,zawsze w plery ma technik....nie spotkałem przypadku obiektywnego przyznania się do zepsucia pracy przez doca.... temat rzeka i olejmy to.
WAŻNE JEST CO INNEGO-oddajesz pracę-lekarz to zakłada ,porcelana pęka ale nie spada,potem dopiero po jakimś czasie noszenia w paszczy odpryskuje.
A pęka -tak jak pisze Agnieszka -przeważnie wtedy jak blaszka za cienka ,a za cienka bo....i sto innych powodów.Ale jest jeden ,baaardzo ukrywany....
Niekiedy siedziałem w czasie zakładania pracy do dzioba w gabinecie i słyszę charakterystyczne trzeszczenie-i juz wiem,ze trzeba doszlifowac(docowi pokazuję gdzie rypło a on nawet nie zauważył!!!) to co w paszczy a to co doc zepsuł przepalic na glazurowym programie żeby sie spiekło,ale to półśrodek.Nie twierdze że wszystko knocą doce,ale mają ku temu duuuuży talent zwłaszcza w tej działce i nie należy sobie dać wmawiać kaszany.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ciociamija

PostWysłany: Nie Sie 10, 2008 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie jest też tak, że my nie popełniamy błędów. Rozpatrujemy problem od strony technicznej, bo tylko nad tym mamy kontrolę. POstarajmy się sami wyeliminować własne błędy, na resztę mamy znikomy wpływ.
Powrót do góry
astreiama

PostWysłany: Nie Wrz 28, 2008 2:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc Wam Smile cos mnie dlugo tu nie bylo, ale juz pisze jak tam moje dokonania Smile zrobilam na nowo i praca nie wrocila ale nie doprowadzalam pracy tak lekko do zgryzu, i tak tez zaproponowalam lekarzowi i sie zgodzil... Metal byl, ja mam przynajmniej takie wrazenie taki jak zawsze, zastanawiam sie tylko nad tym opakerem teraz skoro mam blyszczacy to oznacza ze piec przepala? W sumie transparent moglby byc lepszy czy to tez zalezy od za wysokiej temp. ??
P.S Dziekuje za wsparcie Smile
polocokta

PostWysłany: Nie Wrz 28, 2008 8:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu się nie trzeba długo rozwodzić .Omega 900 zawsze była kulawa i pękała od samego patrzenia na nią.Jest tyle innych bezproblemowych ceramik.Po co to komu?Dyskusja daremna.Dlaczego mam pracować z czymś co jest tak czułe na restrykcyjne procedury.Inne ceramiki się robi nie patrząc na takie rzeczy.Są bardzo tolerancyjne i wygrywają.
Powrót do góry
ciociamija

PostWysłany: Nie Wrz 28, 2008 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Które z tych tolerancyjnych ceramik wychwalasz, z jakimi masz doświadczenie?
Powrót do góry
polocokta

PostWysłany: Nie Wrz 28, 2008 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszelkie Duceramy stare i kissy oraz MM -super .Totalnie coś innego.Wolność.
Powrót do góry
warwick

PostWysłany: Pon Wrz 29, 2008 10:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja polecam również Elephanta- wielki komfort pracy,stabilność koloru nawet po kilku paleniach czyli także totalna wolność.Ja wychodze z założenia że jak coś się sprawdza i nie sprawia problemów to nie kombinuję.Po h....się męczyć???Szkoda mi na to czasu i przede wszystkim energii.
Powrót do góry
AmiYumi

PostWysłany: Pon Wrz 29, 2008 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bosze.... Crying or Very sad

brzydal MÓWIŁ NA MNIE WARSZAFKA Very Happy - nie szukajcie u mnie pomocy Cool
Powrót do góry
polocokta

PostWysłany: Wto Wrz 30, 2008 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z ceramiką jak z człowiekiem -jedni oczekują spokoju i przewidywalności a inni gnają ku nieznanemu i zajmują się sportami extremalnymi.(Peter Ludwig von Goldenkronen)
Powrót do góry
agnieszka

PostWysłany: Sro Paź 01, 2008 5:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja stawiam na przecienienie metalu.Będzie pękać po zacementowaniu-robiąc pajęczynkę-czasami do metalu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość OdwiedĽ stronę autora Adres AIM
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Ceramika na podbudwie metalowej, materiały , technologia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: