Forum  ZGRYZ Strona Główna ZGRYZ
Nowoczesna protetyka stomatologiczna

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Moderatorzy.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ZGRYZ Strona Główna -> Tematy bieżące
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Kandydaci na moderatorów FORUM
Odysek
23%
 23%  [ 6 ]
Fasola
7%
 7%  [ 2 ]
Cirrus
3%
 3%  [ 1 ]
Artdentalphotography
11%
 11%  [ 3 ]
Długa
7%
 7%  [ 2 ]
Stanisław
34%
 34%  [ 9 ]
Mmichal
3%
 3%  [ 1 ]
Agnieszka
7%
 7%  [ 2 ]
Punisher
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 26

Autor Wiadomość
Dluga

PostWysłany: Pon Cze 30, 2008 9:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Venom napisał:
Odysek napisał:
Venom napisał:
Odysek napisał:
Venom napisał:
no to kochana tak się chyba mówi u was na ziemiach odzyskanych.U nas poprostu wtedy gdyz robi się coś pierwszy raz Smile

nie żebym się czepiała, ale....

http://pl.wiktionary.org/wiki/pierwsze_koty_za_p%C5%82oty

widze że nie doceniasz potęgi regionalizmów . Pamiętaj że np na Mazowszu wychodzi się na dwór a w Małopolsce ...na pole .Natomiast u nas jest glazura a na podkarpaciu ...flisy ( flizy) itditd

Kochanieńki - związek frazeologiczny nie ma nic wspólnego z regionalizmem. Znaczenie tego pierwszego jest jedno na całym regionie językowym (wszak zaliczamy do nich również powiedzenia, przysłowia, czy idiomy), natomiast regionalizm to forma charakterystyczna dla danego regionu, ale nadal stanowiąca pewną normę językową. Regionalizm ma tylko inną formę, semantykę tą samą.
Proponuję zakończyć tę dyskusję, bo ja mogę o tym dyskutować w nieskończoność (z racji mojej działalności "po godzinach" Wink ) ale nie wiem, czy reszta Forumowiczów będzie w stanie zdzierżyć te wywody...

kochanieńka w takim razie miejsce w którym jak mieszkam wymyka się z zakresu juryzdykcji mądrych definicji cytowanych z mądrych książek bo u mnie znaczenie tego zwrotu jest właśnie takie jakie podałem .I chociażbyś podała tu bóg wie jakie żródla to nic tego nie jest w stanie zmienić .Być może wprowadza to jakiś chaos w usystematyzowany porządek świata ale tak właśnie jest . Przykro mi bardzo Smile

Nie chcę być posądzana o solidarność jajników ale - Jak ODi napisała co znaczy to powiedzenie to pomyślałam jak Venom że u nas znaczy co innego ale jak zacytowała to pomyślałam że poprostu nie wiedziałam Embarassed Embarassed i że fajnie że wiem już Exclamation
Venom

PostWysłany: Pon Cze 30, 2008 9:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wg mnie ten cytat o niczym nie świdczy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dluga

PostWysłany: Pon Cze 30, 2008 9:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uparciuch Wink
Odysek

PostWysłany: Pon Cze 30, 2008 9:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Venom napisał:
wg mnie ten cytat o niczym nie świdczy

to może prof. Bralczyk Cię przekona:

http://poradnia.pwn.pl/lista.php?kat=8&szukaj=przyimkiem

...nie tam, żeby mi zależało, aby Cię przekonał, ale, kto wie... Wink

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Venom

PostWysłany: Pon Cze 30, 2008 10:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakoś nie .Uważasz że ten Pan pisał swoją wersje w oparciu o badania przeprowadzone min na ludności Polski Centralnej? Ja naprawde nic nie poradze na to że coś znaczy to co znaczy a przynajmniej tutaj gdzie mieszkam .Nawet stu profesorów.Podejrzewam że Fasola też napisała to co napisała w oparciu o coś a nie jej widzimisie .
Powrót do góry
Odysek

PostWysłany: Pon Cze 30, 2008 10:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odysek napisał:
to może prof. Bralczyk Cię przekona:

http://poradnia.pwn.pl/lista.php?kat=8&szukaj=przyimkiem

Venom napisał:
jakoś nie

tak też myślałam.. Wink

Powrót do góry
Venom

PostWysłany: Pon Cze 30, 2008 10:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ludzie, ale zrozumcie chociażby skały sr..ły to jeśli coś znaczy to co znaczy to żadna definicja oraz to że 300 km dalej znaczy to coś innego tego nie zmieni .Przecież to nie zależy odemnie na litość boską .
Powrót do góry
fasola

PostWysłany: Pon Cze 30, 2008 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ojj, olejmy to! Grunt, że każdy wie o co chodzi Smile
Jak zacytowała Odyska: "że początek został zrobiony, że dalej będzie łatwiej, lepiej", więc w sumie nie wiadomo tak naprawdę, czy akurat się nie udało.
W sumie nie wiem, bo jestem po ciężkim dniu i myślenie mam cięższe.
Ale to powiedzonko kojarzy mi się tak, że np. męczyłam się pierwszy raz w życiu nad, no nie wiem, powiedzmy, że 6-cio punktowym mostem, nawet mi wyszło i lekarz zadowolony, więc pierwsze koty za płoty. Mam to za sobą i kolejne mosty będą mi szły lepiej i bez takiego stresu jak ten pierwszy Wink
Mam nadzieję, że za bardzo nie namieszałam Very Happy
Pozdrosy Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ZGRYZ Strona Główna -> Tematy bieżące Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strona 6 z 6

Skocz do: