Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
kompozyty
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Pozostałe technologie I materiały
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gadatus

PostWysłany: Wto Maj 13, 2008 6:38 pm    Temat postu: kompozyty Odpowiedz z cytatem

Szukam informacji na temat systemów do wykonywania uzupełnień kompozytowych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
obserwator

PostWysłany: Sro Maj 14, 2008 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co chcesz z tego kompozytu robić?
Powrót do góry
gadatus

PostWysłany: Sro Maj 14, 2008 4:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pojawiło się spore zapotrzebowanie na prace tymczasowe i nie tylko z naciskiem na kompozyt,nie akryle.Wcześniej omawiana metoda wykorzystania licówek z gotowych zębów jest fajna,ale gabinet,który zaczyna mi zlecać tego typu uzupełnienia oczekuje prac kompozytowych.Poza tym w końcu mogłabym rozwiązać problem pojedynczych zębów w szkieletach,które nie zawsze ostatecznie wyglądają tak,jakbym tego chciała.
Powrót do góry
Dluga

PostWysłany: Sro Maj 14, 2008 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe ile weźmiesz za taka tymczasówke z kompozytu??? No bo chyba nie jak za taka z licówek? Można robic i pełnoceramiczne tylko kto za to zapłaci hehe!
AmiYumi

PostWysłany: Sro Maj 14, 2008 10:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli jest zapotrzebowanie, to zapłacą... Smile czasem wcale nie mało. Tyle, że ja to Warszafka Very Happy więc tu u nas to pewnie jakoś inaczej... Razz
Kupuj Gradię...ostatnio to magiczna nazwa dla doc'ów Smile

brzydal MÓWIŁ NA MNIE WARSZAFKA Very Happy - nie szukajcie u mnie pomocy Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość OdwiedĽ stronę autora
Dluga

PostWysłany: Sro Maj 14, 2008 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AmiYumi napisał:
Jeśli jest zapotrzebowanie, to zapłacą... Smile czasem wcale nie mało. Tyle, że ja to Warszafka Very Happy więc tu u nas to pewnie jakoś inaczej... Razz
Kupuj Gradię...ostatnio to magiczna nazwa dla doc'ów Smile

Bez fałszywej skromności! Wink
Mi chodzi głównie o to, że jak będziesz sprzedawać tymczasówki z kompozytu to jak ewentualnie uzasadnić potem że np w szkielecie jest droższy, albo licowanie teleskopu, czy pkt na włóknach??
To by było pierwsze pytanie jakie bym zadała jako doc. A jak sądzę cena tymczasówki będzie się różnić od nie tymczasówki i...????????
AmiYumi

PostWysłany: Sro Maj 14, 2008 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A dlaczego ma się różnić? Jeśli chcą ładną czasówkę ( a taka jest z kompozytu) to dlaczego mają nie płacić jak za długoczasową? O ile kompozyt można tak traktować? cena powinna być jedna bez względu na zastosowanie... to materiał i czas potrzebny do jej wykonania powinien determinować wartość pracy, czyż nie? Smile

brzydal MÓWIŁ NA MNIE WARSZAFKA Very Happy - nie szukajcie u mnie pomocy Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość OdwiedĽ stronę autora
Dluga

PostWysłany: Sro Maj 14, 2008 11:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście Exclamation
Jeśli cena się nie będzie różnić to będzie Git!
gadatus

PostWysłany: Czw Maj 15, 2008 10:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cena "kompozytu" z pewnością będzie różnić się od ceny uzupełnień wykonanych szybkopolimerem i to wcale nie o 10 pln.skoro oczekują wysokoestetycznych efektów,muszą liczyć się z wyższymi kosztami.Powiedziałam,że szybkopolimerem zrobić mogę w każdej chwili,ale woleli poczekać na kompozyt.Sporo osób jest też zaintereowanych metalem licowanym kompozytem oraz inleyami i onleyami.Skoro kolejny raz słyszę pytanie o kompozyt,to chyba nie ma się co zastanawiać i tzreba działać.Liczę na jakieś drobne wskazówki Koleżanek i Kolegów w tej materii.Podobno można to robić na włóknach szklanych.Czy ktoś z Was to robi?Jakaś mała podpowiedź?
Powrót do góry
gadatus

PostWysłany: Sro Maj 21, 2008 5:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Embarassed Z pewną taką nieśmiałością zwracam się do Was z pytaniem:PILNIE muszę robić kursik w zakresie wykonywania koron i mostów kompozytowych metodą laboratoryjną, wzmacnianych włóknami szklanymi.Może ktoś z Was zajmuje się tym na codzień i podjąłby się przeprowadzenia szybkiego szkolenia w tym zakresie(myślę,że 2-3 godziny max)?
Podstawy budowania koron kompozytowych znam,interesuje mnie upchnięcie tych włókien.Wprawdzie przezcytałam kilka artykułów na ten temat,ale nie było żadnych zdjęć,którymi można by się posiłkować.
Szkolenia na ten temat odbywają się niestety zbyt rzadko i w dość odległych dla mnie terminach.Sprawa BARDZO PILNA.
Powrót do góry
gadatus

PostWysłany: Sob Maj 31, 2008 8:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może ktoś wie czym orabiać kompozyt? Frezy jakoś nie bardzo zbierają.Samo polerowanie juz mam opanowane(pasta Opal i miękka szczoteczka,potem baranek),pozostaje problem uzyskania porządanej faktury.
Powrót do góry
totalnakorozja

PostWysłany: Sob Maj 31, 2008 10:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gumki, gumeczki Wink A najlepiej przyłożyć się do modelowania odpowiednimi narzędziami np. silikonowymi akcesoriami i obrabiać jak najmniej Exclamation
Powrót do góry
gadatus

PostWysłany: Sob Maj 31, 2008 11:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Totalnakorozjo,dzięki za wskazówkę,gumki,mówisz?Ale jakiego typu? Te białe,czy może brązowe i zielone-ich jest cała mnogość.W zasadzie kształt nadałam od razu 1:1,ale faktura powierzchni licowej zdecydowanie mnie nie zadowala.Po obróbce frezem zostają widoczne szczerby,widać,że kombinowane...
Powrót do góry
stanislaw

PostWysłany: Sob Maj 31, 2008 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie.
W każdym katalogu masz specjalne gumki do kompozytów (kolory są różne u różnych producentów).Można używać gumek do kompozytu lekarskich (średnica uchwytu do kątnicy i prostnicy jest identyczna).
Miłej Pracy Staszek.
P.S.Dobra jest i niezbyt droga niebieska pasta Kenda.
gadatus

PostWysłany: Sob Maj 31, 2008 1:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję,Stanisławie,nkie pomyślałam o tej opcji Embarassed
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Pozostałe technologie I materiały Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: