Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
cad-cam asystemy "ręczne"
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> CAD/CAM, SLM, SLS, STL,...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Olek

PostWysłany: Pią Kwi 18, 2008 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cirrus napisał:
Olek napisał:

czas pokarze....

czas pokaże ,że nas pokarzą za to co nie udało się naszym Nauczycielom Razz Wink

Well, nobody's perfect. Są rzeczy na niebie i ziemi, które się nauczycielom nie śniły. Rolling Eyes Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Olek

PostWysłany: Pią Kwi 18, 2008 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cirrus napisał:

co nie zmienia faktu ,że obecne podejście do Zr jest marketingową szarżą...która o dziwo przeważnie sprawdza się w praktyce Wink

Szczególnie jeżeli chodzi o $$$ ! Twisted Evil Razz
Powrót do góry
cirrus

PostWysłany: Sob Kwi 19, 2008 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dluga napisał:
A jak bardzo drastycznie????

na tyle drastycznie ,że powinien zamaskować przebarwienie zęba a nawet wkład metalowy - odpowiedzi w poruszonym gdzie indziej temacie wkład k-k a podbudowa Zr dotyczą raczej barwionej i wycienionej Zr lub bardziej podbudowy Al (a wkłady Zr <lub typu "core -post" > nie są dobrym pomysłem bo potrafią się złamać i korzeń wtedy jest nie do odzyskania )

ps
Olku żart to był niemądry jeno Wink
Powrót do góry
pablooo

PostWysłany: Pią Mar 06, 2009 3:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
mam dwa pytania posrednio zwiazane z tym tematem:
-jakie sa reczne frezarki do cyrkonu, chodzi mi o nazwy firm. Ja znam Zirkonzahn, Amann Girrbach i Bredent. Moze znacie innych producentow tego typu urzadzen.

-poruszony zostal juz temat wytrzymalosci cyrkonu w porownaniu do innych materialow - wedlug mojej wiedzy - metal 1400 MPa, Cyrkon 1200, Alumina 500-600, nakladany cyrkon(Vita in-ceram) 700.
Ale tak naprawde jaka wytrzymalosc jest potrzebna do wykonania np. mostu z 3 przeslami? Czy az 1200, czy moze to wyscig producentow sprawil ze wszyscy chca jak najwiecej megapascali Wink
Ja widzialem ze z aluminy Turkom-Cera (do 630 MPa) robiono mosty ucho-ucho - 4 przeslowe w odcinku przednim i 3 przeslowe w odcinkach bocznych. Co wiecej nie byly to pokazowki ktore szly do smieci po kursie, tylko uzupelnienia dla pacjentow Confused niestety nie wiem czy most nie zlamal sie na pierwszej kanapce Very Happy
Powrót do góry
miczman
Site Admin

PostWysłany: Nie Mar 08, 2009 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odnośnie potrzeby wytrzymałości materiałów ceramicznych do wykonania mostu ( z trzema przęsłami) poszperaj w materiałach i stronach zirkonzahna. chyba na oficjalnej stronie możesz pobrac ciekawy program do obliczania wytrzymałości obciażenia przesła w mostach w zalezności od przekrojów i wymiarów konstrukcji.

jak już zrobisz sobie jakąś symulacje proponuje bys przypomniał sobie jakie siły nacisku uzyskuje człowiek ( standardowo) w odcinku przednim i bocznym . bedziesz miał ciekawe zobrazowanie koniecznych parametrów wytrzymałości do uzyskania funkcjonalnych zupełnień.

a uzupełnienia z aluminy o których piszesz....cóż, sa tanie i ponoc mozna je wykonac w kazdym piecu do pełnego łuku włącznie. zdrowy rozum i odrobina wyobraźni nie są zwarte w ramach oferty tego producenta...ale kogo to interesuje... Wink

pozdr
m.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora Adres AIM
maly mic

PostWysłany: Pon Mar 09, 2009 5:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

link do symulatora naprężeń-wytrzymałości-przekroju
http://www.zirkonzahn.com/en/calculation%20tool.aspx
widzę,że chłopcy znowu się zagalopowali-jak baby na targu 'która marchewa jest smaczniejsza', a wiadomo,że obie są z chemicznych gruntów.
Ciekawi mnie czy widział ktos badania,w których obiektem była korona lub most,jak wyglądał model badania.
Jak dotąd to mierzono próbki,które nihooy'a nie przypominały kształtem zęba.nie 'wymendrzam' się bo nie wiem wszystkiego(hihi ale to tylko kwestia wczasu)
Jakiś czas temu jeden koleś z akademii medycznej(jakiej nieważne )przedstawiał zalety i wady sys.CAD-CAM i sys. ręcznych.
Ponoć z wykładu wyszło ,że najdokładniejszy i najlepszy jest system cad-cam - byle jaki byle cad-cam.a niedawno dowiedziałem się ,że i owszem robili badania szczelności i dokładności koron cyrkonowych frezowanych ręcznie "ale wiesz koleś który to robił,nie należy do najdokładniejszych techników".po tych słowach to mi się tylko milczeć chciało.
A co do wytrzymałości koron czy mostów,jak zawsze.Jeżeli warunki są nie kolidujące ze sobą, to nie trzeba obawiać się o prace,i czy PFZ czy PFM,będzie funkcjonować. Co ładniejsze i bardziej obojętne dla organizmu to już kwestia gustu i kasy.
Pooglądajcie sobie co można robiś z cyrkony,według mnie to jest śliczna technika dentystyczna.
http://www.zirkonzahn.com/en/Zirconia-Experts/Luis%20Macieira.aspx
http://www.zirkonzahn.com/en/Zirconia-Experts/Cristiano%20Broseghini.aspx
http://www.zirkonzahn.com/en/Zirconia-Experts/Luca%20Nelli.aspx
http://www.zirkonzahn.com/en/Zirconia-Experts/Antonio%20Lazetera.aspx
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora Adres AIM
obserwator

PostWysłany: Wto Mar 10, 2009 9:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli robiszi dziennie 30 pkt z cerkonu to kupuj cad/cam.
Tak cad/cam ma wiekszą dokladność bo robi to komputer!
Manual też ma swoje zalety,też zrobisz dokładnie i szczelnie i na potrzeby pracowni która wykonuje dla siebie jest to rozwiązanie b.dobre.
Linki do prac to mistrzostwo i możliwości manuala.
Pozdrawiam wszystkich manualnych i nie tylko!
Powrót do góry
mateusz

PostWysłany: Wto Mar 10, 2009 11:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie do konca. sa rzeczy ktorych zadne centrum nie wyfrezuje - oni wal standardowa produkcje i nikt nie bedzie sie wglebial co tak sobie technik wymysla. mostek - ok - ale tylko kiedy pilary sa perfekcyjnie rownolegle, praca na srubach - ok - ale tylko taka jak jest w ofercie (fixtury powyginane max 15 stopni a o mieszaniu dowolnym platform - zapomnij - no chyba ze ceka-max za taka cene ze ojejku Shocked )
a taki cyrkonzahn - co tam panie chcesz.
coraz czesciej pracownie kupija jakas wyzynaczke zeby wlasnie sie bawic z nietypowymi pracami - masowki nikt nie szlifuje recznie - od tego sa centra ktore tanio i szybko odwala swoja robote. a na wyzynarce spokojnie i za konkretna mamone robi sie prace na zamowienie - nietypowe
Powrót do góry
obserwator

PostWysłany: Sro Mar 11, 2009 8:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Tobą.
Tylko teraz w dobie kryzysu jakoś nie widzę takich fajnych prac.
Jak pokazuję im taką pracę to zaraz krzyk że drogo.No to trudno Laughing
Pozdrawiam
Powrót do góry
Jaśko

PostWysłany: Pon Sty 04, 2010 9:14 pm    Temat postu: re Odpowiedz z cytatem

aa tu jestescie "młodzi zgryżliwi tetrycy"technicy
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> CAD/CAM, SLM, SLS, STL,... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

Skocz do: