Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
wycisk alginatowy pod szkielety
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Gipsy, modele, modelowanie w wosku
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
brzydal
Gość

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gadatus napisał:
Ale to nie Kromopan,tylko hydrogum,jeśli robiłam szkielety bezpośrednio na modelach z alginatu zalewałam je najpóźniej 3 h od pobrania wycisku.Hydrogum jest trardsze od kromopanu i ma jagódkowy kolor.

Gadatusko, jak coś ma jagódkowy kolor spokojnie możesz to odlać nawet w 8 godzinie. Wink
Powrót do góry
gadatus

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj brzydal,tak właśnie zrobiłam,mam nie wiedzieć czemu większe zaufanie do stabilności tej masy, niż do powszechnie stosowanego kromopanu(aczkolwiek nie uważam że kromopan jest zły).Zobaczymy, jak blacha powędruje do paszczy,czy mam dobrą intuicję. Laughing Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
obserwator

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś pracowałem dla firmy,która produkuje masy alginatowe i jak było spotkanie z lekarzami i prezentacja tych mas to okreslenie "środowisko pary nasyconej" robiło duże wrażenie Laughing kupowali aż miło!
Pozdrawiam
Powrót do góry
stanislaw

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 6:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie.
Przekrzcie docom,że najlepszy,jeśli już alginat,jest Hydrogum 5.Właśnie,jak dobrze pamiętam,jagódkowy kolor.
Miłej Niedzieli Staszek
melex

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dobrze nauczysz odlewać gips doców to jest ok troche zaufania do luda. Wszyscy sie radują bo nie ma problemów z czasem i transportem pełny luzik. A jak to załatwia problem wysyłki kurierem!
Powrót do góry
zorro

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 7:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A u mnie nie ma lekko-only ńa łyżce indywidualnej-jak kilka razy zaufałem docom to potem na modeluleząo jak złoto a w paszczy ni dudu-i od tego czasu nie ma zmiłuj się.
Zarabianie alginatu to nie taka prosta bajka-powiniren miec na łyzce kosystencje twardawej plasteliny(nie za dużo wody)-a doce pchaja do paszczy to z łyżki ścieka....
STALIN mawiał-UFAJ.....ale kontroluj. Evil or Very Mad
Powrót do góry
melex

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie więcej doc spieprzy złym wyciskiem niż złym odlewem. A przy wycisku go nie skontrolujesz.
Powrót do góry
ceram

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak Ci odleje model z 7-mi gdzie na wycisku skrzydła są odklejone od łyżki...będziesz miał fajnego banana na skrzydłach.
Confused
pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ciociamija

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ceram napisał:
A jak Ci odleje model z 7-mi gdzie na wycisku skrzydła są odklejone od łyżki...będziesz miał fajnego banana na skrzydłach.
Confused
pozdrawiam Wink

Właśnie też tak myślę jak ktoś nie potrafi dobrze zrobic wycisku co zakładam, że robi na codzień, to jak odleje dobrze wycisk od święta?
W tym przypadku nie mam zaufania. Co nie znaczy, ze nie ma takich lekarzy, którzy nie zrobią tego dobrze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość OdwiedĽ stronę autora
szorstki

PostWysłany: Wto Kwi 15, 2008 11:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brzydal napisał:
Moi drodzy, hydrokoloid nie pobierze więcej wody niż może,niż potrzebuje. Proces solwatacji jest skończony, to znaczy nie może zajść ponownie w jednym i tym samy środowisku.Zatem, Państwa nasycona para to taka trochę fantazja, no ale grunt że ten kto odlewa wycisk ma przekonanie do jego wartości.

Racja, masy hydrokolidalne, między innymi alginatowe z którymi stykamy się na co dzień, po "związaniu" nie pobierają więcej wody. Jedynie mogą ją oddać. W momencie gdy tak się stanie negatyw "paszczy" zmienia swoje pierwotne parametry w różnych kierunkach, zwykle się po prostu kurczy. I dla tego jest ważne szczelne pakowanie, zamykanie "wycisków". Jeśli chodzi o wilgotny wkład np z ligniny czy czegoś tam chłonie i utrzyma wilgoć z wyciskiem, w torebce czy woreczku, na pewno mu nie zaszkodzi. Ważnym elementem na który warto jest zwrócić uwagę na etapie Od pobrania do wypełnienia gipsem negatywu, jest sposób przechowywania i transportu. Mianowicie , wyciski które są np. przygniecione innymi, lub upakowane z innymi "zabawkami", po prostu się odkształcają zanim trafią do naszej gipsowni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora Adres AIM MSN Messenger
stanislaw

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2008 3:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie.
Hi Hi Widziałem wyciski alginatowe i modele odlane z nich po transporcie na przedniej szybie w pełnym słońcu.CÓŚ pięknego.Później oczywiście pretensje,że trzeba jeszcze raz pobierać,a to kosztuje !! Wiem z handlu :kromopan na 1 wycisk to 0,50 PLN !!!!!!!!!!
Reasumując :Bardzo ważny jest też sposób transportu.
Miłego Przebudzenia Staszek
fasola

PostWysłany: Pią Kwi 18, 2008 1:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szorstki napisał:
I dla tego jest ważne szczelne pakowanie, zamykanie "wycisków". Jeśli chodzi o wilgotny wkład np z ligniny czy czegoś tam chłonie i utrzyma wilgoć z wyciskiem, w torebce czy woreczku, na pewno mu nie zaszkodzi.

Hmm
Zacytuję informacje z opakowania kromopanu:

' Model może być odlanym z doskonałymi rezultatami do i nawet ponad 100h jeśli wycisk przechowywany jest w zamkniętej plastykowej torebce, bez żadnych dodatków. Nie trzymać wycisku na powietrzu ani w wodzie.'

Zawsze mi się wydawało, że alginat pęcznieje przy nadmiarze wilgoci ... Rolling Eyes

Ostatnio zmieniony przez fasola dnia Pią Kwi 18, 2008 4:08 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
fasola

PostWysłany: Pią Kwi 18, 2008 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jeszcze o alginatach wtrącę, co wyczytałam w knidze pt."Wstęp do materiałoznawstwa stomatologicznego" E.C. Combe:

"Po usunięciu z ust wycisk należy:
- opłukać wodą, aby usunąć resztki śliny
- przykryć wilgotną gazą lub ligniną, aby zapobiec synerezie
- jak najszybciej odlać model, najlepiej w ciągu 15 minut od pobrania wycisku."

Zgłupiałam ...
Confused
Powrót do góry
Dluga

PostWysłany: Pią Kwi 18, 2008 4:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
I dla tego jest ważne szczelne pakowanie, zamykanie "wycisków". Jeśli chodzi o wilgotny wkład np z ligniny czy czegoś tam chłonie i utrzyma wilgoć z wyciskiem, w torebce czy woreczku, na pewno mu nie zaszkodzi.
To tak, ale
Cytat:
przykryć wilgotną gazą lub ligniną
chyba nie Laughing
zorro

PostWysłany: Sob Kwi 19, 2008 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

....no i żeby nie dywagować ,czy chlonie czy nie i czy byl brany 2godz czy 2 tygodnie temu robie łyżkę indyw(z małymi dziurkami gdzie niegdzie)-IspoKOOOOOOOMambo.No i jeszcze sczególik.....doc za to płaci.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Gipsy, modele, modelowanie w wosku Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: