Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
wycisk alginatowy pod szkielety
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Gipsy, modele, modelowanie w wosku
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gadatus

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 7:55 pm    Temat postu: wycisk alginatowy pod szkielety Odpowiedz z cytatem

Jeżeli odlewacie model bezpośredni z wycisku alginatowego to w jakim czasie od momentu jego pobrania?Jaki jest maksymalny czas,kiedy wycisk alginatowy nie zmienia parametrów?Zakładam,że został w gabinecie poprawnie zabezpieczony. W konretnym przypadku chodzi o Hydrogum firmy Zhermack.Ale interesesuje mnie ten temat ogólnie .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fasola

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gadatusko, ostatnio coś mi mówiono, że na opakowaniu Kromopanu napisali, że 36h chyba. Ale nie dam za to głowy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gadatus

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fasolko,po 36h nie odważyłabym się robić na tym szkieletu,łyżkę,owszem,ale szynoprotezę,no nie jestem pewna.... Rolling Eyes
Powrót do góry
fasola

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to nie, ja też bym nie radziła.
Jak ma być szkielet, to się ugadujemy z docem, żeby pobrał wycisk najpóźniej wczesnym popołudniem, żeby jeszcze zdążyć odlać. Tak jakoś ... bezpieczniej Wink
Powrót do góry
Zosia

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja np. najpierw wsypuję suchy biały gips - to tzw. ODKWASZANIE alginatu, po chwili jak nasiąknie wilgocią zmywam strumieniem zimnej wody i wydmuchuję powietrzem pod ciśnieniem. Model jest supergładki... jest o tym artykuł w którymś techniku dent. ...

i nie ma problemu z czasem pod warunkiem, że pani asystentka ( z całym szacunkiem) nie napcha mokrych chusteczek do środka wycisku.
Najlepszy klimat dla alginatu to - bezpośrednio po wycisku opłukać wodą, wlać do torebki troszkę wody - dosłownie ciut ciut, zamknąć strunówkę i już.

alginat jest w mikroklimacie -ani nie schnie ani nie siąknie wody z chusteczek co powoduje puchnięcie czyli odlew wychodzi za mały..............
melex

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 8:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak tak w tym temacie im szybciej tym lepiej a ja nauczyłem paru doców a właściwie docki żeby odlewały same. A co niech tyle zrobią dla dobra sprawy. Działa, nie marudzą.
Powrót do góry
gadatus

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 4:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy po powiedzmy 7-8 godzinach od pobrania wycisku warto jeszcze ryzykować,czy już grzecznie robić łyżkę?
Powrót do góry
ciociamija

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 7:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeżeli jest zabezpieczony prawidłowo , to odlewamy nawet nastepnego dnia, spokojnie rób.
Cytat:
Tak tak w tym temacie im szybciej tym lepiej a ja nauczyłem paru doców a właściwie docki żeby odlewały same. A co niech tyle zrobią dla dobra sprawy. Działa, nie marudzą.

Ja nie lubię jak mi ktoś odlewa wyciski, zawsze znajdę jakiś błąd lub uniedogodnienie, prawidłowo odlany wycisk to podstawa mojej pracy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość OdwiedĽ stronę autora
brzydal
Gość

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 7:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o Kromopan, producent zapewnia o wysokiej jakości do 100 godzin po pobraniu wycisku, pod warunkiem prawidłowego go wykonania i przechowywania.

Szkielety powinno się robić na wyciskach silikonowych. Choć ja sam wolę na alginacie.
Powrót do góry
gadatus

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 8:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale to nie Kromopan,tylko hydrogum,jeśli robiłam szkielety bezpośrednio na modelach z alginatu zalewałam je najpóźniej 3 h od pobrania wycisku.Hydrogum jest trardsze od kromopanu i ma jagódkowy kolor.
Powrót do góry
obserwator

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 11:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja propozycja wycisk alginatowy(przedmuchany powietrzem z wilgoci) do woreczka z zamknieciem stunowym,zmoczona lignina i wycisnięta z wody(żeby nam to wszystko nie pływało) na dno woreczka także Very Happy I tak jak napisała Zosia(ładne to zdjęcie Laughing ) uzyskujemy "srodowisko pary nasyconej-mikroklimat"
alginat nie pobiera i nie oddaje wody
Powrót do góry
gadatus

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 12:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obserwatorze,prawie tak było to zbezpieczone, z tą jednak różnicą,że wilgotna -nie mokra!-lignina delikatnie spowijała wycisk z zewnątrz,nic nie było wciśnięte do środka.Dół,braki skrzydłowe,więc sądzę,że najbardziej interesująca mnie część pola protetycznego,jak i reszta zresztą, jest w dobrym stanie.Dzieki,model zalałam jak pod szkielet już wczoraj,ale zastanawiałam się czy robić bezpośrednio na tym.
Powrót do góry
brzydal
Gość

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moi drodzy, hydrokoloid nie pobierze więcej wody niż może,niż potrzebuje. Proces solwatacji jest skończony, to znaczy nie może zajść ponownie w jednym i tym samy środowisku.Zatem, Państwa nasycona para to taka trochę fantazja, no ale grunt że ten kto odlewa wycisk ma przekonanie do jego wartości.
Powrót do góry
ceram

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 4:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem , wycisk należy spłukać pod bieżącą wodą, strzepnąć Wink i wilgotny schować w szczelnie zamkniętym worku.
pzdr Wink
Powrót do góry
gadatus

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 4:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zwykle proszę o zapakowanie wycisku w klipsowym woreczku z umieszczonym obok(nie wewnątrz wycisku) zmoczonym i odciśniętym tamponikiem.kiedy tak zbezpieczony trafia do mnie w ciągu 2-3 godzin od pobrania,zalewam bezpośrednio pod szkielet.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Gipsy, modele, modelowanie w wosku Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: