Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
technika formowania wgłębnego
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Płytki, ochraniacze, szyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ciociamija

PostWysłany: Pon Lis 17, 2008 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że jeśli ktoś nie wie ,że nie można to pokombinuje i będzie mógł Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość OdwiedĽ stronę autora
Olek

PostWysłany: Pon Lis 17, 2008 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak najbardziej płytki termo łączą się z akrylem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pawson

PostWysłany: Pon Lis 17, 2008 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jaka jest sztywność i wytrzymałość takich termo- formowanych schwarz-ów, pytam z czystej ciekawości Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
AmiYumi

PostWysłany: Pon Lis 17, 2008 11:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sztywność 53, wytrzymałość 6 Rolling Eyes Razz Twisted Evil Laughing

brzydal MÓWIŁ NA MNIE WARSZAFKA Very Happy - nie szukajcie u mnie pomocy Cool
Powrót do góry
polimer

PostWysłany: Pią Sty 02, 2009 11:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam, odnosnie lakieru w szynie to ja nakladam lakier na bardzo suchy model tak jak ktos pisal wczesniej czekam az dobrze wyschnie i zaraz przed formowaniem lekko zwilzam poid kranem model mnie przynajmniej nic nie zostaje a mialem ten problem , mam pytanie odnosnie szyn przeciw chrapaniu czy ktos je wykonuje niestety nic nie znalazlem na forum na ten temat moze zle szukalem bardzom prosze o co kolwiek na ten temat a moze to jest poprostu szyna 3mm miekka na zuchwe tak gdzies przeczytalem (na jakins forum)
pozdrawiam wszytkich
Powrót do góry
Venom

PostWysłany: Pią Sty 02, 2009 2:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jedno jest pewne że to nie jest 3mm na zychwie.To raczej zespół dwóch "szyn" połączonych takimi piździbułami.Widziałem na obrazku Smile
Powrót do góry
gadatus

PostWysłany: Pią Sty 22, 2010 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polimer,są zestawy do wykonania szyny przeciw chrapaniu,ale to dość kosztowne półprodukty.Kiedy doliczysz jeszcze swoją robociznę,a lekarz swoją marżę-pacjent przestanie chrapać-zapadnie na bezsenność Twisted Evil Twisted Evil.
tomcat65

PostWysłany: Pią Lip 02, 2010 1:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odświeżę temat, gdyż rozważam zainwestowanie w sprzęt do ciągania Smile.
Pyt.1 - jaki sprzęt polecilibyście, aby można było robić na nim każdy rodzaj prac, łącznie z najgrubszymi foliami, oraz ew. szyny p.chrapaniu.
Pyt.2 - czy ktoś, choćby w skrócie, przedstawił co z czym się je, bo zasadę działania znam, ale jakie folie do czego, te z papierem którą stroną i po co on jest,itp., jak przygotować model(pomijając ortodoncję, tego nie cierpię Smile, zbiorniczki na środek wybielający wiem jak ). Teoretycznie kiedyś o tym coś tam słyszałem, ale dawno to było, i nie interesował mnie ten temat. A w dobie kryzysu trzeba rozszerzać asortyment.
Powrót do góry
lola1980

PostWysłany: Pon Mar 07, 2011 9:30 pm    Temat postu: ;-) Odpowiedz z cytatem

Tomcat65
Twoje pytania są dość ogólne i trudno opisać to w kilku zdaniach.
Sprzęt w zalezności , od tego, co chcesz robić. Jeśli mają to byc tylko i wyłącznie prace podstawowe typu nakładk iwybielające, szynu nagryzowe czy retainery, to wystarczy Ci prosty zwykły formierz prózniowy. Jeśli chcesz wykonywać szerszy zakres prac to niestety sprzęt musi być już wyposażony w dodatkowe źródło cisnienia, czyli sprężarkę.
A co do folii to wszystko zależy jaka firma będzie ich producentem, każdy ma swoje nazwy i zastosowanie. Więc proponuję zapytać konkretniej tutaj na forum albo na pw.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Płytki, ochraniacze, szyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18
Strona 18 z 18

Skocz do: