Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
CAD/CAM a złoto
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> CAD/CAM, SLM, SLS, STL,...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ROKO

PostWysłany: Sro Paź 17, 2007 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od półtora roku trwa cykl szkoleń "PROTETYKA XXI wieku" realizowany przy wsparciu Unii Europejskiej. Podstawową prezentowaną tam tematyką są szeroko pojęte systemy kreowania protez za pomocą technologii komputerowej czyli CAD/CAM, druk 3d, synteryzacja,polimeryzascja laserowa i i nie tylko. Wszystkie poruszane w tej dyskusji pytania i problemy są w trakcie kursu szczegółowo omawiane, prezentowane są również prace wykonane w tych technologiach.

Zdziwienie Miczmana, który jest wykładowcą szkolenia, wynikało zapewne z faktu, że jeżeli ktoś jest zainteresowany pogłebieniem wiedzy w tym temacie to miał przez półtora roku taka możliwość a nie skorzystał z niej.

Co prawda cykl dobiega do końca i w tym roku odbywają się już jedne z ostatnich kursów, ale można spróbować się jeszcze zapisać.
Szczegółowy harmonogram jest dostępny na www.rokodent.pl
Pozdrawiam
Arek Rokosa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mmichal

PostWysłany: Sro Paź 17, 2007 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo mnie cieszy fakt,ze w ojczyznie wiedza o tak nowych technologiach jest juz wprowdzana od poltora roku.
Niestety lub stety od jakiegos czasu jestem na obczyznie i dopiero niedawno udalo mi sie "dotrzec" do ZGRYZU i osob zainteresowanych ta tematyka.
Troche jednak jestem zdziwiony,ze tak mala ilosc osob z forum jest w stanie powiedziec cos o "polimeryzacji laserowej,synteryzacji i druku 3d" mimo,ze od tak dawna przekazujecie ta wiedze.
Mialem rowniez wrazenie,ze to wlasnie forum zostalo stworzone miedzyinnymi w celu ulatwienia dotarcia do wiedzy i mozliwosci dzielenia sie nia z innymi,badz dyskutowania o niej.
Gdybym mogl pewnie bym skorzystal z mozliwosci przeszkolenia sie u Was...
Crying or Very sad
a tak proboje tu na forum dowiedziec sie czegos.
Mimo wszystko jest to jednak bardzo swierzy temat i niewiele osob mialo z nim besposredni kontak.Zbyt wielu firm "polimeryzujacych laserowo" w POlsce chyba nie ma...???jesli wogole jakas jest i produkuje cos ooprocz fantomow.
Zylem w niewiedzy od poltora roku to i wytrzymam jeszcze pare miesiecy.
Jak juz zaczne ta technologia pracowac z przyjemnoscia podziele sie z zaiteresowanymi wiedza i spostrzezeniami.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mmichal

PostWysłany: Sro Paź 17, 2007 11:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A moze jednak jeszcze zdaze posluchac na szkoleniu co w trawie piszczy nim zamkniecie caly cykl...
Odezwe sie... Laughing
Powrót do góry
ciociamija

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 7:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mmichal napisał:
Cropka dokladnie o to mi chodzilo!
Juz zaczynalem sie martwic ,ze tylko mi sie to snilo... Laughing
Gdzie tego szukac???
Niemcy to testuja i swensony tez niebawem beda to robic, natomiast nadal wszystko trzymaja w tajemnicy.Jest to technologia niewykorzystywana do tej pory w protetyce,wiec moze stad problem z wiedza.Szukalem na stronach przemyslowych ,ale jest tam tak wiele roznosci,ze nie daje rady.Tymbardziej ,ze tak na prawde nie wiem czego szukam( jak sie to nazywa)
Podpowiedz cos prosze ...moze jakies nazwy i nformatorzy Wink

piszę tak póżno ale nie obserwowałam wcześniej tego tematu.
To oczym piszesz to jeden z systemów szybkiego prototypowania i nie nazywa się cad-cam działa troszkę inaczej tylko pierwsza część cad jest zbliżona.
Oba systemy są szeroko stosowane w przemyśle i stąd przewędrowały do techniki dentystycznej. niestety jednak jak cad-cam nam się pięknie zadomowił w medycynie, bo nie tylko w protetyce to o tym drugim systemie jeszcze nie słyszzałam, żeby był skutecznie i i w szerszym obszarze stosowany być moze trwają badania w tym zakresie bo jest zdecydowanie oszczędniejszy ale też bardziej powolny, choć w protetyce są tak małe elementy, że może się okazać odwrotnie.
Jeśli chciałbyś coś znaleść na temat tego systemu ale raczej w ujęciu bardziej ogólnym niż zastosowanie w protetyce to szukaj na polibudach- moja wiedza z tamtąd pochodzi lub w interku właśnie w systemach szybkiego prototypowania, może takie poszukiwania doprowadzą Cię do wykorzystania tej technologii w protetyce- po nitce do kłębka.
powodzenia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość OdwiedĽ stronę autora
melex

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To się nazywa rapid prototyping i była tego masa na IDS, plują woskiem, utwardzają żywicę laserem a na koniec spiekają stal laserem. Drogie, ale wy...ście wydajne o jednej maszynce mówili że robi 400 pkt na 8 godzin.
Morderca TD. Na szczęście jakoś niezbyt popularne więc musi być jakiś hak.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> CAD/CAM, SLM, SLS, STL,... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

Skocz do: