Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
CAD/CAM a złoto
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> CAD/CAM, SLM, SLS, STL,...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jaro1

PostWysłany: Sob Paź 06, 2007 8:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mmichal napisał:
.Nawet na tym forum widzialem ogloszenia pracowni gotowej wycinac np.CrCo za 30zl. :

Gdzie mogę znależć jakieś info. o tej pracowni Question
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mateusz

PostWysłany: Sob Paź 06, 2007 10:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas w gabinecie jes taka maszynka sirony ktora wycina koronki i inlay, onlay... 20-30 min i mamy gotowa koronke wycieta z kolorowego bloczku cyrkonu. dentysta skanuje takim trojwymiarowym skanerem zabek w gebie, pomoc w tym czasie mocuje bloczek w wyzynarce... enter
pacjent czeka w poczekalni a w tym czasie dok obrabia nastepnego pacjenta. potem cement i do przodu

pozosaje jeszcze jedno pytanie ile z nas jest w stanie zrobic ladny mostek? i jaki czas na to potrzebujemy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mmichal

PostWysłany: Sob Paź 06, 2007 12:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaro to ogloszenie bylo na forum w "zgrzycie redaktora".
Nie wiem dlaczego ale juz go nie ma.
Ta sama firma ( lub o tej samej nazwie) poszukuje ludzi do pracy na stanowisku technika dentystycznego w nowopowstalym centrum skanowania w Warszawie.
Nie wiem czy moge podawac tu nazwe...ale ogloszenie o pracy jest nadal
"Dodano: 2007-09-17"
Z jakiegos powodu zniknelo Sad
Powrót do góry
cirrus

PostWysłany: Sob Paź 06, 2007 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miczman napisał:

technologi, o ktore pytacie, jest kilka . jedne sa w fazie tetowania inne....po prostu stosowane od dawna ... i to wcale nie tak daleko jak wam sie wydaje. Twisted Evil

..." po prostu stosowane od dawna " ale raczej nie w tech dent ??

i co znaczy :"wcale nie tak daleko jak wam sie wydaje"?

pzdr
Powrót do góry
cytrok

PostWysłany: Sob Paź 06, 2007 10:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.....a może po prostu nowoczesna frezarka CNC(stosowana od dawna w innych branżach metalurgicznych) w połączeniu ze specjalnie przygotowanym programem komputerowym Idea Question Rolling Eyes Wink Very Happy
miczman
Site Admin

PostWysłany: Nie Paź 07, 2007 6:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...stosowane od dawna tzn. chociazby od polowy lat siedemdziesiatych XXw w przemysle a od 90 w stomatologii i protetyce (DCS ,Nobel Biocare, Etkon)
a ze niedaleko by szukac ...coz, jezeli stosuja je labory w Polsce.
Rozmawiacie tak odkrywczo jakby nikt z was nie czytal o nowoczesnych CAD/CAM ani nie widzial ich na oczy. Nie trzeba byc bardzo odkrywczym ,wystarczy wybrac sie na CEDE i juz nie trzeba dyskutaowac tak w ciemno wystarczy popatrzyc i popytac na kilku juz stoiskach polskich przedstawicieli.

micz.

ps. ogloszenie zniknelo bo sie zdezaktualizowalo chwilowo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora Adres AIM
mmichal

PostWysłany: Nie Paź 07, 2007 6:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze nie wszyscy sa tak zorientowani jak Ty Micz...
Wydawalo mi sie,ze to forum mialo na celu pomoc w zdobywaniu wiedzy i dzieleniu sie nia z innymi...
Cad/cam jest znany...pewnie nie wszystkie jego mozliwosci i nie wszystkim, ale jednak
Nie zauwazylem na targach ani jednej firmy gotowej wykonac konstrukcje zlota za pomoca jakiegokolwiek systemu cad/cam.Pewnie zle sie rozgladalem i nie tych pytalem co trzeba...Sam wspomniales,ze produkcja zlota jest dopiero na etapie testow...
Probowalem sie tu czegos wiecej dowiedziec.Przy okazji rozwinela sie inna dyskusja dla mnie i widze,ze dla innych bardzo ciekawa.
Nie za bardzo rozumiem ten mentorsko-drwiacy ton Twoich wypowiedzi.
Moze zle interpretuje to co napisales...
Na razie mam poczucie,ze pytanie o cad/cam jest znacznie bardziej kompromitujace i swiadczy o braku wiedzy niz np. czym izolowac akryl przy puszkowaniu.
Mimo wszystko dziekuje Ci za udzial w dyskusji i przekazanie jednak pewnej wiedzy, o cad/camie rowniez...
Dzieki.
Powrót do góry
miczman
Site Admin

PostWysłany: Nie Paź 07, 2007 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niepotrzebnie odbiegamy od tematu ale skoro poczules sie urazony moja drwina i mentorskimi zapędami to szkoda i jest mi przykro, choć nie raz udowadnialem odpowiadajac na pytania rowniez o izolatory ze to forum sluzy rada w wielu jednak aspektach
pytania o cad cam'y nie sa kompromitujace.natomiast niedobrze jest gdy dyskusje tocza sie na zasadach przypuszczen i domyslow podczas gdy odpowiedzi sa wokolo w naszej rzeczywistosci i naprawde nie wymagaja wielkiego wysilku by miec choc zarys pojecia. takie durne google na przyklad....
zatem jezeli masz ochote to pomoderuj dalej ten, przyznam bogaty temat,
na pewno na detaliczne kwestie pojawia sie detaliczne wskazowki.

m.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora Adres AIM
mmichal

PostWysłany: Nie Paź 07, 2007 11:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki Twojemu forum,Twoim "detalicznym" podpowiedziom i podpowiedziom innych uczestnikow uzyskalem juz sporo informacji.
Dziekuje
W tym wlasnie celu pojawilem sie tu.
Temat zloto a cad/cam nadal nie jest ogolnie dostepny...
Mam nadzieje,ze w niedalekiej przyszlosci ulegnie to zmianie.Nie wiem w jakim stopniu ten temat jest istotny w Polsce,ale mnie po prostu interesuje.
Niepokoi mnie rowniez niesamowity postep w dziedzinie komputerowego planowania i budowania konstrukcji protetycznych.Widzialem,badz doszukiwalem sie w swojej pracy czegos co otrze sie o rodzaj tworczosci,sztuki natomiast cad/cam cos nam,mi zabiera dajac jednoczesnie cos innego.
Troche to enigmatyczne,ale wydaje mi sie ,ze wiesz dokladnie co mam na mysli...
Wink
Co do mentorskiego tonu to olejmy juz to.Niech Ci nie bedzie przykro a i ja nie bede sie czul urazony.
Posiadasz ogromna wiedze na rozne tematy protetyczne i super jest to ,ze mozesz sie nia dzielic z innymi.Uwierz mi ,ze draze temat budowania konstrukcj zlotych za pomoca cad/cam juz od jakiegos czasu i nie udaje mi sie znalezc zbyt wiele odpowiedzi na moje pytania.Cad/cam jako taki a i owszem,jest tego multum,ale cad/cam zloto...nietety nie
Rozumiem rowniez ,ze niejednokrotnie irytuja Cie tematy i opinie wyrazane na forum,ale tacy jestesmy...
Jedni zaczynaja i majac problem szukaja pomocy,a inni maja juz to dawno za soba i czasami zapominaja ,ze kiedys tez im ktos pomogl,podpowiedzial...
Milo bylo mi powymieniac sie opiniami co do protetycznej przyszlosci...
Dziekuje wszystkim
Jesli ktos bedzie zainteresowany to z przyjemnoscia (jak juz zaczniemy)zaprezentuje jakies konstrukcje ZLOTE "rodem z kosmosu"
Laughing
Pozdrawiam
Powrót do góry
cirrus

PostWysłany: Nie Paź 07, 2007 11:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miczman napisał:
...stosowane od dawna tzn. chociazby od polowy lat siedemdziesiatych XXw w przemysle a od 90 w stomatologii i protetyce (DCS ,Nobel Biocare, Etkon)

Rozmawiacie tak odkrywczo jakby nikt z was nie czytal o nowoczesnych CAD/CAM ani nie widzial ich na oczy.....

Confused oj chyba jednak patrzysz zza wysoka Wink -pytalem o druk 3d (lub jak wolisz SLS ,DLS ) w tech. dent. ( a i Mmichalowi nie o frez. a o tą wlasnie (?) technologie chodzilo, choc nie wiedzial dokladnie na czym ona ma polegac i szukal tu podpowiedzi). Dzis trzeba by byc slepym i gluchym zeby w jakis sposob nie otrzec sie o CAD/CAM (skaner+frez. +(w zal. od syst .) piec do synteryzacji.)

pzdr

Ostatnio zmieniony przez cirrus dnia Sob Sie 09, 2008 1:23 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
ceramist

PostWysłany: Pią Paź 12, 2007 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam michal,

Wejdź na stronęhttp://www.bego-medical.de/index_en.shtml.
Dostaniesz trochę informacji na temat cad-cam laser, jeżeli o to chodziło.
System był dostępny jakiś od 4 lat, ale nie wiem czy jeszcze działa, wiem że były probremy.

Pozdrawiam
Powrót do góry
mmichal

PostWysłany: Pią Paź 12, 2007 9:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc
Ciesze sie ,ze ponownie jestes...
Jak widzisz udalo mi sie zalogowac i nawet wstawiac fotki.
Dzieki za podpowiedz to wlasnie o ta metode mi chodzilo,nie wiedzialem jednak,ze Bego juz zaczelo proby z tym...
Jakiego rodzaju niepowodzenia mieli?
Aaa no i kiedy Ty wstawisz nastepne swoje dziela?
Aaa no i gratulacje z wygranej. Wink
Masz zdjecia zwyciezkiej pracy?
pozdrawiam
Powrót do góry
cirrus

PostWysłany: Sob Paź 13, 2007 6:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heh (to chyba skleroza ) faktycznie przypomniales mi Ceramist , ze Bego cos kombinowalo z takim systemem ( ale 4 lata wstecz to raczej o probach slyszalem Wink )

Tez gratuluje zwycięstwa Smile i wrecz domagam sie fotek Smile

na marginesie: fajnie by bylo gdyby KSTD tez objawilo nam fotkami laureatow i wyroznionych Wink. Skoro zaproszenie do konkursu pojawilo sie na forum to pewnie wszyscy jestesmy ciekawi nagrodzonych prac.

Ostatnio zmieniony przez cirrus dnia Pią Lut 01, 2008 8:29 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
ceramist

PostWysłany: Nie Paź 14, 2007 4:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie nie 4 lata temu ale na poprzednich targach IDS 2005( targi co 2 lata,więc myślałem, że 4 lata temu) na stoisku Bego, widziałem piękne pudełko ze schodkami w środku wykonane cad-cam laserem. Ale widocznie coś nie poszło bo kilka laborów zrezygnowało z tego systemu, myślę że można zadzwonić do Bego z pytaniem.

Dięki za gratulacje, ale praca na konkurs nie była super, tylko mało ludzi startowało. Polecam wszystkim startowania na następny konkurs, bo idea i nagrody są świetne.
Wystawianie tych zdjęć jeszcze trochę poczekam bo nie chcę wyprzedzić KSTD z całym szacunkiem.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Odysek

PostWysłany: Pon Paź 15, 2007 7:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ceramist napisał:

Dięki za gratulacje, ale praca na konkurs nie była super, tylko mało ludzi startowało.

Ceramist - Twoja skromność mnie rozbraja...

Pozwól, że również przyłączę się do rzeszy Twoich fanów. Serdecznie gratuluję talentu - Twoje prace są genialne!

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> CAD/CAM, SLM, SLS, STL,... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

Skocz do: