Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Wżery w odlewie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Metale, masy osłaniające, odlewnictwo i obróbka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
brzydal
Gość

PostWysłany: Pią Sie 03, 2007 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja wciąż pracuje nad siatką krystalograficzną Wink

szorstki, odpocznij, nie poć się Wink
Powrót do góry
proton

PostWysłany: Pią Sie 03, 2007 7:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brzydal napisał:
proton napisał:
brzydal napisał:
No widzisz proton, a ja podczas topienia myśle o tym jak przebiega proces topienia.Jeżeli tak ma wygladac rozmowa, to dziękuje,kończę.

a może nie znasz się na żartach? Wink zluzuj brzydal.
Pozdro Very Happy

aleś mnie przyłapał no no Wink

Eeee tam. Nie było trudno Laughing Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
proton

PostWysłany: Pią Sie 03, 2007 7:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szorstki napisał:
weźcie się k..wa za robotę! Kiedy wy pracujecie?

Laughing Laughing Laughing Szorstki. Nie masz nic innego do roboty oprócz roboty Question Laughing
Powrót do góry
szorstki

PostWysłany: Pią Sie 03, 2007 8:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam, pracuję do g.17.00 maksymalnie 18.00 później piję piwo i czytam posty. nie na temat...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora Adres AIM MSN Messenger
maly mic

PostWysłany: Pią Sie 03, 2007 9:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jezu juz sie pogubiłem kto tu ma problem . czy dalej te mosty i korony gazują? moja rada wez ty gosciu co masz problem z gazowaniem ceramy wypierdol te diamenty bo jak mniemam szturchasz metal diamentami nasypowymi a to czysty wungiel w metal wpychasz a nawet o tym nie wiesz(podejrzewam ze diamenty syntetyczne czy spiekane czy synteryzowane były by lepsze ale to tez węgiel),jak bawisz sie ceramą to unikaj wszystkiego co ma C w skladzie .wzorze ,nazwie-moja rada.To ze ci bombluje tam gdzie cienko ceramika pokryte - to jak w morde ze jakis skladnik ci sie utlenia,i wychodzi bo ma najkrótsza droge do przebycia ,tarcza frez i wystarczy piasek i nic wiecej sprobuj nie pozalujesz .A ajk sprobujsz to napisz mi na priva czy cos sie zmieniło.pdr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora Adres AIM
gadatus

PostWysłany: Pią Sie 03, 2007 9:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mały Mic, dzięki, wygogolę diamenty,może masz rację.Mimo metody belkowej bąble są nadal choć marginalnie.Może to wina pieca,ma ze120 lat,nie wiem kiedy był kalibrowany,jego też wygogolę,zmieniam na Programat P300. Już mam dość tej szopki,porcelanę też zmienię przynajmniej tu ktoś zawsze mnie oświeci jak robić, bo z tym, co mam ,szlag mnie jasny trafia.Tak to jest jak się robi na czymś, czego nikt nie zna.A piec jest manualny,dwukomorowy i nikomu go nie życzę,chociaż właśnie zarabia na swego następcę.Pzdr
.
Powrót do góry
biloluk

PostWysłany: Sob Sie 04, 2007 12:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeciez pisałem wczesniej ze diament jest beee przy obrabianiu struktury pod ceram.

piszecie cały dzien a nic prawie na temat
dobrze ze "mały mic" tu zaglądnął bo ja tez tak mysle ze to ten diament bedzie winny
Powrót do góry
gadatus

PostWysłany: Sob Sie 04, 2007 7:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno następne prace przygotuję bez użycia diamentów. Od wczoraj się zastanawiam co mi do łba strzeliło,żeby ich używać?Przez kilka lat siedziałam w laborze na obróbce metalu pod ceramikę i jak sobie przypominam NIE używałam tam diamentów,a jeśli,to psoradycznie. Skończona kretynka jestem Embarassed Dzięki za zainteresowanie moim problemem.Pzdr.
Powrót do góry
DoMeL

PostWysłany: Sob Sie 04, 2007 8:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

właśnie też się ździwiłem jak przeczytałem o obróbce diamentami.
mic ma racje diamenty są beee , frez wystarczy, ja lece białym kamieniem zawsze na koncu i piaskuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
brzydal
Gość

PostWysłany: Sob Sie 04, 2007 8:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odysko, mając na uwadze Twoje permanentne dążenie do wiedzy, poświęciłem się trochę i przygotowałem krótki referat. Choć nie traktuje Twojego problemu w całości, myślę że może kiedyś coś z tego się przydać, jeśli nie namacalnie, to przynajmniej uzmysłowi pewne procesy. Wypalanie ceramiki nie jest bowiem lepieniem babki z piasku, choć i w tym jest wiele z fizyki, krystalografii i podobnych dziedzin.

Wypalanie ceramiki ma na celu osiągnięcie takich przemian podczas obróbki cieplnej, które zapewniłyby im żadne właściwości. Przemiany te mogą być natury fizycznej, chemicznej i krystalograficznej. Zwykle podczas wypalania zachodzą wszystkie wymienione przez mnie rodzaje przemian.

Do zmian fizycznych należą : odparowanie wody, powstanie fazy ciekłej bądź gazowej z fazy stałej.
Przemiany chemiczne podczas wypalania są skomplikowane, gdyż występują przy tym wszystkie typy reakcji : rozkład, synteza, wymiana utlenianie oraz redukcja.
Przemiany krystalograficzne obejmują krystalizację nowych minerałów, rekrystalizację i przemiany polimorficzne..
Wytrzymałość wypalonej porcelany zależy od zagęszczenia cząsteczek, które określa się mianem spiekania. Kiedy temperatura jest dostatecznie wysoka część cząsteczek może ulec stopieniu zamieniając się w ciesz (faza ciekła).To samo tyczy się stopu.
Zmiany jakie mogą wystąpić w układzie w czasie spiekania w fazie stałej, można porówna do 4 kulek, które mają pomiędzy sobą pewną przestrzeń, w trakcie spiekania przestrzeń to zmniejsza się a kulki d siebie zbliżają, a wszystkie pory się zmniejszają. Spiekanie ma na celu zmniejszenie swobodnej powierzchni ziaren.
Zazwyczaj w masach ceramicznych występują różne ilości substancji, które topiąc się w procesie wypalania dają fazę ciekłą. Spiekanie polega na rozpuszczaniu ziarn fazy stałej w ciekłą.
A jak przebiega spiekanie?
1.
w pierwszym stadium tworzy się faza ciekła o małej lepkości , oraz zmianie ulega położenie cząsteczek pod wpływem sił kapilarnych, co prowadzi do gęstszego ich upakowania,
2.
w drugiej fazie następuje zwiększenie gęstości, w wyniku rozpuszczania i rekrystalizacji fazy stałej. Granice ziarn się rozpuszczają, co pozwala im się zetknąć.

Kilka definicji:

1. przegrzanie stopu – trzymannie zbyt długo w temperaturze wyższej od temperatury topienia, na skutek czego zachodzą zmiany w procesie krystalograficznym, polegającym na zmianie wilkości ziarn. Poddając ową stal ponownej obróbce cieplnej, można uzyskac spowrotem jej drobnokrystaliczną strukturę. Oksydowanie zatem nie ma na celu pokrycie się tlenkami, bo telnkami pokryć się musi, a przede wszystkim polepszenie struktury stopu.

2.
Przepalenie – zachodzi wtedu gdy tlen ma dostęp do rozżarzonego stopu . poszczególne ziarna doznają utlenienia, a wytworzony tlenek rozdziela poszczegołne ziarna od siebie, co dyskwalifikuje taki odlew w zupełności.

"...oj....chyba nie powinienem tego ciagnac...ale moze napisz nam jeszcze Brzydalu , dla pelnosci obrazu ,na jakiej zasadzie ceramiki do licowania łączą sie z podbudowami z tlenkow aluminy i cyrkonu ??..."

Cirrusie, lubię piwo, czasami dłubię nosie, ale ponad wszystko czytam ksiązki które chronią mnie przed napisaniem czegoś, za co mógłbym się wstydzić. Wink

ZrO2 otrzymywany jest z baddalyitu i krzemianu cyrkonu. Występuje w trzech odmianach polimorficznych: jednoskośnej, tetragonalnej i regularnej.
Aby uniknąć niekorzystnych skutków przemian polimorficznych, na jakość gotowej pracy cyrkonowej ( np. wzrost porowatości, pękania), ZrO2 poddawany jest procesowy , który nazywa się stabilizacją dwutlenku cyrkonu. Proces ów polega na wprowadzaniu tlenków, których kationy mają promienie jonowe bliskie promieniowi Zr+, a zatem mogą z nim tworzyć roztwory stałe. Stabilizacje przeprowadza się w temperaturze 1400-1500 stopni. Spiekanie przebiega na takiej samej zasadzie jak w przypadku ceramiki.

I jeszcze jedno, Panie i Panowie, wszyscy się ze mnie śmiejecie jak dotąd, ze siatka, ze kryształy, ze to , ze tamto, a sami tereaz piszecie o diamentach, czyżbyście pisali o poziomie atomów, bo chyba nie chcecie powiedzieć ze drobiny „frezu” diamentowego się fizycznie wbijają w konstrukcję stalową? Moim zdaniem konstrukcje można obrabiać diamentami, ja tak robię od lat, nigdy to nie było przyczyna niepowodzeń.Każdy ocziwscie pracuje jak chce, i wazne aby na koncu był fanfar zwycięstwa, nie gong falstartu.
Jeżeli nie mozna uzywać diamentów napiszcie DLACZEGO?
Odpowiedz tkwi w układzie przestrzennym diamnetu, ale o tym kiedy indziej.
Kazdemu życze owocnej pracy.
Z poważaniem
Brzydal.
Powrót do góry
Odysek

PostWysłany: Sob Sie 04, 2007 9:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Brzydal - druknęłam sobie to. Naprawdę - teraz jestem poważna (Proton - bez komentarza proszę Laughing ).

Hmm... jeżeli wolno mi się wypowiedzieć. Myślę, że tak naprawdę nikt się tu z nikogo nie śmieje. Każdy z nas czerpie wiedzę z innych źródeł, a Zgryz daje nam możliwość wymiany tych opinii. Bo przecież tu nie tylko o to chodzi, aby gadać o pierdołach (choć to też jest potrzebne, bo relaksuje), ale również wymieniać doświadczenia, dzięki którym stajemy się bardziej świadomi tego, co robimy.

P.S. Brzydal - ja już wiem, dlaczego tak fascynją Cię moje czułki Laughing

brzydal napisał:

czasami dłubię nosie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
brzydal
Gość

PostWysłany: Sob Sie 04, 2007 9:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i mnie rozgryzłaś Wink
Powrót do góry
proton

PostWysłany: Sob Sie 04, 2007 11:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brzydal-kochanie. czy Ty aby nie jesteś sterowany przez Leppera Question
Powrót do góry
brzydal
Gość

PostWysłany: Nie Sie 05, 2007 8:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A weź, a fuj, no wiesz, wszystko, tylko nie to Wink
Powrót do góry
gadatus

PostWysłany: Sro Sie 15, 2007 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowni Państwo.
Niniejszym informuję,że uwzględniając Wasze uwagi i sugestie na temat zatapiania i obróbki metalu pod ceramikę zdecydowanie zmniejszyłam ilość prac obarczonych bąbelkami. Mam nadzieję,że problem już się nie pojawi a ja będę mniej zestresowana(Ale piec i proszki i tak zmieniam).Jeszcze raz dziękulę za pomoc Wszystkim,którzy pomogli rozwiązać mi ten problem.Pzdr.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Metale, masy osłaniające, odlewnictwo i obróbka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Następny
Strona 9 z 11

Skocz do: