Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
kompozyt Gradia
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Pozostałe technologie I materiały
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sowski

PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 5:06 pm    Temat postu: kompozyt Gradia Odpowiedz z cytatem

Kto robił prace z kompozytu "Gradia" np. inleje. Bardzo prosze o jakies wiadomosci na ten temat, bo chcialbym zaczac to robic, lekarz mnie cisnie Shocked
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DoMeL

PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my nie robimy na gradii ale na innym kompozycie dość dużo tych nakładów i widocznie sie to sprawdza bo dość dużo się tego robi także jak masz lekarza który jest na to chętny to rób to hopie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
sowski

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 11:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To z czego to robicie, jakich uzywacie materialow,czy to sa tez swiatloutwardzalne Question Wiem ze Gradia byla na kursie TechDentu, ale nie zalapalem sie i kiepska sprawa. Sad
Powrót do góry
Ako

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my działamy na gradii, robimy wszystko, inleye też. sporo jest tego typu prac, ostatnio szczególnie mostów na włóknach. nie wiem co konkretnie chcesz wiedzieć, ale pytaj, jak coś Wink
Powrót do góry
DoMeL

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 12:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my robimy na kompozycie światło utwardzalnym Denta Color Herausa Kulzera. inleye też robimy, korony i mosty na włóknach też.
Powrót do góry
DoMeL

my robimy na kompozycie światło utwardzalnym Denta Color Herausa Kulzera. inleye też robimy, korony i mosty na włóknach też.
Powrót do góry
sowski

Wogle nic nie wiem Crying or Very sad Czy taki materiał naklada sie warstwami, czy od razu odpowiednia dawka wedruje jako inlej, potem ja modelujesz, a na końcu utwardzasz lampa. I jaka lampa Shocked Lekarka chce mi pozyczyc swoja stara stom. czy dobra Question Czym izoluje sie model przed polozeniem tego kompozytu Question Jestem totalnie zielony Confused
Powrót do góry
DoMeL

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 12:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak, kompozyt nakłada się warstwami i każdą z nich polimeryzuje w lampie.
izolujesz czymkolwiek
lampa stomatologiczna też może być, ale ręka Ci odpadnie jak będziesz to musiał non stop trzymać.
lampy do kompozytów to wszystko to samo różnią się tylko nazwą firmy, designem itp.
Powrót do góry
sowski

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 12:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A duzy przykurcz ma ten kompozyt Question Ta lampa to ma białe swiatlo, czy UV Question Bo ja mam starą lampe, ktora ma zarowki halogenowe,ale bez filtru UV. Kiedys utwardzalem tym komp. Ivoklara.
Sluchajcie a po co wogule lekarze robia korony i mosty komp.,przeciez teraz kor. porcelanowe sa super. Czy tu chodzi o cene Question Jaka jest roznica w kasie przy robieniu koron komp. a porcelanowych. Ja zrezygnowalem z komp. Ivoklara i robienia koron i mostow, bo to kupa roboty, a efekt w porownaniu z porcelana kiepski.... Question
Znalazlem informacje o komp. Gradia http://gcgradia.gceurope.com/en/gradia/technical/sbs.php
Moze sie komus przyda Smile
Powrót do góry
Ako

PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 10:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przy inlayach najpierw blokujemy podcienie woskiem do blokowania (bredent), tak, zeby potem inlay bez problemu dał się zdjąć. izolujemy czyms, co nie zostawia dodatkowej powłoki, no i potem nakładamy juz gradię. małe warstwy( więcej, niż 1,5 mm się nie utwardzi) polimeryzujesz w lampie, itp, az do uzyskania ostatecznego kształtu. na sam koniec smarujemy wazelinką (zamiast specjalnego blokera powietrza z gradii, ale efekt ten sam) i do lampy na min 3 min. no i obró Wink bka...
Powrót do góry
sowski

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 3:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo Ci dziekuje Ako,z tego co sie dowiedzialem to musze kupic opaker,dentyne i sieczny? Tak,jak przy porcelanie, czy jeszcze cos?
Bo ja bede robil tylko inleje, na korony nie pisze sie. Wiec odbudowujac pow. zujace trzonowcow mozna sie opedzic(przynajmiej na poczatku) tylko takim zestawem. Czy sa tez jakies farbki?
Jest podobno lakier utwardzajacy model,czy tez go kladziesz? Smile
Powrót do góry
Ako

PostWysłany: Sro Maj 23, 2007 10:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

utwardzaczem pokrywam resztę ząbka, bez powierzchni inlaya, żeby go troszkę wzmocnić. opaker jest ci zupełnie niepotrzebny, chyba że będziesz robił jakąś pracę np w metalowym wkładem korzeniowym. dentyna, enamel oczywiście, przydatne jest też 'T0', najbardziej przezierna masa, jak nałożysz pod enamela, to fajne efekty można uzyskać. farbki są w takich małych strzykawkach, polecam red brown, olive, i lavende (chyba tak się nazywa, fioletowa jest w każdym razie), można nimi rozjaśniać lub przyciemniać całość, więc jak kupisz zestaw dentyne A3, enamel 2, to powinieneś sobie poradzić z większością kolorków (metoda sprawdzona Rolling Eyes ). no i niezbędny jest taki mały płynek composite primer, którym pokrywasz nałożoną warstwę jak ci 'przeschnie', albo dotkniesz paluchem, pobrudzisz, cokolwiek. jeśli obrabiasz i potem chcesz dołożyć, to też tym smarujesz. i na minutkę do lampy. jak coś, pytaj dalej Wink
Powrót do góry
gadatus

PostWysłany: Czw Maj 24, 2007 4:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja, a ja mogę spytać? MoZe w końcu ktoś mnie oświeci jaka to lampa musi być, jaka najprostsza MOZE być. CZy to musi być taka z próżnią do ostatecznego utwardzenian np. 3M espe visio beta vario mit pumpe czy wystarczy mi jakaś maluśka choćby lekarska.Pytam o to zwzgl na nakłady finansowe jakie trzeba ponieść by rzucić się w ekscytujący romans z inleyami kompozytowymi.ZA podpowiedż będę wdzięczna,bo chętnych mam,ale nie wiem jak się za to zabrać. Pzdr.
Powrót do góry
Ako

PostWysłany: Czw Maj 24, 2007 9:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

musi być odpowiednie natęzenie tych lamp w środku, także sądze, że lampa może być dowolna, byleby odpowiednio mocna. my mamy akurat tą do ostatecznego naswietlania z GC, także bez kombinacji w tym przypadku... żadnej próżni w każdym razie nie ma. jutro zerkne na moc tych lamp, także napisze Wink
Powrót do góry
gadatus

PostWysłany: Pią Maj 25, 2007 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki czekam z niecierpliwością.Pzdr.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Pozostałe technologie I materiały Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: