Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Nylonki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Protezy ruchome , akryl, zęby sztuczne, technika wtrysku
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ciociamija

PostWysłany: Pią Sty 11, 2008 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widziałam ciągle zachwyconego pacjenta po trzech miesiącach noszenia. Oczywiście przed nylonem też widziałam. Myślę, że po kolejnym roku penie już mie miał na co tych nylonków założyć. Po tym drastycznym incydencie wydrapaliśmy nylony z cennika. Teraz chć nawet lekarz się upiera to nie u nas. Ale protezy combo czemu nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość OdwiedĽ stronę autora
gadatus

PostWysłany: Pią Sty 11, 2008 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co to są protezy combo?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ciociamija

PostWysłany: Pią Sty 11, 2008 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kombinowane. troszę szkielet trochę nylon trochę akryl
Powrót do góry
gadatus

PostWysłany: Pią Sty 11, 2008 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak,pisownia mnie zmyliła.Dzięki
Powrót do góry
melex

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O w nylonkach też robię. Dla mnie git sprawa tylko trzeba ruszyć mózgiem, jak się robi na pałę to dramat. widziałem parę wynalazków konkurencji z grodu - horror. Ale czego się spodziewać jak baba całe życie skrobała akryl a na stare lata zachciało się jej zarabiać kasę. Bo fakt faktem bicie kasy na tym jest okrutne, nie ma lepszego.

Widziałem swoją robotę po dwóch latach u jednego pacjenta jak nówka a drugi po 3 miechach wyglądał jak zombie. Tu dużo zależy od higieny i od info bo jak się okazało ten drugi umył parę razy nylona w coregatabs to i nic dziwnego. Ja daję info z kłapakiem dla doca i pacjenta mam czyste sumienie.
Powrót do góry
ciociamija

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a osprzęt do mycia tego fujstwa też promujesz w opisie? U nas się żadko o tym mówi ale w zestawie z nylonem pacjent powinien zakupić podręczną myjkę ultradżwiękową z płynem do mycia i dezynfekcji. W stanach to norma a u nas się sprowadza coś na początek informuje, że to najleprzy fajans jaki świat widział za koszmarne pieniądze a druga część systemu przychodzi do nas po kilku latach.
Myślę też, że niestosownym jest mówienie "baba" i że nie rusza mózgiem, bo do tej pory robiła akryle.
K woli ścisłości nie tylko baby robią akryle, nie tylko baby nie ruszają mózgiem i nie chodzi tu o sposób pracy a o materiał- jego wady i zalety.
I chyba jesteśmłodym technikiem, bo pokory jak u młodego byczka?
Powrót do góry
ciociamija

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 9:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jeszcze jedno widziałeś dziąsła tego pacjenta po trzech latach? tu nie chodzi tylko o higienę.
Powrót do góry
Dluga

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 9:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciociamija napisał:

I chyba jesteśmłodym technikiem, bo pokory jak u młodego byczka?

Very Happy Very Happy Very Happy
stanislaw

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 6:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie.
Ostatnio zakupiłem myjkę w sklepie Elektronik ,dla klo.za całe 129,56 (brutto z Fak.i gwarancją).O symbolu TYQ-9050,ma 40 kHz i 30/50 W mocy.
Miłej Niedzieli Staszek
P.S.To tak a'propos myjki.
melex

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 7:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myjki nie trzeba, są specjalne prochy do rozpuszczenia w wodzie, myjka do gadżet z 50 zeta.
Nylon w starciu z akrylem bije go na łeb, same plusy, ale o tym to niech piszą ci co sprzedają, nie moja brocha. Może są jakieś problemy jak robią z jakiegoś badzieia z chin, argentyny czy innego tajwanu, ja używam dobrej jakości to i problemów nie mam.Dla mnie problemem są włąśnie bezmyślne baby tudzież chłopy co to się rzuciły bo kaska leci, a robią chłam. Potem nie dziw że doce nie chcą robić jak napatrzą się na takie syfy. Muszę ich potem prostować a to nie łatwe.
Pewnie że młody jestem, tyci poza wiek chrystusowy raptem 10 lat dłubię w zębach, pewnie koleżanki bardziej przytłoczone wiekiem, ale spoko taka kolej rzeczy, też kiedyś będę stary. Ale sory nie jarzę o co biega z tą pokorą. Niby że przed kim mam się korzyć? przed docami - żarty chyba, robię raczej drogo i nie narzekam na przestoje.
Może przed forumowym audytorium, niby dlaczego. W odróznieniu od szanownych koleżanek ceramika mi nie pęka, nie spływa, metal się leje, wtryski się wtryskują doce płacą z góry- zero problemow. Mam prawo być pewny swoich racji i metod pracy. Chętnie się podzielę swoimi doświadczeniami, ale pokora, przed czym/kim?
Rozwiń z łaski swoją złota myśl bo kompletnie nie wiem occooo chodzzzi.
Powrót do góry
Dluga

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 8:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O nieomylny Exclamation Ja stara dupa której czasem ceramika pęka, spróbuje Cię oświecić Exclamation I niech łaska mych życiowych doswiadczeń spłynie na twe ramiona Exclamation Very Happy

Dystansu waść nabierz do tego co inni piszą!

Nie wymawiaj wieku nikomu kogo nie znasz, szczególnie jeśli o forumowe koleżanki chodzi Wink

Jak żeś został mężczyzną (boś przekroczył wiek chrystusowy), to się tak zachowuj. Ciocia zwróciła uwagę na brak szacunku do techników starszej niż Ty daty. Na dodatek o szacunek do kobiety chodziło!

A z pokora jest tak Melexie że należy ją poprostu mieć Exclamation Jak człowiek za wysoko podniesie głowę, i o tym zapomni, to życie udzieli mu odpowiedniej lekcji! Tyczy się każdej dziedziny!
Ale ja dziś w Filozoficznym nastroju jestem więc mogę się mylić Wink
Może jeszcze wszystko przed tobą Question Exclamation
melex

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szacunek staruszków to jedno a pogarda dla zawodowych partaczy którzy niszczą mi rynek to drugie i nie o wiek ani o płeć tu chodzi.
Dystans to mam taki jak mi potrzeba. To szanowne panie kopnęły piłeczkę w kierunku wieku, że niby młody byczek i takie tam, a że się odbiła i trafiła w nadawcę i zabolało, to cóż trzeba było patrzeć co i gdzie się kopie.
Mylisz się, pokora jest tylko dla tych którzy jej potrzebują.
Ale spoko ja tam się za byczka nie obrażam w końcu to synonim siły i jurności. Kip smailing i filozofuj dalej.
Powrót do góry
ciociamija

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wiek chrystusowy mam już za sobą ale nie jestem tym przytłoczona (nie wiem po czym to wnosisz?).
Pewnie przyjemnie jest być młodym byczkiem i nie mam nic przeciwko temu. Sobie teraz mówię starzeć się z godnością. Co do pokory: niektórzy ją mają, inni nie a jeszcze inni nabywają z wiekiem ( czyt: doświadczeniem). Jaśniej nie potrafię, choć wiem, że piszę dosć pokrętnie i po kobiecemu co często mi mąż przypomina i z tego doswiadczenia z pokorą wynoszę, iz nie koniecznie mogę byc zrozumiana, przeto do innych forumowiczów zgłaszm się po pomoc aby wyjśnili prościej co w powyższych słowach zawarłam jeśli metodę na to znają.
I z góry dziękuję.
No i tak zupełnie na marginesie: nie ma to zupełnego znaczenia czy mnie zrozumiesz czy nie tzn niczego to w moim ani w twoim życiu nie zmieni.
Nie chciałabym też aby mój wpis został odebrany za złosliwość, bo choć do uszczypliwych należę to w danym przypadku cechą tą nie mam pragnienia się wykazywać.
Powrót do góry
Dluga

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja Melexie się tylko na myśl o tym byczku uśmiechnełam, z tych samych powodów dla których ty się za niego nie obrażasz Exclamation Very Happy
To ty kopnąłeś tą piłeczkę Exclamation Nie masz dystansu! Ale to tylko moje subiektywne zdanie!
Nie zabolało Słonko! Twisted Evil bo dla mnie jesteś za stary i za słabo kopiesz Wink Widzisz emotikony Question Question To sympatyczna zaczepka Exclamation jak ją odbierzesz twój problem Exclamation
Pokora Arrow Ja wolę ją mieć w pewnych sprawach Exclamation Zawsze gdy ją tracę dostaję ostrzeżenie Exclamation
ciociamija

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem z pod znaku byka i jakoś też mnie to cieszy.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Protezy ruchome , akryl, zęby sztuczne, technika wtrysku Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 6 z 7

Skocz do: