Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Nylonki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Protezy ruchome , akryl, zęby sztuczne, technika wtrysku
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
drus

PostWysłany: Sro Kwi 04, 2007 6:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm bialy gips mowisz...sprobujemy:D dzieki i calkiem niezly ten Twoj nylonik:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
szorstki

PostWysłany: Czw Maj 10, 2007 6:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzie w Warszawie można napełnić butlę spr. powietrzem?
Żadna straż pozarna w stolicy do ktorej się dodzwoniłem i 2 ktore odwiedziłem osobiscie, nie napełnia...
super gość miczu, prośba. Bądź tak uprzejmy i podaj namiary gdzie wiater pompują ci do dawania nura. Najlepiej Wola albo ościenne dzielnice.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora Adres AIM MSN Messenger
proteska

PostWysłany: Wto Lis 20, 2007 12:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mi się stało tak:
http://images27.fotosik.pl/115/a3c649a1dde193d4m.jpg
http://images26.fotosik.pl/115/0f628fd8afb4076fm.jpg
http://images25.fotosik.pl/115/eb656d9dbb30e0f7m.jpg

i nie wiem dlaczego, bo wcześniej trzy nylonki wtrysnęły się bez problemu , a tu taki zonk Embarassed
może ktoś wie , albo ma jakiś pomysł , co ja skaszaniłam Confused
brzydal
Gość

PostWysłany: Wto Lis 20, 2007 8:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zimno?
Powrót do góry
ROKO

PostWysłany: Wto Lis 20, 2007 8:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne , okrągłe przejaśnienia to niestopione granulki nylonu. Ewidentny przykład niedogrzania nylonu.
Może niechcący zmniejszyłaś czas lub temperaturę, albo nie wygrzałaś wstępnie tulei?
Sprawdz czy nie przestawiłaś trybów pracy wyłącznika czasowego - te małe przełączniki w rogach wyłącznika. Właściwe pozycje to: - górny prawy -A, dolny prawy - min, dolny lewy - pozycja góra.
Gdyby problem się powtarzał możesz zwiększyć czas wygrzewania do max 18 minut a temperaturę do max 265C.
Powodzenia
AR
Powrót do góry
fasola

PostWysłany: Wto Lis 20, 2007 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Protesko! U nas też wystąpiły kiedyś takie problemy! I niedotryśnięty nylon i 'nylon biedronka' Neutral
Podwyższyłyśmy chyba wszystkie parametry i jest już ok. Odpukać.
Pozdrosy i powodzenia Smile
Powrót do góry
Qvic

PostWysłany: Wto Lis 20, 2007 11:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam takie coś :
Obrazek "http://images27.fotosik.pl/115/a3c649a1dde193d4m.jpg" nie może zostać wyświetlony, ponieważ zawiera błędy.

Hmmm.... Question
Confused
proteska

PostWysłany: Sro Lis 21, 2007 12:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki za odzew , własnie wróciłam po walce z następnym nylonkiem,leciałam dokładnie wg. instrukcji i niestety to samo , tylko tyle było szczęścia że wtrysnął się tylko kanał i puszka po otworzeniu nadawała się do ponownego użytku , więc z tej złości podniosłam wszystkie parametry Evil or Very Mad i POSZŁo

a co do tych wszystkich małych pitutków to muszę sprawdzić, ale nie przypominam sobie żebym je ruszała, to powinny być na swoim miejscu

jeszcze raz dzięki
materna
Gość

PostWysłany: Sro Lis 21, 2007 4:47 pm    Temat postu: Nylonki Odpowiedz z cytatem

Nylonki wtryskuje się w temp. od 249 st. C do 260 st.C . Jesli poniżej to niedostrzelona , a po wyżej spalona. Najpierw trzeba wygrzać cylinder w temp. topienia nylonek i wygrzewać go przez 10 min. Potem wygrzewać nylonka w cylindru też 10 minut.
Jeśli chodzi o stronę podniebienną protezy to najlepiej model przed wyparzeniem zaizolować. Nie wchłonie to wosku w gips. A potem izoluje się zwykłym izolatorem po wypażeniu , ja izoluję 2 razy po wyparzeniu wosku . Ja dodałem odrobinę denaturatu do izolitu.
Co nie znaczy , że to pomaga . Ważna rzecz NIE WTRYSKUJE SIĘ W GORĄCĄ PUCHE , bo to powoduje zawaloną gipsem cała stronę podniebienną protezy.
Jeśli chodzi o sprzęt do nylonek to ja osobiście kupiłem w USA. 2,5 RAZA TAŃSZA NIŻ W POLSCE. KOMPLET. Czyli piecyk , manualna prasa i akcesoria oraz 30 naboji.Polecam stronkę http://www.tcsdentalinc.com/contact.php , A TU http://www.tcsdentalinc.com/product-detail.php?id=58 to co ja mam.
Jestem bardzo zadowolony. Polecam .
Powrót do góry
szorstki

PostWysłany: Sro Lis 21, 2007 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz zimne puchy...
Przed "wtryskiem" gdy rozgrzewa ci się nabój, wyparzone i poizolowane części formy wygrzej w temperaturze 120-130 *C przez około 15 minut.
Albo chociaż jeśli masz, to przetrzymaj ja w wyparzarce.
Forma musi być gorąca w środku, wygrzewaj rozkręconą puszkę.
Wszystko będzie dobrze Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora Adres AIM MSN Messenger
proteska

PostWysłany: Pią Lis 23, 2007 1:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

puszka była gorąca, myślę że zbyt krótko wygrzewany nabój.
po lekkim podniesieniu temp.i wydłużeniu czasu dwie się wtrysnęły , więc myślę, że już jest ok.
teraz będę zapuszczać korzenie przy polerce Wink
materna
Gość

PostWysłany: Pią Lis 23, 2007 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakiego materiału używacie do nylonówek ?
Jakieś namiary albo nazwa ?
Pytam bo w Polsce jeszcze nie robiłem zakupów nylonówek.
Wiem tylko , że jest taki adresik na valplast gdzie można kupić.
Ja osobiście na razie używam valplastu z USA. więc nie mam rozeznania jeśli chodzi o nasz krajowy rynek.
Dlatego być może nie wychodzą co niektórym te nylonki.
Dzieki i pozdrawiam.
Jeszcze jedno jakie są rodzaje ewentualnie jak sie nazywają nylonówki z nitkami , bo wiem , że są różne materiały. Z i bez nitek .
Dzieki.
Powrót do góry
Szymon W

PostWysłany: Pią Sty 11, 2008 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich! Jestem nowy na forum i z zaciekawieniem śledzę wszystkie posty. Przymierzam się do zakupu wtryskarki i mam pytanie do wszystkich, którzy się tym parają : jakie są opinie doców a przede wszystkim co o nylonkach sądzą pacjęci? Najlepszego z Nowym Rokiem!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fasola

PostWysłany: Pią Sty 11, 2008 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Szymonie W.
Co do pacjentów, z tego co mi wiadomo, są bardzo zadowoleni. Nie mają 'świecących' i 'drapiących zęby' klamer, proteza wskakuje na swoje miejsce i i nie łamie się (a bynajmniej nie znam takiego przypadku) no i szybko się do nich adaptują. Widziałam już kilka nylonków w ustach pacjenta i rzeczywiście fajny efekt. W zasadzie nie rzuca się w oczy, że ktoś ma protezę Smile
Zobaczymy za kilka lat
Pozdros
Powrót do góry
ciociamija

PostWysłany: Pią Sty 11, 2008 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widziałam ciągle zachwyconego pacjenta po trzech miesiącach noszenia. Oczywiście przed nylonem też widziałam. Myślę, że po kolejnym roku penie już mie miał na co tych nylonków założyć. Po tym drastycznym incydencie wydrapaliśmy nylony z cennika. Teraz chć nawet lekarz się upiera to nie u nas. Ale protezy combo czemu nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość OdwiedĽ stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Protezy ruchome , akryl, zęby sztuczne, technika wtrysku Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7

Skocz do: