Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Acetale
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Protezy ruchome , akryl, zęby sztuczne, technika wtrysku
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Martini

PostWysłany: Pią Maj 09, 2008 8:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem studentką III r Technik Dentystycznych pisze właśnie prace licencjacką na temat Acetalu i mam ogromną prośbe, do pracy potrzebne są zdjęcia z faz wykonania protezy a my nie wykonujemy pracy manualnej. Czy była by możliwość wykonania zdjęć z faz pracy Acetalu u kogoś z Państwa? Szukam pomocy na terenie wejewództwa Łódzkiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
melex

PostWysłany: Wto Maj 27, 2008 11:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W mózgu mym wykluł się drakoński zmysł pomysł - zrobić acetala na zatrzasku kulkowym i tak dumam. Czy radosne bractwo acetalowców cuś takiego popełniło? Może jakieś ekstra chwyty. Może małe help me?
Powrót do góry
ARTURRO

PostWysłany: Sro Maj 28, 2008 9:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zrobiłem dwa-na zatrzaskach kulkowych.Siedzi i dziala lux- tylko po co tak robić? Bo Pani bardzo chciała.Ja jednak wole , by zatrzaski pracowały ze szkieletem z blachy.
Woozle

PostWysłany: Wto Lip 01, 2008 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
mam pytanie, czy ktoś wie, dlaczego we wtryśniętym acetalu pojawiają się białe smugi, bąbelki powietrza? W czym tkwi błąd?
One nieraz są, nieraz ich nie ma, to dziwne, bo parametry wtryskarki są zawsze takie same przy każdym wtryskiwaniu. YYYYYY???
fasola

PostWysłany: Wto Lip 01, 2008 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś mi dzwoni na temat złego rozmieszczenia kanałów... ale mogę się mylić, bo już nie ta pora na myślenie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Woozle

PostWysłany: Czw Lip 03, 2008 6:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm a kto ma dobrą porę na myślenie?????
Joannaf

PostWysłany: Pią Wrz 19, 2008 3:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie. Faktycznie, lipiec to nie jest dobra pora na myślenie..., ale wakacje się skończyły i chętnie poczytam o waszych doświadczeniach i przygodach z acetalem. Ja, można powiedzieć dopiero zaczynam. Pod koniec ubiegłego roku otworzyłam własną pracownię i natychmiast rzyciłam się na acetal. Po pierwsze bardzo nie lubię metalu, po drugie w moim małym miastaczku już ktoś robi metal i porcelanę. Przeszłam też przez korektę VAT-u, bo inwestując w nowe maszyny, uważałam, że tak będzie lepiej, no i miałam dalej kupować, ale po styczniu 2008 - powstrzymałam się - najpierw trzeba oddać VAT... Acetal, to bardzo wdzięczny materiał, choć nie robię go dla lekarzy Wink ( w klikę małego miasteczka ciężko się dostać i przekonać do czegoś nowego ), choć mam nadzieję, że szkolenie w listopadzie z PTS otworzy oczy przynajmniej niektórym. Pozdrawiam wszystkich, piszcie...
Powrót do góry
DoMeL

PostWysłany: Wto Wrz 23, 2008 6:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, mam jutro do roboty DUŻY acetal, tzn, zasięg płyty będzie taki jak w protezie całkowitej, a do tego gęba jest dość wielka, doradźcie jak rozmieścić dobrze kanały żeby było git i nic się nie skórczyło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
ARTURRO

PostWysłany: Wto Wrz 23, 2008 8:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja daje kanały 2,5 lub3 i tradycyjnie w tyłek protezy,ale z taką dużą to może być problem.Zależy gdzie będą klamry. w najgorszym wypadku zrobisz proteze na dwa razy-wstrzelisz samą płyte ,a potem przy okazji innego acetalu dostrzelisz klamry i wstawisz je w akryl.
Ale wcale tak nie musi być-POWODZENIA!
DoMeL

PostWysłany: Wto Wrz 23, 2008 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

są tylko 3 zęby , dwie szóstki i dwójka z przodu nieważna.

a ile tych kanałów dać bo 2,5 mm to cienkie troche
Powrót do góry
Joannaf

PostWysłany: Sro Wrz 24, 2008 8:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DoMeL napisał:
Witam, mam jutro do roboty DUŻY acetal, tzn, zasięg płyty będzie taki jak w protezie całkowitej, a do tego gęba jest dość wielka, doradźcie jak rozmieścić dobrze kanały żeby było git i nic się nie skórczyło.

Przy trzech zębach potrzebna jest płyta na całe podniebienie? Nie ma sposobu, aby ją ograniczyć?
Powrót do góry
DoMeL

PostWysłany: Sro Wrz 24, 2008 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest sposób żeby to ograniczyć, ale za szóstkami były ładne guzy szczęki przez co na pewno proteza będzie stabilniejsza, zresztą już po sprawie, dzisiaj wtrysnołem i wszytsko było cacy.

pytanie jeszcze do kogoś kto używa gipsu SHERAEXPAND , po jakim czasie od zalania silikonu można na nim pracować ?
Powrót do góry
proteska

PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 2:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja z innej beczki
co się stanie z acetalem wtryśniętym na ustawieniu "nylon" Crying or Very sad
właśnie mi się tak udało wtrysnąć i aż się boję zajrzeć do puszki Confused
fasola

PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 9:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm, tak sobie kombinuję. Acetal wtryskujesz pod innym ciśnieniem niż nylon. Może po prostu wtrysnęła się płyta a zęby wyjmiesz i zrobisz kolejną ustawkę ... Smile
Ale napisz co i jak, jak już uwolnisz tę pracę Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DoMeL

PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 9:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale nylon ma chyba inną temperatura topnienia ? chyba wyższą , ale nie pamiętam musiałbym spojrzeć do maszyny
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Protezy ruchome , akryl, zęby sztuczne, technika wtrysku Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następny
Strona 10 z 11

Skocz do: