Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
SANEPID a otwarcie nowej pracowni
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Tematy bieżące
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotrasz

PostWysłany: Wto Paź 01, 2013 7:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotr77 napisał:
Ja otrzymałem takie wytyczne:

Dz.U. 1991 Nr 91 poz. 408
USTAWA
z dnia 30 sierpnia 1991 r.
o zakładach opieki zdrowotnej

Twoi informatorzy są ciut nie doinformowani. Wink
Cytat:
W dniu 1 lipca 2011 r. weszła w życie ustawa z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz. U. Nr 112, poz. 654) – dalej u.dz.l. Uchyliła ona dotychczas obowiązującą ustawę z dnia 30 sierpnia 1991 r. o zakładach opieki zdrowotnej (tekst jedn.: Dz. U. z 2007 r. Nr 14, poz. 89 z późn. zm.)

Piotr77

PostWysłany: Pon Paź 07, 2013 10:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moimi informatorami są babki z sanepidu Razz
To o co chodzi w tych nowszych??
Piotr77

PostWysłany: Pon Paź 07, 2013 11:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalazłem coś takiego:

pracownia protetyki

Art. 2.4) 1.5) Zakładem opieki zdrowotnej jest:
1) szpital, zakład opiekuńczo-leczniczy, zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, sanatorium, prewentorium, hospicjum stacjonarne, inny niewymieniony z nazwy zakład przeznaczony dla osób, których stan zdrowia wymaga udzielania całodobowych lub całodziennych świadczeń zdrowotnych w odpowiednio urządzonym, stałym pomieszczeniu;
2) przychodnia, ośrodek zdrowia, poradnia, ambulatorium;
3) pogotowie ratunkowe;
4) medyczne laboratorium diagnostyczne;
5) pracownia protetyki stomatologicznej i ortodoncji;
6) zakład rehabilitacji leczniczej;
7) żłobek;
Cool ambulatorium lub ambulatorium z izbą chorych jednostki wojskowej, Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Biura Ochrony Rządu, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz jednostki organizacyjnej Służby Więziennej;
9) stacja sanitarno-epidemiologiczna;
10) wojskowy ośrodek medycyny prewencyjnej;
11) jednostka organizacyjna publicznej służby krwi;
12) inny zakład spełniający warunki określone w ustawie.

Art. 9. 1.31) Pomieszczenia i urządzenia zakładu opieki zdrowotnej powinny odpowiadać określonym wymaganiom fachowym i sanitarnym.
2.32) Minister właściwy do spraw zdrowia, po zasięgnięciu opinii Naczelnej Rady Lekarskiej, Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych oraz Naczelnej Rady Aptekarskiej, w drodze rozporządzenia, określi:
1) wymagania, jakim powinny odpowiadać pod względem fachowym i sanitarnym pomieszczenia i urządzenia zakładu opieki zdrowotnej,
2) terminy i zakres dostosowania zakładu opieki zdrowotnej do wymagań, o których mowa w pkt 1
- uwzględniając konieczność zapewnienia odpowiedniej jakości udzielanych świadczeń zdrowotnych.
Piotr77

PostWysłany: Pon Paź 07, 2013 11:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam nic więcej :/ co znalazłem już wiedzieliście ;> idę spać jak ktoś wie coś więcej będę czytać uważnie Smile
Pozdrawiam.
piotrasz

PostWysłany: Wto Paź 08, 2013 2:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotr77 napisał:
To o co chodzi w tych nowszych??

A co na to " babki z sanepidu"?

Przecież to proste jak drut. Skoro rzekomo upoważnione są od Ciebie czegokolwiek wymagać, zobowiązane są tym samym do przedstawienia Ci aktualnie obowiązującej postawy prawnej. Powtarzam - aktualnie obowiązującej, a nie sprzed kilku lub kilkudziesięciu laty, kiedy przy tworzeniu zapisów tychże, ktoś nawdychał się za dużo tlenu, argonu i acetylenu jednocześnie?

Jeśli tego nie robią, to jaki masz problem? Chcesz je wyręczać, czy ładować się w jakiś kanał?...

Przeczytaj też uważnie ten temat od początku, może zrozumiesz więcej.

W oparciu o przytoczoną przez Ciebie ustawę, uzyskałem kiedyś interpretację, iż każda pracownia protetyczna powinna być zgłoszona (zarejestrowana) w urzędzie wojewódzkim - jako publiczny lub niepubliczny zoz (raczej niepubliczny - czyli nzoz, bo finansowany z własnej kieszeni). A skoro nzoz-y przekształcono w placówki zdrowia, to może nadal ten przepis obowiązuje? Nie wiem i prawdę mówiąc, to już mnie nie interesuje. Piszę o tym wyłącznie dlatego, żebyś nie zabrnął za daleko...
Piotr77

PostWysłany: Wto Paź 08, 2013 3:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie jest trochę inaczej pod tym względem, że jestem na etapie projektu budowy.
I na tym etapie chce mieć zrobiony (podbity odbiór), żeby jak później przyjdzie koleżanka na odbiór tej która przedtem dała mi wytyczne nie zmieniła zdania. Stąd jest mi potrzeba na tym etapie mieć odbiór przed rozpoczęciem budowy.
Miałem już kiedyś podobny problem z ppoż, wytyczne na początku budowy były ustne przez jednego z strażaków a podczas odbioru inny człowiek i oficjalnie wyszło, że musi dostać w łapę bo trzeba będzie zmienić instalację na terenie całego zakładu. Paradoks polega na tym, że jak bym miał zrobione według wymogów jakie stawiał podczas odbioru mógł by chcieć tych wytycznych, które aktualnie spełniałem - więc są dwa rozwiązania odbiór i podbicie pieczątki na etapie projektu lub przygotowane dla urzędnika.

Jak będę miał już odebrane to podzielę się wiedzą.
Dziękuję i pozdrawiam.
zxcvvcxz

PostWysłany: Sro Kwi 24, 2019 9:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A taka szklana mozaika przejdzie w Sanepidzie https://top-mozaika.pl/39-mozaika-szklana-do-kuchni
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość OdwiedĽ stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Tematy bieżące Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: