Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Ubezpieczenia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Tematy bieżące
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotrasz

PostWysłany: Pią Wrz 21, 2012 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zainspirowany trochę przez adamas, przyjrzałem się bliżej dyskusji na forum PTTD w temacie ubezpieczeń, z nadzieją że znajdę tam choć część odpowiedzi na nurtujące nas wszystkich pytania.

Dowiadujemy się między innymi, iż np.
Cytat:
Oferta PZU w obecnym kształcie ważna jest tylko do końca września, więc po tym czasie nie będzie już możliwa.

Nie wiem jak Wam, ale mi to ograniczenie w czasie, coś bardzo dobrze przypomina. Evil or Very Mad

Poza tym, zapewne dla podniesienia rangi tego terminu, czytamy dalej:
Cytat:
Co kilka dni mam telefony od naszych koleżanek i kolegów, którzy niestety na własnej skórze doświadczają co znaczy brak ubezpieczenia. Proszę mi wierzyć, że roszczenia pacjentów opiewają na spore sumy. Nie chcę żeby to brzmiało jak groźba ale tak jest w dzisiejszych czasach i trzeba mieć tego świadomość.

Pytam po raz kolejny (do znudzenia) - co to wszystko ma znaczyć??? Pacjenci skarżą techników bo dentysta źle zrobił wycisk, albo spartolił zgryz??? I żądają za to milion dolarów? A może to PTTD skupia wokół siebie samych brakoróbców techników, którzy nie potrafią poprawnie spolimeryzować tworzywa akrylowego, na skutek czego pacjent dostaje uczulenia i domaga się odszkodowania?

Co ma oznaczać "na własnej skórze doświadcza się brak ubezpieczenia"?
W moim odczuciu prowadzi do konkluzji, że jak się chce chrzanić robotę - to od razu lepiej się ubezpieczyć. Ubezpieczenie - jako panaceum na czyjeś partactwo... Niesłychane. Zapomina się jednak o tym, że aby uzyskać od kogokolwiek, jakiekolwiek odszkodowanie - to najpierw trzeba mu udowodnić winę!

Kolejne "arcyciekawe" stwierdzenie to:
Cytat:
Ja wyszłam z założenia, że stać mnie na to żeby się ubezpieczyć, natomiast nie stać mnie na to żeby w razie czego płacić z własnej kieszeni odszkodowania.

Doprawdy, pożałowania godna logika... Crying or Very sad
No cóż... Podążając tym samym torem myślenia: lepiej kupić sobie za niedużą kwotę gumę (dzieci czyt. do żucia), niż później płacić wysokie alimenty.

Wnioski?

Niestety niezbyt optymistyczne. Najlepiej uciec od odpowiedzialności wykupując na nieznanych warunkach ubezpieczenie. Komu i kiedy ono naprawdę może okazać się potrzebne, nie sposób się wcale dowiedzieć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kilden

PostWysłany: Pią Wrz 21, 2012 10:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotrasz

Przypuszczam,że ludzie,którzy czytają Twoje posty i je rozumieją - powinni być Ci bardzo wdzięczni.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zębatka

PostWysłany: Pon Wrz 24, 2012 9:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piotrasz napisał:
Teraz na poważnie (gdyby ktoś miał wątpliwości).

Niech się ten (lub nawet ta) DEM43 zajmuje czym chce.

A ja tu się Piotrasz nie do końca z Tobą zgadzam.

Bo jeśli DEM zajmuje się nawoływaniem do ubezpieczeń, a jest lekarzem i jeśli robi to pod egidą PTTD.
No to znowu ktoś zaczyna dbać o nasze dobro i o to aby lepiej technikom współpracowało się z lekarzami ( czyt. aby łatwiej lekarzom było technikom wmawiać ich winę) Confused
Ktoś rozpoczął pracę u podstaw?
piotrasz

PostWysłany: Pon Wrz 24, 2012 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To by mogło faktycznie wyglądać na "powtórkę z rozrywki"... Confused
Idee pozytywistyczne, ale wyłącznie we własnym interesie.
Powrót do góry
Lora

PostWysłany: Pon Gru 10, 2018 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak to jest w przypadku ubezpieczenia assistance? Wybieram się w daleką podróż zagraniczną i chciałabym się pod tym względem przygotować. Z tego, co wiem, to są dwa wariaty takiego ubezpieczenia: podstawowy i rozszerzony. Barat powiedział mi, żebym przeczytała na tej stronie https://paniala.pl/wiedza/ubezpieczenie-assistance/ , czym one się dokładnie różnią.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Tematy bieżące Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do: