Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
najlepsze masy pod korony

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Metale, masy osłaniające, odlewnictwo i obróbka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marian180

PostWysłany: Sro Paź 11, 2017 10:48 am    Temat postu: najlepsze masy pod korony Odpowiedz z cytatem

Dzielić się spostrzeżeniami i uwagami, według mnie klasse 4 i gilvest eht najlepsze masy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotrasz

PostWysłany: Czw Paź 12, 2017 10:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każda masa jest dobra, po której korony pasują. Oczywiście dużo zależy od stosowania prawidłowych stężeń płynu do konkretnych stopów. To niestety trzeba najlepiej samemu wypracować lub bazować ściśle na wskazaniach producenta. Oprócz Gilvestu można spokojnie pracować na Siladencie, czy Bego lub innych. To wszystko są dobre masy. Kiedy ktoś już się przyzwyczai do jakiejś konkretnej masy i wszystko mu wychodzi jak należy, raczej nie będzie chciał jej zmieniać bo i po co.
closer

PostWysłany: Czw Paź 12, 2017 5:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja lubię bego a używałem klasse 4 i gilvesta.

marian180 poczytaj sobie :

http://www.zgryz.com/viewtopic.php?t=916&postdays=0&postorder=asc&start=0

pozdrawiam
Głęboka wiedza, bezinteresowność, humanitaryzm do granic ludzkich możliwości.Wielki Syn Wielkiego Narodu. Patriota i lekarz, znakomity skrzypek. Mąż, ojciec i dziad.Profesor doktór Jerzy Klemens Werner.
Powrót do góry
tom111

PostWysłany: Czw Paź 12, 2017 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Parę lat używałem mas osłaniających Bego, teraz używam mas Siladentu i Siladent bardziej mi pasuje. Odlewy ładniejsze i masy bardziej przewidywalne. Używam tylko do odlewania na "szybko". Do szkieletów i mostów ten sam płyn. Zaskoczyło mnie tylko, że nie powinno się utwardzać modeli powielonych w tej masie, poza tym tanio i dobrze Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Metale, masy osłaniające, odlewnictwo i obróbka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: