Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Stolik sieczny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Okluzja, zwarcie, artykulacja.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fikolek

PostWysłany: Wto Sie 22, 2017 5:41 pm    Temat postu: Stolik sieczny Odpowiedz z cytatem

Witajcie,

jestem w trakcie zgłębiania wiedzy dot. artykulatorów, analizy w artykulatorach itd. Nie do końca rozumiem, jak postępuje się ze stolikiem siecznym- kiedy się go wykorzystuje, po co, jak (tzn wiem tyle co wyczytałam w książkach, nie używałam sama-chcę znać knify praktyczne). Szukałam w napisanych postach- nie znalazłam dokładnie tego co szukam, jeśli gdzieś było- to przepraszam za powtarzanie się Smile

Pomożecie?
Pozdrawiam Smile

Edit:

Jeśli to za dużo pisania i się Wam nie chce, to może ktoś wrzuci jakiś link czy odnośnik- gdzie mogę poczytać? Bardzo mi zależy na informacjach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość OdwiedĽ stronę autora
fikolek

PostWysłany: Nie Sie 27, 2017 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naprawdę nikt, nic?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość OdwiedĽ stronę autora
Adler

PostWysłany: Czw Wrz 07, 2017 12:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fikolek napisał:
Naprawdę nikt, nic?

Ja chętnie Embarassed
Na razie to w weekend popiszę i rozwinę temat zasady w artkulatorach gnatologicznych np axiografia i inne systemy ..poniżej super film girbacha w tym przypadku pełnowartościowy Artex i indywidualny talerz sieczny archiwizacja wax-up czyli dane z wax-up zapisujemy czyli kąty talerza w protruzji -prowadzenie przednie i laterotruzja boki lewy -prawy.Robiąc docelową prace np korony w ceramice pracujemy na wartościach zapisanych na talerzu siecznym tzn dynamika protruzja -kąt laterotrozja -prowadzenie kłowe -głębokość...dyskluzja strony laterotruzyjnej .Pojęcie utracone prowadzenie sieczne ...własnie kątowe nastawialne lub nawet z samopolimeru talerze sieczne pomagają odtworzyć parametry ..wartości..itd

https://www.amanngirrbach.com/de/services/downloads/videos/
Poniżej przykład indywidualnego talerza siecznego w systemie Protar -Arcon oraz Dentatus -none-arcon

Sekwencyjny system rekonstrukcji według prof.S.Slavicka i dr.D.Reuscha
genialny system talerza siecznego ..stosowany w artykulatorze reference SL

Die Königin ist die Funktion und Alle anderen Dinge haben sich ihr unterzuorden .....es hat mich uberzeugt ... dass die Biomechanische Okklusionskonzept nach M.Polz und Okklusionskonzept nach prof.Slavicek das ist der richtige Weg..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Okluzja, zwarcie, artykulacja. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: