Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Odlewnie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Urządzenia laboratoryjne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dosia-07

PostWysłany: Sob Cze 24, 2017 9:39 pm    Temat postu: Odlewnie Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jaką odlewnie wybrać. Mam do wyboru Fornaxa T Bego, Hexacast Pidentalu, Ducatro quatro czy EC-2 Dentalfarm. Proszę o opinie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DENDRYT

PostWysłany: Czw Lip 13, 2017 12:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o ranking tych odlewarek to wg mnie wygląda następująco :
1) Ducatron quatro
2) EC-2 Dentalfarm
3)Fornaxa T Bego
4)Hexacast Pidentalu .

Przy czym należy uwzględnić ,że pierwsza z nich to zajmuje ,to miejsce ze względu na produkt dość powszechny i sprawdzony na rynku europejskim, tańszy względem produktu firmy z USA .
Dwa pierwsze produkty mają własne chłodzenie i umożliwiają odlewanie w osłonie gazu szlachetnego .
Urządzenia ciężkie( 100-120kg ) , stacjonarne .

Bego marka sprawdzona ,popularna w Europie . Bardziej kompaktowa i lżejsza ,ale za to wymagająca solidnej podstawy ( 60 kg) . Chłodzenie nie ekonomiczne z sieci wodociągowej lub dodatkowego wymiennika ciepła . Dość duży zapas mocy oddawanej .

Hexacast ,to bardzo prymitywne rozwinięcie produktu z lat 80/90-tych XX wieku tej firmy ,a właściwie manufaktury socjalistycznej . Stosowane są w nim elementy elektroniczne do zastosowań powszechnych ,a nie profesjonalnych . Regulacja mocy oddawanej dość nie precyzyjna , obsługa procesu w pełni ręczna .
Jak jeszcze dodamy do tego sposób chłodzenia , to mamy bardzo drogi lub nieekonomiczny produkt. Nadaje się co najwyżej do prac jednostkowych .

Na wybór ma również wpływ ,czy mówimy o produktach używanych ,czy nowych . Ma to znaczący wpływ na poniesiony koszt końcowy, który też jest jakimś wyznacznikiem wyboru.

Brakuje mi w tym rankingu produktu krajowego .
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Czw Lip 13, 2017 6:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DENDRYT napisał:
Bego (...) Chłodzenie nie ekonomiczne z sieci wodociągowej lub dodatkowego wymiennika ciepła[/b]

Najnowszy model ma już obieg wody zamknięty.

BTW. Kto i po co miałby dziś odlewać coś w osłonie np. argonu? Wink
closer

PostWysłany: Sob Lip 15, 2017 1:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DENDRYT napisał:
Jeżeli chodzi o ranking tych odlewarek to wg mnie wygląda następująco :
1) Ducatron quatro
2) EC-2 Dentalfarm
3)Fornaxa T Bego
4)Hexacast Pidentalu .
[...]
Dwa pierwsze produkty mają własne chłodzenie i umożliwiają odlewanie w osłonie gazu szlachetnego .
Urządzenia ciężkie( 100-120kg ) , stacjonarne .

Bego marka sprawdzona ,popularna w Europie . Bardziej kompaktowa i lżejsza ,ale za to wymagająca solidnej podstawy ( 60 kg) . Chłodzenie nie ekonomiczne z sieci wodociągowej lub dodatkowego wymiennika ciepła . Dość duży zapas mocy oddawanej .

Na wybór ma również wpływ ,czy mówimy o produktach używanych ,czy nowych . Ma to znaczący wpływ na poniesiony koszt końcowy, który też jest jakimś wyznacznikiem wyboru.

Brakuje mi w tym rankingu produktu krajowego .

Oprócz tego o czym wspomniał Piotrasz dodam, że taki stolik pod Fornaxa można kupić w każdym sklepie typu castorama lub zmontować z komponentów w podobnych sieciówkach..zdaje mi się, że w Roko mają takie pod rotocasta w cenie 600 zł.

Tutaj link do naszych z Piotraszem przemyślen o Fornaxie:

http://www.zgryz.com/viewtopic.php?t=7597&postdays=0&postorder=asc&start=15

A może Rotocast?
Głęboka wiedza, bezinteresowność, humanitaryzm do granic ludzkich możliwości.Wielki Syn Wielkiego Narodu. Patriota i lekarz, znakomity skrzypek. Mąż, ojciec i dziad.Profesor doktór Jerzy Klemens Werner.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Urządzenia laboratoryjne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: