Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
FJP-PROBLEM Z NIEPRZYLEGANIEM PŁYTY

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Protezy ruchome , akryl, zęby sztuczne, technika wtrysku
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karo

PostWysłany: Pon Lis 03, 2014 7:47 pm    Temat postu: FJP-PROBLEM Z NIEPRZYLEGANIEM PŁYTY Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś ma większe doświadczenie z tym materiałem? Od jakiegoś czasu wychodzą mi przebarwienia i nie mogą sobie z tym poradzić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bogus

PostWysłany: Sro Lis 19, 2014 10:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zadzwon do Andrzeja z Holtrade
Powrót do góry
Karo

PostWysłany: Sro Lis 19, 2014 10:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzwoniłem, ale On tam już nie pracuje, nic nie wiedzą i oczywiście mówią, że to moja wina.
Powrót do góry
bogus

PostWysłany: Pią Lis 21, 2014 6:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprawdz temperatury, może przegrzewasz
Powrót do góry
Karo

PostWysłany: Pon Lis 24, 2014 6:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystkie ustawienia na wtryskarce są OK.
Powrót do góry
Tramp

PostWysłany: Wto Lis 25, 2014 6:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przenoszę tutaj,

A ten cały kołnierz, nakrętka itd. nie jest zasyfiona?
Nie zmieniałaś izolacji?
Gips też się nie zmienił?

Od zawsze tak się dzieje?

a tak w ogóle, fjp lepiej sobie tyłko nie zawracać tylko wtryskiwać acron lub thermosens lub to samo tworzywo z apoldentu.
Powrót do góry
Omega

PostWysłany: Sro Lis 26, 2014 7:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak wyglądają te przebarwienia? Kilka razy wyszły mi takie lekko białe plamki przy wlocie kanałów, robię węższy wlot i jest ok. Fjp sprawdza się przy kończeniu szkieletów, bo nie widać metalu:) Wizualnie bardziej podoba mi się acron, ale koledzy, którym wtryskuję prace po kilku pracach jednych i drugich wolą fjp, mówia tez, ze lekarze przekazują, że acron srednio wygląda w ustach. Być może to kwestia dobrania koloru, na początku miałam light pink i twierdzili , ze za jasny, pózniej klassic i protezy jak u wampira, mieszam te 2 kolory i teraz jest w porządku ( dla mnie), ale nie wiem, czy nie kupić jeszcze jakiegoś, rady w sprawie koloru mile widziane:)
W obróbce dla mnie lepszy fjp, w protezach acronowych dwukrotnie złamały mi się klamry przy uwalnianiu z puszki:(
Powrót do góry
Karo

PostWysłany: Pią Lis 28, 2014 6:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FJP - problemy, problemy, problemy..., Każdorazowo, po wtrysku czyszczę kołnierz i nakrętkę, wiem to i przestrzegam tej zasady, ponieważ zdarza się, że wpadają paprochy.
Gips - daję z holtrade, izolator uv z roko. Te błędy wychodzą, tak średnio, w co trzeciej pracy i mnie to irytuje, bo nie mogę znaleźć przyczyny. Tracę czas na powtórki. Z reguły nie zawracam nikomu d..... i sam rozwiązuję problem, ale tym razem to mnie przerasta.
FJP robię już od ok. roku i zawsze są jakieś hocki-klocki, zdarzało się, że łamały się klamry, ale to była moja wina.
Tramp podpowiada, aby zmienić materiał, zgadzam się z Tobą, ponieważ w mojej okolicy wszyscy znajomi przeszli na acron, ... no i doce też chcą acron. Robiłem wtryski z tego acronu i wszystko jest OK, ale mam jeszcze ze 2 kg tego fjp i muszę ten szit jakoś zużyć, a żal wyrzucić, no bo to trochę kosztuje, ... ale, jak dalej tak będzie szło, no to Tramp - rada Twoja będzie bezcenna.
Powrót do góry
Tramp

PostWysłany: Sro Gru 03, 2014 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie zabawa z FJP skończyła się na próbce, gdzie zrobiłem jedną malutką elastyczną protezę, która się tak skurczyła, że nic nie dało się zrobić Smile

I od tamtej pory nie używam tego materiału, ale tak szkielety "akrylować" fjp to niegłupie, tylko mi by się nie chciało Razz
Powrót do góry
Omega

PostWysłany: Czw Gru 18, 2014 8:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karo, a może odkupiłabym od Ciebie FJP, skoro masz tak dużo?Jaka data ważności,jaki kolor masz na zbyciu, zapakowany fabrycznie? Ja kupuję po 250 g, drogie to, ale acron w takiej samej cenie. Jak juz pisałam, mi sie wizualnie bardziej podoba acron, ale u mnie zarówno lekarze, jak i technicy ostatnio przysyłają prace z notatkami- tylko nie z acronu!. Wczoraj dotryskiwałam klamrę z acronu w szkielecie, złamała sie po ok 1,5 miesiąca:( Z FJP na razie nic sie nie złamało ( z acronem to już drugi taki przypadek), zaczęłam pracować z oboma materiałami równolegle, na początku znacznie więcej miałam prac z acronu, w tej chwili prawie wszyscy chcą FJP. Zastanawiam sie nad tańszymi opcjami, może jednak thermosens, znam jedną osobę, która na nim pracuje, muszę podpytac, czy warto:)
Powrót do góry
Omega

PostWysłany: Czw Gru 18, 2014 8:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poprawka- 3 raz złamała sie klamra z acronu:(
Powrót do góry
eweelina123

PostWysłany: Pon Kwi 13, 2015 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thermosens tez sie łamie...
Powrót do góry
Kasia

PostWysłany: Sob Cze 10, 2017 5:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tramp czy tworzywo z Apoldentu to t- crystal? Powiedz czy bardzo smierdzi przy topieniu? W jakiej temp sie topi? Jak sie obrabia? Powoli wymiekam z fjp😕
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Protezy ruchome , akryl, zęby sztuczne, technika wtrysku Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: