Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
jaki skaner wybrać?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> CAD/CAM, SLM, SLS, STL,...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
boberek

PostWysłany: Pią Sty 17, 2014 6:34 pm    Temat postu: jaki skaner wybrać? Odpowiedz z cytatem

Witam, prowadzę niewielką 2osobową pracownię, zastanawiam się nad kupnem wyłącznie skanera do pracowni, jaki skaner moglibyście mi polecić, korzystny cenowo, zintegrowany z innymi frezarkami oraz w którym nie trzeba co chwila płacić za aktualizacje bądź odnowienie licencji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tramp

PostWysłany: Pią Sty 17, 2014 9:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od razu zrezygnuj z 3shape.

Medit z bue light lub Shining3d.

Oba pracują na exocadzie.

lub w ballito jest jakiś dental88, włoski z autorskim oprogramowaniem.
48 netto chcą za niego. Bez updatów, licencji, od razu z bazą implantów.

Ogólnie rynek polski jest zalany przez firmy frezarkowe, które sprzedają brandowane skanery. Co oczywiście podwyższa ich ceny.

Medita i Shining3d nie kupisz w PL, ale moge dąc namiary zagraniczne.
Powrót do góry
boberek

PostWysłany: Pon Sty 20, 2014 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie w ballito jest JAKIŚ lecz nikt nie wie jaki:) ogólnie wygląda tandetnie
Powrót do góry
ROKO

PostWysłany: Pią Sty 24, 2014 3:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapraszamy do zapoznania sie z oferta systemu ARCADIA - kliknij baner powyżej.

Do wyboru trzy skanery w konfiguracji otwartej, CAD na platformie Exocada bez ograniczeń , ze wszystkimi modułami w wersji BASIC. Możliwość wyboru wersji zintegrowanej lub niezintegrowanej bez opłat licencyjnych. Dodatkowe rabaty i bonusy.

ROKO
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tomgol

PostWysłany: Pią Sty 31, 2014 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zacząłbym od wybrania rodzaju oprogramowania: 3shape, dental wings, exocad - każdy ma swoje mocne i słabe strony (osobiscie stawiałbym na exocad lub 3shape) i najlepiej przetestować pod kątem prac, które będziecie robić; wiadomo, że ważne są też kwestie finansowe, wsparcie serwisowe itp - to najlepiej z dystrybutorem dogadać;

pod exocadem działa wiele skanerów; 3shape i dental wings oferują swoje autorskie oprogramowanie CAD i mają kilka rodzajów skanerów;

w ballito mają skaner włoskiej firmy EGS - całkiem fajny, a oprogramowanie podobne do 3shape (a może jest na licencji - nie wiem); zresztą postawiła na niego "całkiem duża" firma - Planmeca http://www.planmeca.com/CADCAM/Dental-CADCAM/

roko rzeczywiście oferuje duży wybór dobrych skanerów w różnych cenach - wybierzesz ten na który Cię stać;

medit'a niestety nie da się już (chyba) kupić w polsce - niedawno były jeszcze w robocamie - a szkoda bo zagrnicą uważane są za najlepsze skanery pod exocada - teraz pewnie ktoś się rzuci na dystrybucję Smile

zasadniczo jeśli chcecie robić korony, mosty itp to większość skanerów jest ok, w przypadku implantów sprawa się komplikuje ale też jest spory wybór; jeśli potrzebujesz więcej informacji pisz na priv;
Powrót do góry
Tramp

PostWysłany: Pią Sty 31, 2014 4:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajnie, że wpadłeś. Lubie takie rzeczowe posty Smile
Ja też żałuje, ze medita nikt w PL już nie sprzedaje. Dla mnie skaner bajka i ma tego oc mi brakowało od dawna skanowanie pod wkłady k-k i dobre skanowanie z wycisku.

Pewnie kiedyś sobie zakupie, to się pochwalę Smile

Ciekawe z ta planeca, nie wiedziałem o tym, a cene ten z balito ma bardzo atrakcyjna i za mala doplata mozna dokupić blue led.

Moim zdaniem medity to o wiele atrakcyjniejsze skanery od shape, mnie zawsze denerwują te opłaty licencyjne. Nie nawidze, takiego wyciągania kasy od techników.
Powrót do góry
wd

PostWysłany: Nie Lut 02, 2014 5:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

"Brandowany" Medit będzie w Polsce w przeciągu 2-3 tygodni w w naszej ofercie uzupełniającej. do frezarek Smile

Jakby ktoś potrzebował więcej informacji na temat skanera i softu proszę pisać na priva.

Umożliwiamy tez wypożyczenie Demo dongla szkoleniowego z Exocadem (wszystkie moduły) do przetestowania lub do nauki jak kto woli .

Pozdrawiam forumowiczów
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość OdwiedĽ stronę autora
potok

PostWysłany: Pią Wrz 19, 2014 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co wiecie o skanerach Imetric'a?
Trochę poczytałem o nich, ponoć są bardzo dokładne, działają na Exocadzie, szwajcarska firma, precyzja bardzo dobra.
Jakieś doświadczenia ?
Powrót do góry
sonny_cr

PostWysłany: Sro Paź 01, 2014 4:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapraszamy na dni otwarte Medit Identica Blue!

przyjedź i poznaj dokładność z bliska...

Data: 25.10.2014

Centrum Frezowania
Dent-tech GmbH
Klotzbahn 3
42105 Wuppertal
+49 202 44 50 60
Powrót do góry
korek

PostWysłany: Pon Paź 27, 2014 7:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siema

Dojrzewam do inwestycji w skaner. Na forum jest dużo użytkowników skanerów, proszę podzielcie się wrażeniami.
Zakup skanera to dla mnie duża inwestycja i chcę wydać kasę z sensem.

Zrobiłem przegląd rynku i jestem skołowany, wysyp urodzaju, co lepsze: smart optic, imetric, medit, arkadia, girbach, kavo, 3wings a może nie warto przepłacać i kupić tanio egsa? Każdy dealer chwali swoje a ja się nie znam. Na razie wyciąłem 3shapa bo straszna kasa za licencje, jakieś chmury i inne cuda wianki. Wole kupić skaner bez opłat.
Help
Powrót do góry
korona1

PostWysłany: Pią Lis 21, 2014 11:01 pm    Temat postu: wybór skanera Odpowiedz z cytatem

Witam, jeśli mogę podpowiedzieć to zakup skanera a przede wszystkim wybór firmy powinien zawierać kilka istotnych odpowiedzi na poniższe pytania
1.czy firma ma przedstawiciela i serwis w Polsce ?
2.czy wsparcie techniczne on-line będzie w języku polskim czy języku obcym/
3.jak wyglądają opłaty licencyjne?
4.jak wygląda rozwój firmy i co można oczekiwać za rok , dwa czy pięć lat?
5.cena skanera wraz z poszczególnymi panelami programu
6.co rzeczywiście potrzebuję aby pracować?
7.koszty serwisu?
8.czy bedzie dostarczony skaner zastępczy podczas naprawy mojego?
9.doświadczenie zawodowe przedstawiciela handlowego?

Odpowiedż na te pytania wyłoni firmę , która spełni Twoje oczekiwania. Przedstawiciel polski nie koniecznie musi mieć serwis krajowy. Należy sie z tym liczyć ,że naprawa poza Polską a tym bardziej Europą pociaga za sobą dodatkowe koszty przesyłki i ubezpieczenia sprzętu. Nie wspomnę tutaj o czasie jaki wydłuża nam odbiór naprawionego sprzętu.
Wsparcie techniczne to baaardzo istotny element. Szczególnie kiedy zaczynamy pracę albo wtedy gdy mamy nowy update. Nie zawsze aktualizacje sa automatyczne i potrzebna jest pomoc aby to zweryfikować. Fajnie jak pomoc jest w języku polskim. Opłaty licencyjne tak mocno negowane przez wiele osób odnoszą się nie tylko do updates i nowości. Prosze pamietać ,że ta opłata pokrywa gotowość technicznego wsparcia on-line do działania. Oczywiście boli kiedy wydajemy kilka tysięcy na takie usługi ale jak przyjżymy sie temu z bliska to opłata chociażby w 3Shape prawie 1800 euro brutto rozłożona na 300 dni pracy daje wynik 6 euro dziennie za sprzęt, który pracuje na nas i przynosi wymierne korzyści. Jestem daleki od opisywania tutaj glorii na cześć pewnych systemów ale jako zwykły wyjadacz chleba kupując samochód to koszty eksploatacji jego są gigantyczne w stosunku do korzyści. A jednak w tym przypadku nie narzekamy i wręcz staramy sobie dogadzać podwyższając komfort wyposażenia. Taka sytuacja oczywiście zawsze znajdzie odpowiedz ,że w jednym przypadku muszę a w drugim chcę. Płacenie obligatoryjne nie jest dla nas dobrym rozwiązaniem ale nie ma rozwoju systemów bez tych opłat. Same urządzenia bowiem nie sa żródłem pozyskania funduszy dla firmy i tylko zysk z opłat licencyjnych pozwala rozwijać system. Należy spojrzeć dokładnie na to co poszczególne firmy proponują. Na rynku mamy tak naprawdę dosłownie 3 graczy z programem CAD. Nawet jak rozmawiamy o różnych firmach oferujących skanery to systemy operacyjne CAD wypełni: 3shape, Exocad, Dental Wings. Obojetnie czy skaner proponuje Zirkonzahn czy Girbach to i tak pracują na CAD od Exocada. Proszę popatrzeć ,że każda z firm ma updates płatne. Co niektórym wydaje się ,że skoro ominę kilka lat updates to mniej zapłacę. I tutaj mocno sie mylą. Pominięte aktualizacje i tak zostaną w pewnym momencie naliczone wyrównująco więc za dużo na tym nie ugramy. Zapewne taki tok myślenia ma sens dla użytkownika, który kupuje system bez chęci aktualizacji. Dla niego takie rozwiazanie jest jak najbardziej ok i nie powinien wchodzić w skanery z obligatoryjnym płaceniem licencji. Kolejne zadane pytanie pokazuje tak naprawde to co opisałem powyżej a mianowicie czy firma jest jednosezonowa czy też zarabia na tyle ,że każda nowość wychodzi od niej i zachwyca swoją użetycznością? Warto zawsze równać do najlepszych bo przecież to od nich uczymy sie najwięcej. Dlatego popatrzmy czym firma sie zajmuje , jak długo i czy nie okaże się, że za chwilę zostaniemy ze skanerem sami dla siebie.
Skaner skanerowi nierówny i to od zawsze wiadomo, że niska cena za cokolwiek nie oznacza okazji. Nie od dzisiaj wiadomo o pewnych zagrywkach marketingowych aby nas potencjalnych Kowalskich wciągnąc w gre zwaną "kup pan cegłę". Zawsze powinniśmy skalkulować co dostajemy w zamian za cenę jaka została nam przedstawiona. Jeżeli ktoś oferuje skaner za 50 tyś zł a drugi za 100 tys zł to nie dlatego ,że ten drugi kocha szybki zysk tylko różnica w ofercie zawiera wiele ukrytych rzeczy, ktore w przypadku pierwszej oferty dokupimy póżniej. Porównajmy co mamy za dana cenę w pakiecie a co dokupimy i za ile?! Powoli dochodzimy do kolejnego pytania co tak naprawdę jest nam potrzebne?!! czy skaner z dwoma kamerami jest wystarczający czy potrzebuję 4 kamery? czy warto mieć skaner ze światłem LED czy wystarczy tradycyjna technologia? czy mam mieć skaner z dokładnośćią 10 um czy 15 um. Właśnie na tym etapie musimy sprecyzować nasze potrzeby, bo jeżeli przyszły uzytkownik chce robić tylko korony i mosty to po co mu zaje skaner?!! ale kiedy bedziie robił zaawansowana implantologię to niestety musi zainwestować o wiele więcej. To pytanie zanowu odpowie Tobie co wybrać.
Koszty serwisu sa bardzo istotne. Wspomiałem o tym na poczatku,że naprawa może przynosić wiele zaskakujacych opłat a szczególnie wtedy kiedy np skaner jest z kraju o bardzo wysokim poziomie cen na usługi/ Szwajcaria/. Pamietajmy ,że nic nie jest wieczne i jak każde urządzenie skaner też może sie popsuć.
Skaner zastępczy to powód dla którego ja byłbym w stanie postawić ten punkt jako priorytet. Przestój w pracy , zawalenie terminów a czasami utrata klientów kosztuje zdecydowanie więcej niz oszczędzanie przy zakupie. Kiedyś kupowałem kompresor do firmy. Pan zaoferował mi cenę dwa razy wyższą niż konkurencja. Niby powinien być spalony na starcie, ponieważ technologicznie i jakościowo kompresory były podobne. Ale ten pan zooferował mi gotowość serwisową w 24h co przy dużej pracowni jest nieodzownym elementem dalszego być albo nie być. Uważam, że to niesamowity atut firmy oferujacej skanery, że można dostać sprzęt zastępczy. No i oczywiście kadra instalująca a w zasadzie kadra prowadzaca użytkonika za łapkę co? gdzie? kiedy?
Każdy z nas oczekuje wsparcia nie tylko jak załączyćskaner, jak podnieść drzwiczki i ustawić model ale przede wszystkim jak skutecznie pracować programem. Jak go wykorzystać aby nie narobić sobie kuku z projektem. Cad-Cam to niesamowite możliwości ale wtedy jak umiemy je dobrze wykorzystać.
Reasumując jak potrafisz odpowiedzieć sobie na te pytania Twój wybór bedzie trafny i będziesz miał satysfakcję z tego skanera. Czarnym koniem na rynku jest Medit. Pozdrawiam
Powrót do góry
Dental_WDES

PostWysłany: Wto Lis 25, 2014 1:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

EUROMOLD stoisko exocad oficjalna premiera skanera Identica Medit Blue 2015 (druga generacja)
oraz możliwości porównania wyciętych prac z różnych skanerów na frezarce Coritec 450i
Very Happy
exocad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora
Kkoziol

PostWysłany: Czw Gru 15, 2016 2:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do Shining 3D to jest już w PL ! (od roku)

Na rynku Polskim są dostępne wszystkie 4 modele - serwis jak i wsparcie techniczne też jest na miejscu także w razie jakiejkolwiek awarii otrzymuje się w ramach gwarancji urządzenie zastępcze - jest też możliwość płatnego wypożyczenia (po okresie gwarancyjnym) oraz płatnego przedłużenia gwarancji do lat 5. Za dystrybucję tych maszyn na terenie PL odpowiadam - ja Smile
Można także się ze mna umówić na prezentację możliwości tegoż skanera.

Cena modelu DSX to 37 500 zł brutto - osoby z forum prosze o informację przy rozmowie to dodam dodatkowy rabat 'uznaniowy' Smile
571 30 90 31
Krzysztof Kozioł

skanery Shining 3D
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora
krocodyl

PostWysłany: Pią Lut 24, 2017 3:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Skanery wewnątrzustne do lamusa?!Skanowanie uzębienia telefonem komórkowym
Skanery wewnątrzustne stracą rację bytu, bo znakomicie w tej roli sprawdzają się…smartfony używane powszechnie do całkiem innych celów.
Do takich wniosków prowadzą efekty pracy zaprezentowane przez naukowców z Institute ETH, z Walt Disney Company Research Lab (Zurich) oraz Max-Planck Institute (Saarbrücken).

Jeśli chodzi o łatwość obsługi bije on konkurencję na głowę, bo do dokładnej projekcji uzębienia i dziąseł należy posłużyć się niemal standardowym telefonem komórkowym.

Okazuje się, że wystarczy zrobić kilka typowych zdjęć uśmiechniętej twarzy pacjenta. Resztę pracy wykona specjalistyczne oprogramowanie, które przygotuje profesjonalny obraz, będący podstawą do sporządzenia wizualizacji 3D. Unikatowe oprogramowanie pozwala na wykorzystanie zapisanych danych w taki sam sposób, jak to jest w przypadku skanera wewnątrzustnego.
Laughing
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> CAD/CAM, SLM, SLS, STL,... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: