Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Acron czy FJP

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Protezy ruchome , akryl, zęby sztuczne, technika wtrysku
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kasia

PostWysłany: Pon Paź 31, 2016 4:37 pm    Temat postu: Acron czy FJP Odpowiedz z cytatem

Jakie macie doświadczenia? Ktory w praktyce jest trwalszy, bardziej estetyczny, mniej problemowy? A moze ktos pracuje na deflexie? Mozna z niego robic calkowite?
piotrasz

PostWysłany: Pon Lis 21, 2016 10:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawa termoplastów (lub jak ktoś napisał "termopląsów") jest bez wątpienia przez wiele osób traktowana bardzo po macoszemu. Wiadomo, że od jakiegoś już czasu są obecne w protetyce dentystycznej. Zdarzają się jednak doświadczeni technicy, którzy stanowczo się od tego typu prac izolują.

Zadane przez Kasię pytanie można by więc traktować w kategoriach wyboru "mniejszego zła".

Sam jestem ciekaw Waszych uwag o konkretnych termoplastach, bardziej od strony użytkowej. Choć temat ogólnie jest mi od dawna znany, wciąż mam co do niego jednak mieszane odczucia. Wink
Miłosz

PostWysłany: Wto Lis 22, 2016 10:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

troche racji w tym masz. ja sam myślałem nad tym, i nawet będe miał w ofercie niebawem wiekszosc tego typu prac (choc nie beda w całosci robione u mnie) ale generalnie nie za bardzo się na to napalam. Nawet lekarze z którymi gadałem i ci słabsi i ci lepsi maja mieszane uczucia, kilku probowało i robili pare prac , ale sami przyznali że wiecej z tym potem problemow mieli itp niz zysku.
czas i trudnosc napraw, przebarwienia i chloniecie zapachów...

moze to slabe wykonanie samych protez przez techników, nie wiem...
zaczne robic to sie przekonam Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bajor

PostWysłany: Sro Lis 23, 2016 7:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pracuję na deflexie i mogę powiedzieć ze jest bardzo wdzięcznym materiałem. W porównaniu np. do FJP nie wymaga gipsu ekspansyjnego i bardzo łatwo można go zapolerować na "lustro". Deflex w ofercie ma kilka rodzi materiałów w różnych kolorach. Pracuje na M10XR, sprawdza się na częsciówki i całki a co najważniejsze można go naprawić,podścielić każdym akrylem do napraw - łączy się chemicznie, nie wymaga żadnych aktywatorów i nie widać łączenia materiałów. Podsumowując łatwy i "przyjemny" - u mnie się sprawdza.
Powrót do góry
bajor

PostWysłany: Sro Lis 23, 2016 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jeszcze fajnie sprawdza się jako licowanie szkieletu w przypadku gdy stomatolog koniecznie musi mieć blachę. Płyta metal a klamry elastyczne i estetyczne
Powrót do góry
Kasia

PostWysłany: Sro Lis 23, 2016 9:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno sprawdzają się prace które można naprawić akrylem. Z wywiadu już wiem, że trudność czy niemożliwość naprawy bardzo odstrasza pacjentów od tego typu prac.
Myślałam też o Deflexie i jeśli tylko zakupię sprzęt nie omieszkam wypróbować.
Wpadł mi w ręce ostatnio FJP. Wydaje się być fajnym materiałem. Jest trochę cięższy, bardziej elastyczny i łatwy w naprawie. W porównaniu tych obu acron zaczyna przegrywać...

(P.S. Magia Piterku! Wink )
bajor

PostWysłany: Sro Lis 23, 2016 10:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co pamiętam do FJP przy naprawie trzeba chyba użyć aktywatora (acekril?) ktory nie jest najtańszy...

Katarzyno na jakiej wtryskarce pracujesz?
Powrót do góry
Kasia

PostWysłany: Sro Lis 23, 2016 11:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przymierzam się dopiero, robię wywiad, orientuję się. Pytam, pytam...
Ponoć trzeba uzywać specjalnego aktywatora, ale według mnie to i tak prostsze niż dotryskiwanie.
ROKO

PostWysłany: Wto Gru 06, 2016 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie, na te oraz inne pytania związane z materiałami, urządzeniami oraz technologia wykonywania protez z tworzyw termoplastycznych odpowiem Pani z przyjemnością w rozmowie telefonicznej. Do konwersacji serdecznie zachęcam i podaję swój nr tel.: 602 296 468. Pozdrowienia, Jarek ROKO.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kasia

PostWysłany: Sro Gru 07, 2016 12:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Jaroslawie.
Mieliśmy już okazję rozmawiać. Dziękuję za odpowiedź. Jeśli chodzi o kontakt cenię bardzo Państwa profesjonalizm. Zależy mi na informacjach od praktyków. I mimo, że tak trudno czegokolwiek się tu dowiedzieć pytam z nadzieją, że moze ktoś kiedyś oderwie się od pracy i skrobnie kilka slow. ☺
Pozdrawiam
ROKO

PostWysłany: Sro Gru 07, 2016 2:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Katarzyno,
Szanowni Państwo,
w związku z wieloma pytaniami oraz wątpliwościami, nurtującymi sporą rzeszę techników, dotyczącymi wykonywania protez w tej technologii serdecznie zapraszamy do zapoznania się z mini kompendium wiedzy umieszczonej w bieżącej publikacji informatora ROKO News Nr 4.
Pozdrawiamy - zespół redakcyjny.
http://www.labdent24.pl/images/ROKO_News/RokoNEWS_4_2016i.pdf
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
stanley607

PostWysłany: Sob Lut 04, 2017 11:29 pm    Temat postu: Termoplasty Odpowiedz z cytatem

Witam

Wbrew powszechnej opinii o termoplastach od 2 lat pracujemy z żoną z tymi materiałami i używamy do tego FJP. Materiał uważam za odpowiedni do tego typu prac ze względu na to, że bardzo ładnie przylega w JU do tego wbrew wielu opiniom jak się dobrze pokombinuje to można go naprawić nie używając aktywatorów ( my bez acecrillu dostawiamy zęby do naszych prac i wszystko funkcjonuje)
Protezy po 2 latach wyglądają tak jak przy oddaniu jeżeli tylko pacjent zachowuje rzecz jasna podstawy higieny.

Uważam, że to kwestia wykonania protezy wpływa na końcowy rezultat jeżeli przyłożymy się od samego początku do wykonanej pracy to efekt będzie zadowalający.

W tej chwili w pracowni wykonujemy więcej protez elastycznych niż akrylowych a acetal na szkielety w sumie leży od początku ruszony kilka razy.
Za to FJP zakupujemy średnio co 1,5 mca.

pacjent zadowolony lekarz również to ja tym bardziej Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Protezy ruchome , akryl, zęby sztuczne, technika wtrysku Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: