Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
kompresor

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Urządzenia laboratoryjne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sunny_boy

PostWysłany: Pią Lut 03, 2017 12:20 pm    Temat postu: kompresor Odpowiedz z cytatem

posypał mi się kolejny kompresor. Ostatnio jechałem na Fini Medicair. Czy możecie polecić mi jakiś żywotny sprzęt z dobrą wydajnościa. Do zasilenia dwie piaskarki Renfert, Variobasic i piórowa.
A może jakiegoś fachowca od naprawy kompesorów bo w garażu stoja padnięte kolejne trzy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotrasz

PostWysłany: Pią Lut 03, 2017 3:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy od tego ile chcesz/możesz na niego wydać. Porządny kompresor z kolumną osuszacza, trzycylindrowy, na prąd trójfazowy (tzw. "siłę"), w miarę cichy, z dużym zbiornikiem powietrza oraz przyzwoitą wydajnością będzie kosztował powyżej 10 tys. zł. Starczy jednak na długie lata i będzie praktycznie bezobsługowy (okresowa wymiana filtrów powietrza i to wszystko). Cattani ma taki w swojej ofercie, który mogę z czystym sumieniem polecić.
Dwucylindrowy, z mniejszym zbiornikiem i wydajnością na pewno będzie tańszy, lecz całkiem możliwe, że w zupełności wystarczający do zaledwie 2 piaskarek (w tym jednej piórkowej).

Im będzie większy zbiornik, tym każdy kompresor rzadziej się uruchamia - im bardziej wydajny, tym na krócej. Warto to pamiętać. Wink
sunny_boy

PostWysłany: Pią Lut 03, 2017 3:41 pm    Temat postu: kompresor Odpowiedz z cytatem

Dzięki Piotrasz za podpowiedź, czy ty masz w pracowni taki kompresor, osobiste doświadczenia?
Prwde mówiąc wolałbym zainwestować troche mniej bo w moim przypadku zamortyzować taki sprzęt to awykonalne. Pracownia jest mała.
Może jeszcze ktoś podrzuci opinie.
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Pią Lut 03, 2017 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie takiego używamy od 10 lat (który opisałem powyżej na początku) i..... oby nie zapeszyć. Wink

Mamy (jakby to powiedzieć) umiarkowanie duże zapotrzebowanie na sprężone powietrze.

Wychodząc więc z założenia, że jest to sprawdzony sprzęt, myślę że jego mniejsza wersja nie powinna być chyba gorsza, czyli mam na myśli dwu, a może nawet jednocylindrową.
sunny_boy

PostWysłany: Pią Lut 03, 2017 9:16 pm    Temat postu: kompresor Odpowiedz z cytatem

Obstaiwam, że ten Cattani poza piaskarkami ogarnia jeszcze unity.
Kto jeszcze opowie jaki kompresor gra u was w pracowni?
Powrót do góry
wojtek121

PostWysłany: Pią Lut 03, 2017 9:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam 2 bambi i jun-air jak narazie jestem zadowolony
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Urządzenia laboratoryjne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: