Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Co z CEDE w tym roku??

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Tematy bieżące
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
alicjaf20

PostWysłany: Pon Sie 08, 2016 8:52 am    Temat postu: Co z CEDE w tym roku?? Odpowiedz z cytatem

Chciałam w tym roku wybrać sie na te targi wiec zasiadłam zeby poszukać informacji co, jak i kiedy w tym roku. I .....
Czy to prawda ze CEDE zostało w tym roku zamienione na FDI???
Czy my technicy mamy tam czego szukać czy stomatologia juz w całości wyparła nas z tej imprezy??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
miczman
Site Admin

PostWysłany: Pon Sie 08, 2016 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak, cede zaniknęło w tym roku okazyjnie jest fdi.
czy warto te imprezę odwiedzić od strony technika dentystycznego? osobiście bardzo wątpię. wystarczy przejrzeć ofertę programową dla techników - moim zdaniem nic tam nie ma, jest robiona na siłę jako wabik a i tak zainteresowanie uczestników jest żadne. zresztą mam ogromne wrażenie,że oferta dla lekarzy nie budzi większego zainteresowania naszych pupili.

cede od kilku lat notowało gwałtowny spadek rangi i zainteresowania ogólnie, sytuacja w tym roku nie poprawi tego -choć spowoduje ze w przyszłym będzie ciut lepiej na zasadzie wahadła.

oferta spotkań i wydarzeń w naszej branży , szczególnie dla nas techników w tym roku jest bardzo skromna. a praktycznie jej nie ma.
m.

ZGRYZ jest już na Facebook. Też. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora Adres AIM
piotrasz

PostWysłany: Pon Sie 08, 2016 12:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto przypomnieć, iż w przyszłym roku - koniec marca, odbędzie się również IDS w Kolonii (co 2 lata, więc w tym roku go nie było) i jest to moim skromnym zdaniem jedyna targowa impreza, na którą jest sens się wybrać.

Program dla techników na FDI 2016 można znaleźć tu. Każdy więc może samodzielnie ocenić, czy go to interesuje czy nie. Firm oferujących materiały i sprzęt dla techników na wystawie przy okazji FDI naliczyłem niewiele, ale wygląda na to, iż będą to właśnie producenci (np. Vita, 3shape, Nabertherm i inne mniej znane w Polsce lub jakieś wschodnioazjatyckie).
wojtek121

PostWysłany: Pon Sie 08, 2016 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam DTS w Birmingham http://www.the-dts.co.uk/ bylem w tym roku
i bylo naprawde ciekawie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
piotrasz

PostWysłany: Pią Wrz 09, 2016 8:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Veni, vidi...

To prawda, że technicy są traktowani na FDI (tu cytat z pewnego profilu techniczno-dentystycznego na fejsbuku: "fantastycznej wystawie o wymiarze światowym") jak piąte koło u wozu. Nie znalazłem bodaj ani jednego stoiska, które oferowałoby coś wyłącznie dla techników. Hmmmm..... może poza jednym, ale o tym za chwilę.

Zastanawiam się kto wpadł na pomysł aby w ogóle zapraszać do Poznania techników dentystycznych, skoro formuła tej imprezy od lat kierowana jest wyłącznie do dentystów. Technicy nie są tu chyba mile widziani. Dowiedziałem się wcześniej, iż np. jeden z największych niemieckich dystrybutorów materiałów i sprzętu dla techników "o wymiarze światowym", nigdy nie był i nie będzie zainteresowany udziałem w tej imprezie. O czym to świadczy? No właśnie o tym, co na wstępie.

Nie wiem jaka mogła być frekwencja na wykładach, gdyż w żadnym z nich nie uczestniczyłem. Podejrzewam jedynie że mizerna, sądząc po tym iż nie spotkałem wielu osób, które zazwyczaj przyjeżdżały na CEDE. Może jednak to nie był ich dzień, ani tematyka...

Z ciekawostek mógłbym wymienić pomysł utworzenia i reklamowania na wystawie (tu znowu cytat) "pierwszego i jedynego w Polsce laboratorium TD on-line". Ktoś być może spędził już w sieci tyle czasu, że zwoje mózgowe zapewne mu się nieco przegrzały. Właściwie co tam te dodatkowe parę godzin siedzenia przy komputerze, w oczekiwaniu na kolejne polecenia "on-line" (czyli o dowolnej porze dnia) natychmiastowego przyjazdu "by-car" po wyciski. No chyba, że wszystko tam jest już tak zautomatyzowane, że technik jest potrzebny wyłącznie do tego aby nacisnąć przycisk "start". Laughing

W tym roku PTTD i IGTD wystawiały się (na widok publiczny) razem, w dużej mierze czasu jedynie w osobie Pani Prezes izby, mocno znudzonej samotnym trwaniem na posterunku. Być może w innym dniu nastąpi zmiana warty. Przechodziłem jednak kilka razy w pobliżu tegoż boksu i ani razu "nie miałem szczęścia" zobaczyć kogokolwiek zainteresowanego. Wnioskując po treści odezwy na banerze, mogła to więc być prawdopodobnie jedyna oferta kierowana na FDI wyłącznie do techników. Owszem obecna była również np. firma Vita, wszystkim dobrze znana. Na jej stoisku największą uwagą cieszył się... spektrometr do pomiaru koloru. Firma Bego również była. Właściwie - Bego-Implants, a to już całkiem zmienia postać rzeczy.

Chińczyków, jak podejrzewałem, było sporo. I to właśnie oni będą już prawdopodobnie stale wypełniali lukę po innych firmach, w ulubionych przez polskich dentystów zakupach niczym na bazarze, na każdej kolejnej, odbywającej w naszym kraju podobnej imprezie. Pytasz Chińczyka "how much?" (po chińsku "需要多少费用?") pokazując palcem na konkretny przedmiot, a on od razu z głowy wystukuje na kalkulatorze jego cenę. Jak jest w stanie zapamiętać te kilkaset cen i do tego jeszcze w obcej dla siebie walucie, czyli w złotówkach? Nie mam zielonego pojęcia. Nie wiem też za bardzo, co robiły pierwszy raz na wystawie w Poznaniu firmy amerykańskie, angielskie lub rosyjskie (oraz kilka innych z jakiś egzotycznych krajów), bo zainteresowanie nimi było praktycznie żadne. Coś im się chyba pomyliło z przyjazdem do Polski - biorąc pod uwagę rangę organizowanych tutaj imprez targowych. Wiadomo ich pieniądze - ich biznes. Podejrzewam jednak, że była to pierwsza i zarazem ostatnia wizyta tychże firm w naszym kraju.

I to w zasadzie tyle moich spostrzeżeń, z jednodniowego pobytu na tegorocznym FDI w Poznaniu. Wink
piotrasz

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2016 1:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taki mały komentarz graficzny do poprzedniego postu, znaleziony w Internecie:

miczman
Site Admin

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2016 2:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o bosze....dzięki ci za piotrasza na forum! już miałem ponarzekać ze jak zwykle nikt dupska nie ruszy by chociażby dwa słowa o wystawie napisać a tu proszę...post jak ta lala.

cóż,...merytorycznie. oczami wyobraźni tak to sobie właśnie imaginowałem.
przypuszczam ze rzeczywistość byłą o niebo bardziej smętna. FDI to cykliczna impreza dla ..lekarzy a wystawa jest niejako dodatkiem dla firm które ich obsługują, stad obecność tych egzotycznych hamerykańsko inszych wytwórców i prawdopodobnie ich pociągłe miny na stoiskach...Smile

paradoksalnie tym razem nasi rodzimi wystawcy nie dali się nabrać na "międzynarodowej rangi" ceny za stoiska na tej wyjątkowej imprezie i prawie wszyscy olali to ciepłym monomerem... z drugiej strony coraz mniej pojawia się imprez w kalendarzu które można sensownie brać pod uwagę jako godne odwiedzenia i ....kolo się zamyka.

ach, sromota ....

ZGRYZ jest już na Facebook. Też. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora Adres AIM
piotrasz

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2016 6:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miczman napisał:
paradoksalnie tym razem nasi rodzimi wystawcy nie dali się nabrać na "międzynarodowej rangi" ceny za stoiska

Jeśli się nie mylę, to cena za 1 m2 oscylowała w granicach 350 do nawet 590 Euro, czyli najtańsze nawet 9 m2 stoisko musiało kosztować nie mnie niż ok. 13500 zł, nie licząc kosztów dojazdu, noclegów i wyżywienia. To nie zniechęciło jednak kilku polskich firm do wystawiania się. Oczywiście albo były to firmy, które odniosły duży sukces w produkcji np. odzieży medycznej i są marką znaną w wielu krajach, albo też są największymi dystrybutorami sprzętu i materiałów stomatologicznych w Polsce. Na niektórych ich stoiskach ruch był naprawdę spory, a na jednym z nich serwowano nawet (nie oszukane) drinki dla wszystkich chętnych - słowem można było naprawdę poczuć się jak na IDS.

Tak, tytułem post scriptum. Od strony techniczno dentystycznej nie mam nic do dodania i pozostaje jedynie nadal naiwnie wierzyć, że cokolwiek dzięki tej imprezie zmieni się tu na lepsze. Czekamy zatem na efekty "bardzo wielu rozmów", o których będziemy podobno informowani. Zapewne tak samo szybko te informacje do nas dotrą, jak do pewnej osoby w "szczególnych warunkach"... Wink
kilden

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2016 11:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"pozostaje jedynie nadal naiwnie wierzyć, że cokolwiek dzięki tej imprezie zmieni się tu na lepsze" napisał Piotrasz

Laughing Laughing Laughing

.. a wierzysz też w garbate aniołki ???

Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotrasz

PostWysłany: Wto Wrz 13, 2016 9:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kilden napisał:
"... a wierzysz też w garbate aniołki ???

Tak samo jak w strzygi, gusła, UFO, teorie spiskowe, IGTD, PTTD... Laughing
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Tematy bieżące Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: