Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
gips IV klasy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Gipsy, modele, modelowanie w wosku
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
closer

PostWysłany: Wto Cze 21, 2016 2:13 pm    Temat postu: gips IV klasy Odpowiedz z cytatem

Witam. ostatnio używamy w pracowni gips jak w temacie firmy Nowy Ląd. Kolor szampański. Jak dostaliśmy próbki to gips zachowywał się normalnie..zero uwag. Natomiast po zakupie worka 25 kg mamy problemy a mianowicie po odlaniu i wysuszeniu zauważyliśmy , że powstają bąble różnych wielkości o regularnych kulistych kształtach. Z początku myśleliśmy że to kwestia mieszania (prawo, lewo, w próżni) ale te "wżery" pojawiają się stale. Wygląda to jak niezwiązanych gips i ma konsystencję piasku, pyłu ,po przeparowaniu modelu po prostu zostają dziury. Wyskakują dosłownie wszędzie. Czy ktoś ma podobne doświadczenia ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zębatka

PostWysłany: Czw Cze 23, 2016 12:40 pm    Temat postu: Re: gips IV klasy Odpowiedz z cytatem

closer napisał:
Z początku myśleliśmy że to kwestia mieszania

Closer, to kwestia nazwy koloru. Wink
closer

PostWysłany: Czw Cze 23, 2016 3:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też na to wpadłem lecz z racji tego, że sprawa jest poważna nie wspomniałem Wink Ponieważ kupiliśmy dwa worki po 25 kilo boimy się otworzyć ten drugi bo był bardziej wstrząsany.
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Pią Cze 24, 2016 12:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

closer napisał:
boimy się otworzyć

A co tam! Otwierajcie! Możliwe, że będzie również szampańska zabawa. Laughing
closer napisał:
ten drugi bo był bardziej wstrząsany

Ważne, żeby nie był wstrząśnięty.

A tak na poważnie moim zdaniem należałoby ten gips reklamować, bo opis problemów wskazuje na jakieś błędy w produkcji (procesie mieszania).
Ps. Dziwne, że o tym gipsie nigdy nie słyszałem, aż ciekaw jestem jaka była cena za worek...
closer

PostWysłany: Pią Cze 24, 2016 2:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cena jest bajeczna dlatego 25 kilo w worku to była okazja..jak widać nie do końca.
otwieramy drugi jak będzie to samo to odsyłamy.
twardość i ostrokonturowość na prawdę super. jak wspominałem próbki po 1/2 kg były tak dobre , że zrezygnowaliśmy z fuji.
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Pią Cze 24, 2016 3:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli gdzieś na drugim worku jest widoczny ten sam numer serii (czy data produkcji), to na 100 % będzie to samo. Wink
closer

PostWysłany: Pią Cze 24, 2016 4:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

racja, słońce mi się na czerep rzuciło i już niezbyt kumaty jestem..czas otworzyć pierwsze piwo przed meczem Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Gipsy, modele, modelowanie w wosku Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: