Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Villacryl Ortho

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Tutaj przeginamy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pupcuch

PostWysłany: Sro Mar 25, 2015 6:43 pm    Temat postu: Villacryl Ortho Odpowiedz z cytatem

Cześć Wink Ostatnio mam taki problem ,nie wiem czy to wina akrylu czy moja (może wy będziecie wiedzieć). Do robienia aparatów używam Villacrylu Ortho.
Rozmieszałem mniej więcej płyn i barwnik w proporcjach podanych w instrukcji. Jak już nasypie aparat to wkładam do zimniej wody do gara do polimeryzacji , daje 2 bary i trzymam tak z 30 min (oczywiście podgrzewając wodę). No i zauważyłem że płyta "lubi" się podnieść tj widzę że nie dolega idealnie do modelu. Jak temu przeciwdziałać ?
Pozdrawiam !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Miłosz

PostWysłany: Pią Mar 27, 2015 4:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm ja uzywam estetic ortho, i wkladam do goracej wody, 2 bary... moze w tym problem xD po 20 min + 20 min piłowania Wink aparat gotowy
Powrót do góry
biloluk

PostWysłany: Sob Mar 28, 2015 11:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my robimy na villacryl ortho i tez po nasypaniu do goracej wody do gara i nie ma problemów.

dlaczego dajesz do zimnej wody ?
Powrót do góry
pupcuch

PostWysłany: Pon Mar 30, 2015 10:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stwierdziłem że skoro daję do gorącej to mi się podnosi ;( musi być jednak inny powód. a mniej więcej do jakiej temperatury dajecie ?? I jeszcze drugie pytanie , sypiecie po trochu czy powiedzmy całe 2mm (jeżeli chodzi o grubość) na raz ?
Powrót do góry
Miłosz

PostWysłany: Czw Kwi 02, 2015 1:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. przygotowuje model, wycinam otwór na śrubę.
2. namaczam model wodą ,pędzelkiem tam gdzie będzie płyta aparatu
3. izoluje Vertexowską izolacją miejsca gdzie będzie akryl.
4. przyklejam na wosk klamry, łuk i wklejam śrubę.
5. daje parę kropel monomeru z barwnikiem na gips i nasypuje akryl na tę własnie stronę. potem 2 stronę i na koncu środek.
sypie akryl aż monomer się wchlonie, potem dosypuje nadmiar i pare kropel monomeru.
6. wkladam do wody w garze, nie wiem, jakies 70-80 stopni i cisnienie 2-2,2bara
7. po 20-25 min wyciagam, zdejmuje i obrabiam.

nigdy nie miałem problemu z podnoszącą się płytą.

uzywam estethica akryl, ktory jakis wybitnie drogi nie jest.
zastanawiam sie nad vertexowskim, ale u nich trzeba kupic monomer juz zabarwiony minimum 250ml, jak bym chcial 6 kolorow to wydatek dosc spory. a do estetica dodaje barwniki villacrylu własnie chyba i jest ok
Powrót do góry
biloluk

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2015 9:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my robimy tak ze jak zrobimy wszystkie klamry i poprzyklejamy je woskiem to dajemy na chwile do wody zeby sie model napił i wyciagamy. po chwili jak juz przeschnie sypiemy proch , polewamy monomerem i tak na przemian kilka razy, po kilku warstwach wkładamy śrubę gdzie ma być i dosypujemy proszek. poźniej do gara z ciepła wodą pewnie z 70stopni pompujemy cisnienie i tak zostawiamy na min 20minut.
Powrót do góry
Wiesław

PostWysłany: Pon Maj 16, 2016 6:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam przeczytanie instrukcji załączonej do akrylu Villacryl Ortho, tam wszystko jest dokładnie opisane. Należy pamiętać, że z suchego modelu w garnku ortodonycznym wydobywa się powietrze. Powoduje ono delikatne uniesienie warstwy izolatora alginatowego. Aby temu zapobiec należy model zanurzyć w wodzie i dać ciśnienie ok. 2 bar i przetrzymać tak przez kilka minut.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Tutaj przeginamy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: