Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Gips Polski Gips Anglielski ?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Gipsy, modele, modelowanie w wosku
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
koliber

PostWysłany: Wto Kwi 28, 2015 3:44 pm    Temat postu: Gips Polski Gips Anglielski ? Odpowiedz z cytatem

Witam jest to mój pierwszy post i chciał bym bardzo powitać wszystkich forumowiczów Wink

Obecnie jestem w Anglii i mam w planie robić sobie odlewy gipsowe i mam mały problem z doborem gipsu chodzi mi tutaj o gips twardy ponieważ planuje sobie zrobić samemu kamień dekoracyjny gipsowy i mam problem bo nie znam się na gipsach a może jest ktos na forum z wysp i udzieli pomocy który był by odpowiedni
mam do dyspozycji materiały typu :

CEKOL TR-49 - Lekki tynk gipsowy
Gładź zewnętrzna CEKOL C-35 - 20kg
CEKOL C-45 - 20kg ( podobno bardzo dobry)
to z polskich materiałów teraz angielski towar dostępny na ebay.uk

Stonecast
Powder Plaster of Paris
Casting Multipurpose fibrous plaster
Prestia Creation
Herculite No 2
Chwalony---> Extra Strong Herculite II Modelling Plaster crafts
Crystacal R

podobno warto dodać do zaprawy troszkę wapna aby zwiększyć czas wiązania lub kwasku cytrynowego czy to prawda

z góry dziękuję za wszelką pomoc
jeżeli temat jest w złym miejscu proszę o wyrozumiałość i z góry przepraszam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotrasz

PostWysłany: Czw Kwi 30, 2015 8:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Koliber,

Miło, że tu wpadłeś i napisałeś post na forum przeznaczonym dla techników dentystycznych.

Masz prawo tego nie wiedzieć, jednak gipsy dentystyczne (domyślnie dla nich został stworzony ten dział) od wymienionych przez Ciebie, różni sporo, poza oczywiście pochodzeniem.

Powinieneś więc szukać pomocy na forach przeznaczonych dla artystów rzeźbiarzy, kamieniarzy, murarzy, tynkarzy lub temu podobnych.

Ps. Nie wykluczam, że być może ktoś z tegoż forum również hobbystycznie ("po godzinach") z gipsu dentystycznego lepi jakieś figurki lub zakleja dziury w ścianach. Zanim się jednak odezwie, to pewnie trochę potrwa. Wink
Adler

PostWysłany: Pią Maj 01, 2015 11:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Smile Embarassed
http://composimold.com/plaster-casting.com/

Pozdrawiam
Die Königin ist die Funktion und Alle anderen Dinge haben sich ihr unterzuorden .....es hat mich uberzeugt ... dass die Biomechanische Okklusionskonzept nach M.Polz und Okklusionskonzept nach prof.Slavicek das ist der richtige Weg..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pro-Dentis

PostWysłany: Pią Kwi 22, 2016 11:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj,to fakt ja kiedyś swojemu mężowi też poleciłam zakryć małą dziurę w ubikacji jego dziadka moim gipsem a tu się okazało , że jak już dokładnie wysechł to odpadł dziadkowi na głowę.Ale to było było ze 20 lat temu.Ale była kupa śmiechu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Gipsy, modele, modelowanie w wosku Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: