Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
problem z kolorem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Ceramika na podbudwie metalowej, materiały , technologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
eweelina123

PostWysłany: Sob Paź 12, 2013 8:31 am    Temat postu: problem z kolorem Odpowiedz z cytatem

Co może mieć wpływ na to ze kolor porcelany nie wychodzi taki jak powinien? Zle odlany metal? Czy zle wypalanie pieca? Pomocy!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Miłosz

PostWysłany: Sob Paź 12, 2013 11:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam tan sam problem i technik pracujacy na tejsamej ceramice powiedzial tak...

temperatura wypalania za niska jesli kolor jest za jasny ;] albo podwyzszyc ale i mozna piec skalibrowac.
ja bede przez weekend testowal rozne temperatury i zobacze co i jak
Powrót do góry
eweelina123

PostWysłany: Nie Paź 13, 2013 11:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolor wychodzi hmmm. poprostu szary. zamiast a3 wychodzi d3, zamiast 210 wychodzi 410 zupelnie inna gama kolorów.
a metal? moze miec wpływ na kolor? czy to raczej na 100 % wina pieca?
Powrót do góry
Adler

PostWysłany: Pon Paź 14, 2013 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A moze problem tkwi w tym ze ceramika jest niewlasciwie rozmieszczona mialem taki sam problem kiedys polegal na tym ze za duzo kladlem szkliwa i transpy a po napaleniu mialem zamiast 0.6 grubosc dentyny ktora decydowala o chromatyce -kolor, 0.3 korona automatycznie zmieniala kolor na siny do tego dochodzi odcien opakera czy jest chromatyczny cyz szarawy moze trzeba go pokryyc deep dentin albo chroma dentyna danego koloru by wzmocnic nasycenie przy malej ilosci miejsca na licowanie inna sprawa to rodzaj szkliwa czy te szkliwo wykazuje w skali jasnego do szarego i jest to te wlasciwe do koloru np 210 lub A3/A2.
Jak jest z metalem problem to wychodzi od razu lub po glazurze tu peknie tam odpadnie bable w opakerze ,kanty za ostre, statycznie nie wspiera ceramiki. Kalibracja pieca tez wskazana jak i poziom prozni mozna pisac i pisac. Embarassed
Pozdrawiam Wink
Die Königin ist die Funktion und Alle anderen Dinge haben sich ihr unterzuorden .....es hat mich uberzeugt ... dass die Biomechanische Okklusionskonzept nach M.Polz und Okklusionskonzept nach prof.Slavicek das ist der richtige Weg..
Powrót do góry
Kasia

PostWysłany: Wto Paź 15, 2013 1:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można oprócz tego popróbować tak:
a)nałożyć pół-ton ciemniejszy opaker,
b)w pierwszym paleniu nałożyć tylko masy dentynowe a dopiero w drugim szkliwne,
c)wyżej dentyna, mniej szkliwa, no i może jakieś inne masy na listwy( nie wiem u mnie są masy opal transpa lub enhancery, względnie clear).
Jeśli po wypaleniu porcelana nie błyszczy się zbytnio a kontury się trzymają z temperaturą może być ok, choć warto sprawdzić. Jeśli uważasz że za niska podnieś kilka stopni i napal np clear na kilku temparaturach a zobaczysz gdzie jest właściwy( przezroczysty nie mleczny).
Może to być uroda tej własnie ceramiki...
Metal to raczej rzeczywiście bąble i pękniecia.
kasiam

PostWysłany: Sro Gru 18, 2013 12:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo ważne jest czy opaker został nałożony prawidłowo, np. żeby nie było zasinień po całości lub tylko przy szyjce czy brzegu siecznym.
Dentyna opakerowa, bazowa czy jak ją tam zwą w różnej nomenklaturze, musi być nałożona naprawdę cienko. Światło się w niej słabo się rozchodzi podobnie jak w opakerze; dlatego opaker zawsze wydaje się być zajasnym. Właściwa dentyna może wydawać się za słaba, za jasna ale po wypaleniu będzie idealna i to ona nada właściwy kolor.
Szkliwa rzeczywiście j/ww nie może być za dużo bo rozjaśnia i "szarzy "kolor. Ewentualne korekty w łuku można powtórzyć dentyną i szkliwem, albo zastosować masy neutralne lub inne budujące masę korony podkreślające kolor lub nie zmieniające go zgodnie z asortymentem jaki masz do dyspozycji. Bezwzględnie, po każdym wypaleniu należy oczyścić pracę wytwornicą pary by pozbyć się brudów z pieca.
A przy okazji, dawno mnie tu nie było więc witam wszystkich Smile
Powrót do góry
Miłosz

PostWysłany: Wto Mar 15, 2016 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oki :]

a ja mam czasami taki problem, i mysle ze daje za duzo metalu albo za cienko ceramiki choc nie jestem pewien.

w pracach zebow przednich, mostow glownie. czasami zdaza mi sie ze w swietle praca jest ok, natomiast im go mniej tym praca sinieje :/

widzialem juz odpryski ceramiki z powodu roznej grubosci z przodu i tylu zeba, lub gory dolu i nie wiem czy podswiadomie nie robie zbyt wysokiego i szerokiego metalu.

co o tym sadzicie?

ps ile w takiej 1+ moze byc ceramiki nad podbudowa metalowa by nie obawiac sie o pekniecia przy sudzeniu i uzytkowaniu pracy ?

pozdro
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Ceramika na podbudwie metalowej, materiały , technologia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: