Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
II edycja kongresu Robocam oraz 3Shape

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Party zone
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
miczman
Site Admin

PostWysłany: Sro Paź 21, 2015 7:50 pm    Temat postu: II edycja kongresu Robocam oraz 3Shape Odpowiedz z cytatem

Zdarzyło wam się wybrać na wesele na które nikt z gości nie przyjechał? Niestety, taki mało zabawny scenariusz życie napisało do ostatniego kongresu zorganizowanego w zeszły weekend przez firmy Robocam oraz 3Shape. Zorganizowane spotkanie w jednym z warszawskich hoteli dotyczyło szeroko pojętej tematyki cad/cam i skierowane było z założenia do (?) lekarzy i chyba techników dentystycznych – ale to wymaga odrębnego komentarz poniżej. Cały dzień wykładowy, prezentacje na żywo , konkurs z nagrodami, obiad i to wszystko w cenie 100PLN za uczestnictwo .

I kompletna klapa.

Teraz wyjaśnię dlaczego: oczywiście to tylko moja teoria i przyczyny mogą być jak najbardziej obiektywne, jak chociażby powtórka 146 odcinka Plebanii w tiwi, ale jednak chciałbym się z wami nią podzielić.

1. Organizacja przez jedna firmę . Z założenia był to „kongres” danej firmy i faktycznie nie było co szukać innych producentów biorących w nim udział. Jest to strategia wielce ryzykowna bo powoduje , że tylko ograniczona liczba klientów , obecnych i potencjalnych może być zainteresowana udziałem. Zawężenie spotkania do jednej firmy skutkuje teatrem jednego aktora a to może być nużące na dłuższą metę oraz w sposób drastyczny zmniejsza wiarygodność przekazywanych informacji. Wreszcie najważniejsze; jedna firma poruszająca się w określonej tematyce powinna stanąć na wysokości zadania oferując bardzo atrakcyjny i trzymający wysoki poziom program spotkania.

2. Program spotkania i poziom prezentacji. Prezentacja walorów firmy czyli tzw. company portfolio było dobre 20 lat temu i wtedy względnie interesowało mniej czy bardziej zakompleksione, w stosunku do naszych zachodnich kolegów, środowisko. Dzisiaj jest to skucha powodująca, że z sali wychodzi 20% uczestników by napić się kawy i pogawędzić . Przy ogólnej liczbie 40 osób to może zaboleć. Naliczyłem 3 z 4 wykładów zrobionych w ten sposób. Nawet nie chciało się ziewać.
Wykład merytoryczny powinien być ...merytoryczny. Jeżeli za taki ma uchodzić nieudolna prezentacja produktu , w tym wypadku oprogramowania, to ja naprawdę dziękuję. Te czasy już minęły i zupełnie poważnie oczekuję potraktowania mnie i innych słuchaczy z należytym szacunkiem. W innym przypadku kolejna żółta kartka. Naprawdę oczekujemy dzisiaj dużo , dużo więcej by czuć się usatysfakcjonowani jako słuchacze.
Dobrze byłoby też określić dla jakiej grupy słuchaczy skierowany jest dana prezentacja. Jednych wprowadza w zakłopotanie tematyka odległa od ich zainteresowań drugich może zniechęcać brak związku z wykonywanymi przez nich codziennymi obowiązkami.

3. Techniczna strona organizacji. Dotarcie do odbiorców z informacją o zaplanowanym wydarzeniu to połowa sukcesu frekwencji. Trudno mi uwierzyć ze organizatorzy nie dołożyli starań by rozreklamować to spotkanie. Ale może okazuje się przy okazji ,że media jakie do tego użyli mają takie a nie inne oddziaływanie. Czyli dokładnie żadne.

W dzisiejszych czasach nie ma miejsca na problemy z rzutnikiem . 30 lat temu rozwiązano to pokazami slajdów a teraz Windows jest już w nowsze wersji niż '85 i naprawdę można się zawczasu przygotować by nie strzelać sobie obciachu.

Pomimo cierpkich słów krytyki muszę jasno powiedzieć, ze jest mi przykro iż wydarzenie nie było udane. Po pierwsze; bo szanuję firmy które w tym uczestniczyły; mają ogromny potencjał , wiedzę i doświadczenie oraz mnóstwo atrakcyjnej technologii do której nie wszyscy mają dostęp. Po wtóre bo lubię ludzi , którzy tym się zajęli; tak samo są to wysokiej klasy spece z ogromnym doświadczeniem i wytrawni mówcy. Wreszcie najważniejsze: impreza pomimo swoich małych błędów była dobrze zorganizowana i naprawdę szkoda włożonego w to wysiłku i pieniędzy bo efekt był daleki od oczekiwań. Jestem jednak przekonany, że tylko ten co nic nie robi nie popełnia błędów. Ponadto opisywane wydarzenie na pewno spowoduje refleksję a to może się tylko przyczynić że kolejne spotkanie nie będzie miało tych błędów i pokaże zupełnie inne oblicze.

Dlatego pomimo że mówię głośno " szkoda tego potencjału" to trzymam kciuki, że następnym razem będzie dużo efektywniej.

super gość miczu

ZGRYZ jest już na Facebook. Też. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora Adres AIM
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Party zone Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: