Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
most 5 pkt na dwóch kikutach

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Metale, masy osłaniające, odlewnictwo i obróbka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nzozdoktor@wp.pl

PostWysłany: Czw Lis 20, 2014 6:36 pm    Temat postu: most 5 pkt na dwóch kikutach Odpowiedz z cytatem

Witam,
Mam problem może ktoś podpowie, bo chyba cos zle robię. Most 5 pkt na dwóch kikutach 3 i 6 górna, most od 2-6 i chyba zle oborbilem przy szyjce w gipsie maczając w wosku 3 i 6 kikut aby wykonac czapeczki i przęsła. Nie wiem chyba podszedł mi metal przy szyjkach 3 i 6 filarach i tam zapewne podniosło most, niby wybrałem ale co zrobic aby po opracowaniu słupków do namaczania prawidłowo potem wykonac przęsła i aby przy szyjkach opracowanych zbyt duzo wosku nie weszło i potem metalu. Może macie jakies lepsze metody. Pozdrawiam

Raf
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
piotrasz

PostWysłany: Pią Lis 21, 2014 9:57 am    Temat postu: Re: most 5 pkt na dwóch kikutach Odpowiedz z cytatem

nzozdoktor@wp.pl napisał:
Może macie jakieś lepsze metody.

Wystarczy oszlifować filary bez podcieni, równolegle względem siebie, z wyraźnym stopniem. Następnie porządnie osuszyć pole protetyczne, wziąć dobry wycisk i wysłać do sprawdzonego laboratorium. Gwarantuję, że wszystko będzie pasować jak należy.
nzozdoktor@wp.pl

PostWysłany: Pią Lis 21, 2014 4:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za info ale kikuty byly oszlifowane rownolegle wzgledem siebie tylko mam pytanie jak najlepiej byloby wyciac kikuty aby wykonac czapeczkii w wosku i nie naruszyc pola protetycznego na wyrostku obok szyjek tych kikutow. Pozdrawiam
Powrót do góry
Kasia

PostWysłany: Nie Lis 23, 2014 10:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... może jednak dać zarobić technikowi;)
piotrasz

PostWysłany: Pon Lis 24, 2014 10:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak najlepiej byloby wyciac kikuty aby wykonac czapeczkii w wosku i nie naruszyc pola protetycznego na wyrostku obok szyjek tych kikutow

Należy wykonać tak zwaną "maskę dziąsłową". Są oczywiście też różne sposoby na wykonanie modeli dzielonych. W dziale "Gipsy, modele..." na forum było kiedyś kilka z nich dość dobrze opisanych.

Kasia - nzozdoktor@wp,pl - to zapewne początkujący hobbysta i jego "prace" nigdy nie trafią do jamy ustnej pacjenta...
nzozdoktor@wp.pl

PostWysłany: Pon Lis 24, 2014 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za info ale tez jestem protetykiem z kilkuletnim stażem i nie jestem hobbysta bynajmniej - szanowna pani Kasiuuuu a pare mostów juz zrobiłem i całkiem dobrze leża w paszczach i sobie ludziska chwalą - chciałem tylko dowiedzieć sie jak inni technicy to wykonuja bo cos w ostatnim moscie mi nie poszło jak nieraz bywa, ale widzę że szkoda czasu na konwersacje tylko krytyka i nic więcej.... jak to na naszym podwórku w tak pieknym kraju o nazwie Polska juz bywa, a szkoda. Czołem i powodzenia pani Kasiuuuu hobbystko !!!
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Pon Lis 24, 2014 11:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak to na naszym podwórku w tak pieknym kraju o nazwie Polska juz bywa, a szkoda

W naszym pięknym kraju "o nazwie Polska" niestety zbyt często bywa, że ludzie zamiast zająć się tym, na czym się naprawdę dobrze znają i co im najlepiej wychodzi, szukają sobie często zajęcia, o którym nie mają w ogóle pojęcia (lub kiedyś mieli, ale to było kiedyś). Program "Usterka" na TVN-ie jest tego najlepszym przykładem... Skąd się tacy biorą?

Błędów mogłeś popełnić przy ostatnim moście tak wiele, że na odległość nikt nie będzie w stanie tego ocenić. To, że wcześniej jakoś się udawało, o niczym zupełnie nie świadczy. Dajesz nam wszystkim wręcz tym do zrozumienia, że się uwsteczniłeś. "Szkoda" - to rzeczywiście jest więc, iż zamiast wyciągnąć właściwe wnioski z powyższych szczerych i prawdziwych odpowiedzi, doszukujesz się w nich krytyki.

Czołem i powodzenia.
nzozdoktor@wp.pl

PostWysłany: Pon Lis 24, 2014 12:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widze ze szkoda mojego czasu i nic wiecej nie powiem bo rece opadaja. Nie bylo tematu wiec koniec i basta. Sadzile ze forum sa fachowcy i ludzie na poziomie ae coz pomylie sie....
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Pon Lis 24, 2014 3:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pare mostów juz zrobiłem i całkiem dobrze leża w paszczach i sobie ludziska chwalą - chciałem tylko dowiedzieć sie jak inni technicy to wykonuja bo cos w ostatnim moscie mi nie poszło
...bo
chyba zle oborbilem przy szyjce

Ja też już nic więcej nie powiem, bo szczęka (sic! - żuchwa) opada mi ze śmiechu. Laughing
Kasia

PostWysłany: Pon Lis 24, 2014 7:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma sie co obrazac (zwlaszcza ze raczej cie nie obrazilam , ba nawet nie nazwalam, a ty owszem). Twoj nick i styl zadanego pytania sugeruje ze masz inny zawod , bądz jesli jednak jestes technikiem, raczej spore zaleglosci. Trudno byloby wylozyc ci temat na odleglosc. Pozdrawiam hobbystka Kasia.
piotrasz

PostWysłany: Wto Lis 25, 2014 10:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasia napisał:
Trudno byloby wylozyc ci temat na odleglosc.

Kasia, nie bądź taką pesymistką. Słyszałem, że korespondencyjny kurs oborbiania szyjek, to Twoja specjalność. Trzeba więc pomóc koledze, któremu "coś nie wyszło". Nawet jeśli jest to już były kolega po fachu, to nie wolno Ci zapomnieć, czego uczono Cię w szkole - "dobro pacjenta" jest naczelną zasadą, którą powinnaś się kierować.

Zatem w trosce o to, aby kolejne mosty mogły "dobrze leżeć w paszczach" należy tak wyedukować kolegę, aby mu nigdy więcej "zbyt dużo wosku weszło".
Kasia

PostWysłany: Wto Lis 25, 2014 11:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wink nie ma mowy juz teraz to obraza:-/ Wszyscy na forum sa be, Polska jest be i nic nie wolno napisac bo zaraz ktos krzyczy. Buuuuu...( kurcze musze szybko wykasowac moje wszystkie glupie pytania na forum;) )
Kasia

PostWysłany: Wto Lis 25, 2014 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wink nie ma mowy juz teraz to obraza:-/ Wszyscy na forum sa be, Polska jest be i nic nie wolno napisac bo zaraz ktos krzyczy. Buuuuu...( kurcze musze szybko wykasowac moje wszystkie glupie pytania na forum;) )
Tramp

PostWysłany: Wto Lis 25, 2014 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się staram zrozumieć pierwszy post, ale po przeczytaniu go kilkakrotnie nadal nie rozumiem co się stało i o co chodzi, może mi ktoś przetłumaczy albo autor napisze jeszcze raz o co konkretnie chodzi, bo nie rozumiem jak metal mógł podejść do woskowych czapeczek.
Czytam i nie rozumiem Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotrasz

PostWysłany: Sro Lis 26, 2014 10:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tramp i inni czytający.

Po analizie tego, co nam przekazał autor tematu wynika, że:

1. Skończył kiedyś technikę dentystyczną, kilka lat pracował w zawodzie, jednak dziś pracuje już pewnie głównie jako nzozdoktor. Ktoś może zapyta, co to mnie w ogóle obchodzi? Otóż są to istotne informacje, mówiące o tym, że jeśli z jakiegoś powodu chce dalej wykonywać samodzielnie prace protetyczne, to na 99% ma tak spore zaległości, że należałoby mu wrócić do szkoły, gdzie uczone są podstawy (w tym odlewanie i opracowywanie modeli).
2. Sposób przedstawienia problemu jest na tyle chaotyczny, że nikt (nie tylko Ty Tramp) nie będzie w stanie zrozumieć, o co autorowi naprawdę chodziło.
3. Autor jest tak bardzo przekonany o tym, że wszyscy na forum chcą mu jedynie dokuczyć, iż nie zauważa (lub co gorsza - świadomie ignoruje) swoje błędy językowe, stylistyczne i ortograficzne.
4. Kolejny raz na forum, kłania się brak umiejętności czytania ze zrozumieniem.
5. Najłatwiej obrazić się, napisać coś o braku fachowości i poziomie. Najtrudniej pojąć, że błędy powstają w pierwszej kolejności w skutek braku podstawowej wiedzy i umiejętności. Tych rzeczy nie zdobędzie się niestety na forum.
6. Znalezienie przyczyny problemu wymaga bardzo dokładnego przyjrzenia się konkretnemu przypadkowi od momentu samego wycisku, na przymiarce pracy skończywszy. To nie "zgaduj zgadula", gdy kolejni odpowiadający będą rzucać hasłami, które im akurat przyjdą na myśl. Konia z rzędem temu, kto po tak zdawkowych i nie składnych informacjach wskaże prawidłową przyczynę.

Napisałem powyższe z nadzieją, iż każdy czytający ten temat będzie w stanie obiektywnie ocenić ile w moich postach było rzekomej złośliwości lub nawet odrobiny ironii wobec autora, a ile życzliwości - która to jednak kolejny raz, nie z mojej winy, nie została właściwie odczytana.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Metale, masy osłaniające, odlewnictwo i obróbka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: