Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Metal bez niklu i Duceram Kiss

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Metale, masy osłaniające, odlewnictwo i obróbka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
obserwator

PostWysłany: Czw Gru 10, 2009 12:57 pm    Temat postu: Metal bez niklu i Duceram Kiss Odpowiedz z cytatem

Witajcie!
Jakiego metalu bez niklowego używacie do ceramiki Duceram Kiss?
Czy macie jakieś problemy typu odpryskująca ceramika? lub inne?
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
miczman
Site Admin

PostWysłany: Czw Gru 10, 2009 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na kiss podobnie jak na plusie pojawiają się pęknięcia na stopach bezniklowch najczęściej produkcji degudentu( !) w okolicy kanta siecznego ma to związek z Wakiem tych ostatnich, długoczasowe studzenie nie zawsze rozwiązuje ten problem.

m.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora Adres AIM
zorro

PostWysłany: Nie Sty 10, 2010 1:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.oświeććie mnie -po co (poza alergikami) używać bezniklówki???przecięż jest dużo droższa?
warwick

PostWysłany: Nie Sty 10, 2010 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

....poza alergikami są jeszcze twoje płuca...
Powrót do góry
raven

PostWysłany: Nie Sty 10, 2010 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

....ja sie mogę tylko wypowiedzieć że jeden z moich doców twierdzi iż ma pacjentów alergików więc dmucham na zimne. Dobrze że nie decydował na jakim metalu(słyszałem że i tak sie ponoć zdarza).
Wypróbowałem kilka i zatrzymałem sie na bezniklu dentinium Co from dentico. Płace 95 zeta za 100g i spoko.............każdy z nas pracuje na czym chce........
Powrót do góry
Adler

PostWysłany: Pon Sty 11, 2010 1:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rolling Eyes To niejest żadna reguła,że nikiel działa tylko, na pewną grupe pacjentów. Każdy stop który posiada nikiel to jest SYF Exclamation a w przypadku korony poddziąsłowej i tak dochodzi do zmian przyzębia,szarość,wzrost szczeliny brzeżnej,do tego higiena pacjenta,...i jest efekt,super stopów typu Heranium.Na,Dentaurum Cs. wirony i wirocery Bego itd.
Kilka razy lekarze..zwracali mi uwagę że,w moich koronach poddźiąsłowych,przyzębie lepiej wygląda niż ,od innych techników...dlatego że pracuje tylko na Wirobondzie C i Wirobondzie 280.
Zręsztą rozmawiałem ,na Ids w Kőln z gościem z Bego,i zapytałem go dlaczego ten Syf jeszcze produkują,? Skoro, w Niemieckich laborach nie można go spotkać,? .odpowiedział,że Do Peru,Boliwi,Tajwan, Polska,
Biorą hurtowo Very Happy Embarassed
Z drugiej strony rozumiem,lekarze niechcą płacić, niklowce super lejne,tanie o 1000zl na kilogramie. Wink
Pozdrawiam.
Powrót do góry
miczman
Site Admin

PostWysłany: Sro Lut 03, 2010 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pozwolę sobie na mały komentarz; zawartość niklu w stopie wcale nie oznacza złych właściwości i generalnie niepożądanych zjawisk u pacjenta o których pisze adler. Sam nikiel jest pożądanym składnikiem stopu, wpływa na jego lejność ,powoduje zagęszczenie struktury i poprawia właściwości fizyczne jak sprężystość i mechaniczne w obróbce. Jego obecność ma tez niestety wpływ na właściwości antykorozyjne stopu. na W zależności od jego ilości i rodzaju "związania" w składzie stopu może być zupełnie nieszkodliwy i trudno uwalnialny podczas utleniania.

Mit ,ze pacjenci są często uczuleni na nikiel jest wynikiem ignorancji lekarzy jak i samych pacjentów. W składzie stopu znajduje się średnio 12-17 różnych pierwiastków ale winny jest ..najczęściej nikiel.

Pozytywne zjawiska o których pisze adler mogą być wynikiem nie tylko rodzaju samego stopu ale głównie technologii odlewu i kondycjonowania odlewu.

miczman
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora Adres AIM
krocodyl

PostWysłany: Czw Lut 04, 2010 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adler napisał:

Zręsztą rozmawiałem , z gościem z Bego,i zapytałem go dlaczego ten Syf jeszcze produkują,? Skoro, w Niemieckich laborach nie można go spotkać,? .odpowiedział,że Do Peru,Boliwi,Tajwan, Polska,
Biorą hurtowo

Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
miczman napisał:
pozwolę sobie na mały komentarz; zawartość niklu w stopie wcale nie oznacza złych właściwości i generalnie niepożądanych zjawisk u pacjenta o których pisze adler.

Dzieki trochę mi ulżyło Laughing
Powrót do góry
Olela

PostWysłany: Sro Lis 19, 2014 5:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam; podpinam się pod wątek, bo moje zapytanie też dotyczy niklu, a konkretnie stopu Ni-Cr - mianowicie, jakie są najczęstsze możliwe błędy postępowania w czasie pracy z tym stopem? Na co trzeba najbardziej uważać? Pomijając wspomnianą już kwestię alergii. Pozdrawiam! Wink
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Metale, masy osłaniające, odlewnictwo i obróbka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: