Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Niepowodzenia w wykonywaniu szyn

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Płytki, ochraniacze, szyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
eweelina123

PostWysłany: Nie Mar 04, 2012 8:58 pm    Temat postu: Niepowodzenia w wykonywaniu szyn Odpowiedz z cytatem

witam. macie czasem tak, że pojawiają się nieliczne, malutkie dziurki jakby od kłucia szpilką ? przy grzaniu płytki czasem mi się takie robią na zewnętrznej powierzchni- za wysoka temperatura? zależy to tez od rodzaju plytki...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eweelina123

PostWysłany: Nie Mar 04, 2012 9:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak już było to mówcie Smile
Powrót do góry
anangel

PostWysłany: Wto Mar 06, 2012 10:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym obstawiała przegrzanie - płytka zaczyna się kurczyć od przegrzania i się robią dziurki.
andruten

PostWysłany: Wto Mar 06, 2012 6:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na jakiej maszynie pracujesz i z jakiego materialu robisz plytki.
Kiedys erkodent wypuscil trefna serie i od nagrzewania robily sie pecherze.
Powrót do góry
eweelina123

PostWysłany: Wto Mar 06, 2012 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam Plastvac. generalnie to wydaje mi sie ze jest to wina plytek- bo nie z wszystkimi tak sie robi. mam płytki dreve i bio art. ale głównie to wychodzi w twardych płytkach. i nie wiem ktorej firmy bo sa pomieszane Smile
Powrót do góry
stempas

PostWysłany: Pią Mar 09, 2012 10:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poczytaj o tych płytkach niektóre są lekko higroskopijne i jak leży paczka otwarta przez ileś tam to jak weźmiesz taką szynę i zaczniesz ją nagrzewać woda w nich się zagotowywuje i wychodzi.
Powrót do góry
chudaaa

PostWysłany: Pon Lut 18, 2013 6:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam problem, paare razy zdarzylo mi sie zeplytka twardo miekka po formowaniu od strony wewnetrznej stala sie "matowa" i nie przezroczysta. Nie mam pojecia dlaczego i jak moge to zmienic? Pozdrawiam
Powrót do góry
chudaaa

PostWysłany: Pon Lut 18, 2013 7:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłabym wdzięczna za podpowiedź czy coś robię zle czy można się pozbyć tego braku przezroczystości czy po prostu przy twardo miękkich tak jest??
Powrót do góry
stonka

PostWysłany: Wto Lut 19, 2013 8:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chudaa może spróbuj użyć izolatora, ja używam ZAWSZE Isoceram firmy Scheu, konsystencją przypomina rozwodnioną oliwkę, szyny zawsze po tym mam przezroczyste.
Powrót do góry
Czarna

PostWysłany: Wto Lis 05, 2013 9:33 pm    Temat postu: szyny z dziurkami Odpowiedz z cytatem

trzeba takie twarde płytki suszyć, bo tak jak wcześniej jest napisane one często wilgotnieją bo są higro. Dlatego najlepiej kupić sobie zapas i albo na słońcu (ja opieram na parapecie o szybę gdzie często świeci słonko) albo suszę na kaloryferze- zawsze mam je gdzieś w cieple i zawsze jest ok. Very Happy
są takie specjalne suszarki np Sheu za kupę szmalu oczywiście..

chudaa albo długo izoluj w wodzie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Kasia

PostWysłany: Wto Kwi 29, 2014 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie. Mam kilka pytań.
1. W jaki sposób blokujecie podcienia jak jest luka między zębami( tylko podcienie zębów, czy może np. erkogumem zatykacie całą lukę- tylko wtedy szyna nie lezy na dziąśle w luce-załóżmy że luka jest szerokości zęba przedtrzonowego)
2. Czy wszystkie twarde płytki trzeba suszyć, czy zawsze, czy tylko jak poleżą?
3. Po obróbce polerujecie obrzeża szyn np 3mm twardo miękkich?
4. Czy powielacie model żeby wpasować szynę( chodzi mi o te grubsze)? Jeśli tak to, czy tłoczymy na powielonym czy na pierwszym modelu?
To tyle z moich pytań. Może ktoś się zna i zechce mu się odpowiedzieć?
Powrót do góry
marian180

PostWysłany: Pon Wrz 17, 2018 10:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. lepiej zablokować tylko podcień woskiem albo gipsem
2.wszystkie wilgotne suszymy, chyba że są fabrycznie suche i przetrzymywane w szczelnych opakowaniach.
3. obrzeża zawsze wygładzamy i polerujemy po obróbce
4. model pod grubą szynę zawsze pęknie, wiec oddajesz na powielonym jeśli , ktoś w ogóle potrzebuje model - jak włożysz na drug to też go połamiesz.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Płytki, ochraniacze, szyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: