Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
aparaty z płytami termoformowalnymi

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Tutaj przeginamy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stonka

PostWysłany: Pon Paź 29, 2012 7:08 pm    Temat postu: aparaty z płytami termoformowalnymi Odpowiedz z cytatem

Witam

Zamierzam robić na Ministarze S aparaty z płytami termoformowalnymi. Wiem Że Scheu zaleca sypać pod klamry swój akryl biocryl-resin, ale zastanawiałam się czy mogę użyć do tego np. Ortocrylu? Ktoś z was próbował?
Zastanawiałam się też nad ceną, na początek dałam taką samą jak mam na sypane, ale waham się. Jedna kolorowa płytka to koszt około 25 zł, sypane wychodzą jednak taniej.
Będę wdzięczna za odpowiedzi.
Pozrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stonka

PostWysłany: Sro Paź 31, 2012 10:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pliss ktoś to testował?
Powrót do góry
zorro

PostWysłany: Sob Sty 05, 2013 4:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

....no to pozostaje małe doświadczenie zrobić Very Happy -ale z ceną ....to radze sie zastanowić,bo "lepsze jest wrogiem dobrego" ajak pokażesz ze" możesz "(za te sama kasę ładniej)....to bedziesz potem molestowana żebys "MOGŁA" Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy -le może się wymądrzam.
-acha-jężeli płytka sie łączy z akrylem...to przeważnie jest jej obojętne jak on sie nazywa Laughing -sprawdziłem. Wink
stonka

PostWysłany: Sob Sty 05, 2013 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za info Smile
Dręczy mnie tylko pytanie po jaką cholerę Scheu wyprodukowało Biocryl-Resin? Po co zalecają specjalny akryl do podsypywania pod klamry...
Może po prostu ma lepszą konsystencję przy nakładaniu pod klamry. Bo cenowo to wychodzi dwa razy drożej niż "mój" akryl do sypania.
Powrót do góry
stonka

PostWysłany: Nie Sty 27, 2013 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Wypróbowałam, w akrylu pod klamrami wystąpiły mikropory, przeszło ale nie jestem z efektu do końca zadowolona.
Powrót do góry
j.c.

PostWysłany: Sro Lut 06, 2013 9:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spolimeryzowałaś akryl w garze czy od razu do formierza i na to płytka? pytam z ciekawości, sam nigdy tego nie robiłem.
Powrót do góry
stonka

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 10:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

j.c. słuchaj na model pod aparat natłaczasz najpierw folię izolującą, potem klamry i śruba (ja tak robię), model musi być suchy przed natłoczeniem płytki na aparat. Też kombinowałam żeby to najpierw wrzucić do gara ale technicznie odpada takie rozwiązanie. Można się bawić, że najpierw sypiesz pod klamry, do gara, suszysz natłaczasz, ale czy ta gra jest warta świeczki? Myślę że niestety bez tego specjalnego akrylu się nie da rady.
Jak by ktoś miał jakieś doświadczenia z tymi aparatami termo to piszcie.
Powrót do góry
stonka

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 10:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

problem leży w tym że na niespolimeryzowany akryl natłaczasz gorącą płytkę, a to nie za dobrze działa na akryl.
Powrót do góry
j.c.

PostWysłany: Pon Lut 11, 2013 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w galerii są aparaty wykonane na formierzu. użytkownik: lola1980. może jej zapytaj a potem podzielisz się na forum Cool
Powrót do góry
stonka

PostWysłany: Sro Lut 13, 2013 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

j.c. dzięki za zainteresowanie.
Moje doświadczenia odnośnie płytek termoformowalnych, czyli jak nie wydawać bez sensu kasy.
Dla tych co natłaczają Izofolan Scheu, u mnie zadziałał zwykły izolit Ivoclaru, o wiele lepiej zadziałał niż ten beznadziejny Izofolan. Dla tych co są w temacie: koniec pieprzen... się z przyklejaniem klamer na folię Izofolan.
Zamiast biocryl-resin dałam Orthocryl, jednak po natłoczeniu trzymam go w garze 30 min. Wyszło bardzo ładnie bez porów.
Testuję również chińskie płytki do natłaczania 3 razy tańsze niż firmówki, jakość: nie widać różnicy a czasami chińskie przewyższają Shocked , wiem że płytki w 90 % nie różnią się składem, więc bez sensu kasę wydawać i nabijać innym kieszenie.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Tutaj przeginamy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: