Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
TYTAN

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Metale, masy osłaniające, odlewnictwo i obróbka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
boguska

PostWysłany: Wto Gru 04, 2012 3:52 pm    Temat postu: TYTAN Odpowiedz z cytatem

Witam, czy ktoś się orientuje gdzie w Polsce można kupić tytan? jak się go odlewa? czy potrzebuje do tego odlewni z próżnią? i gdzie zakupić frezy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
obserwator

PostWysłany: Sob Sty 05, 2013 11:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tytan robi świstak,zawija w takie małe sreberka i jest!!!
A tak na poważnie musisz wiedzieć jakie firmy produkują urządzenia do odlewania tytanu i te firmy mają przedstawicieli w Polsce w postaci dystrybutorów lub sklepów.Chcesz kupić sprzęt OK,możesz też zlecić wykonanie podbudowy,szkieletu pracownią które "bawią się" tytanem.
Pozdrawiam
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Pią Sty 11, 2013 8:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tytan nie sprawdził się jako stop do odlewnictwa pod ceramikę lub wykonawstwa protez szkieletowych. Głównie ze względu na duże koszta, które generowały - specjalna odlewnia, specjalne masy, specjalne frezy, specjalna ceramika itd. Oprócz tego właściwości biointegracyjne tytanu nie są zaletą, gdy pacjent użytkuje protezę szkieletową.

Nadal zainteresowana? Wink

Ps. Co innego gdy w grę wchodzą implanty, ale to już całkiem inna historia... A poza tym, nigdy nie słyszałem o przypadku, aby ktokolwiek odlewał u siebie w laboratorium implanty.
Powrót do góry
boguska

PostWysłany: Sro Sty 30, 2013 10:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie mam zamiaru odlewać u siebie implantów z tytanu?!? znalazlam porcelanę pod tytan cenowo nie różni się dużo od zwykłej np creation ti, vita ti i jeszcze jedna, ale nie pamiętam musiałabym poszukać. Istnieją firmy frezujące CADCAM pkt w tytanie za 300zł, są i tańsze, są kostki tytanowe i są też pracownie jubilerskie, które posiadają odlewnie, z którymi można wejść we współpracę. Znalazłam już dużo opcji i rozwiązań jedyną przeszkodą jest lekarz, który mimo problemów, które stwarza pacjentom ciężar noszonych mostów (góra, dól, ucho ucho na implantach = b.duża waga) nie może się przełamać i zapłacić za pkt w tytanie 300zł. Znalazłam również stal z domieszką tytanu, ale różnica w gęstości jest minimalna 8,2 i 8,0 - za to ją można odlewać w tradycyjny sposób oraz napalać porcelanę (w zależności od używanej porcelany są dwie stale). Jeżeli o mnie chodzi to tytan nie stanowił problemu, problemem są lekarze, gdyby nie ich zachłanność nas byłoby stać na dużo lepsze i fajniejsze prace. Niestety pacjent nie wie że w jego zawyżonych kosztach pracy mieści się tylko chciwość lekarzy i nasze przetrwanie;/
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Sro Sty 30, 2013 11:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

boguska napisał:
mimo problemów, które stwarza pacjentom ciężar noszonych mostów (góra, dól, ucho ucho na implantach = b.duża waga)

No właśnie, tytan jest bardzo lekkim metalem w porównaniu do innych (ciężar właściwy 4,5 g/cm3 - czyli prawie dwukrotnie lżejszy od chrom-kobaltu) i to właściwie główna jego zaleta.

Jeśli cena frezowanych punktów z tytanu zbliży się do rozsądnego poziomu, zawsze możesz rozważyć tę możliwość. Inwestycja w odlewnię do tytanu, wydaje mi się jednak pomysłem chybionym, również z powodów o których sama piszesz.

Ps. Z odlewaniem implantów w laboratorium to był oczywiście żart, ale faktycznie nie wszyscy mogli od razu załapać... Wink
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Metale, masy osłaniające, odlewnictwo i obróbka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: