Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Szyny
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Płytki, ochraniacze, szyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Venom

PostWysłany: Czw Mar 12, 2009 8:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agula_orto napisał:
Podcienie blokuje się przy szynach twardych (przy szczególnych przypadkach jak przęsło mostu)a nie do wybielania- to miałam na myśli chyba logiczne bo pytający zrobił misz-masz z pytania. Czasami trzeba blokować Venom bo takiej szyny np. retencyjnej nawet nie ściągniesz z modelu. Kiedyś chciałam być sumienna i nie zblokowałam wystarczająco żeby było utrzymanie lepsze no i weszła ale zleźć nie chciała pacjentowi. Twisted Evil

to ze do twardych sie blokuje to jest akurat oczywiste tyle ze ten ktos wspominał o szynach do wybielania a ty kazałeś je blokować .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agula_orto

PostWysłany: Czw Mar 12, 2009 1:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sory, Zrozumiałam 3 pytania
-czym blokować podcienie do szyn
-jaki lakier do szyn wybielających
-jaka gr. szyn relaksacyjnych
Mogłam być precyzyjniejsza-Ty to wiesz. To jeszcze raz:
Odp na 1-Podcienie do szyn tw. blokujemy woskiem (Ausblockwachs nr. 725 080 50g) o wysokiej temp. topn.albo gipsem lub erkoskinem (625 050 50ml) lub erkogumem (chociaż nie wiem czy jest ok bo mam inny taki żółty)lub co wyobraźnia przyniesie
Odp.2-Retencja na środek wybielający za pomocą:
Blokery światłoutwardzalne, lakiery( może być też erkoskin), erkolen, nawet akryl bo nie łączy się z miękką warstwą.
Odp.3- W/g zaleceń lekarza (2-4mm)
Tego mi nikt nie powiedział i wszystkiego nauczyłam się z prospektów dlatego radzę pojechać na kurs lub poprosić w firmie o foldery. Reszta przyjdzie z praktyką jak coś będzie za twarde robić z miękkiej, jak coś będzie za cienkie robić z grubszej itd(tu proszę nie brać moich słów dosłownie). Strona kliniczna jest jak temat rzeka, może przesadziłam ale potrzebna by była druga szkoła i drugie życie szkoda bo zawsze mnie to nurtuje ale lekarze nic nie umieją przekazać bo nie wiedzą.
The end
Powrót do góry
Venom

PostWysłany: Czw Mar 12, 2009 3:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to teraz jesteśmy w domu.
Powrót do góry
cara

PostWysłany: Nie Cze 12, 2011 9:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieję, że w dobrym temacie umieszczam.
Mam problem z Osamu Retainerem, ale nie z wykonaniem, tylko z reklamacją. Dodam, że robię Osamu już kilka lat. Ostatnio zrobiłam jak zwykle, ale praca wróciła po dwóch tygodniach: szyna rozwarstwiona (całkowicie rozklejona), warstwa miękka mocno zażółcona i rozmiękczona (zupełnie jakby została czymś rozpuszczona).
Czy ktoś może spotkał się z takim przypadkiem lub wie, jaka mogła być tego przyczyna? Może pacjent moczył szynę w czymś (ale w czym)?...
Powrót do góry
j.c.

PostWysłany: Nie Gru 02, 2012 2:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam pytanie do doświadczonych techników:

jaki zasięg powinny mieć szyny na bruksizm, relaksacyjne (ogólnie chodzi o twarde płytki)? powinien zachodzić na dziąsło od strony przedsionka czy nie?

w internecie widzę różne rozwiązania. wiem też, że powinienem spytać lekarza jak chce ale co jeśli on sam nie wie?

pozdrawiam.
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Pon Gru 03, 2012 8:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

j.c. napisał:
powinienem spytać lekarza jak chce

Większość "lekarzy" woli od tyłu.

j.c. napisał:
ale co jeśli on sam nie wie?

Dobre pytanie, jednak nie do tego działu.
BTW. j.c. czy Ty na pewno współpracujesz z "lekarzem"? Pytam, bo po przeczytaniu Twego postu niektórzy forumowicze mogą mieć poważne wątpliwości. Ty nie wiesz, on nie wie - najlepiej zapytajcie pacjenta - w końcu ktoś musi wiedzieć. Swoją drogą przecież dla niego ma być ta szyna...
Powrót do góry
j.c.

PostWysłany: Pon Gru 03, 2012 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piotrasz napisał:
j.c. napisał:
powinienem spytać lekarza jak chce

Większość "lekarzy" woli od tyłu.

j.c. napisał:
ale co jeśli on sam nie wie?

Dobre pytanie, jednak nie do tego działu.
BTW. j.c. czy Ty na pewno współpracujesz z "lekarzem"? Pytam, bo po przeczytaniu Twego postu niektórzy forumowicze mogą mieć poważne wątpliwości. Ty nie wiesz, on nie wie - najlepiej zapytajcie pacjenta - w końcu ktoś musi wiedzieć. Swoją drogą przecież dla niego ma być ta szyna...

piotrasz, aleś Ty zgorzkniały. jad wypływa Ci uszami.
tak czy inaczej, dzięki za odpowiedź. w końcu tylko Ty odpowiedziałeś więc może gdzieś tam w środku jesteś mięciutki i kolorowy i można się do Ciebie przytulić.

pozdrawiam :papa:
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Wto Gru 04, 2012 9:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tym jadem sporo przesadziłeś.

Wiesz, dam Ci dobrą radę. Tak zupełnie gratis. Życie nie jest jak to określiłeś "mięciutkie i kolorowe". W szczególności życie technika dentystycznego.
Jeśli chcesz oglądać świat przez różowe okulary, to zrezygnuj jak najszybciej z tego zawodu, bo kiedyś się mocno rozczarujesz.

Do przytulania zaś, znajdź sobie bliską Ci osobę, która pomoże odreagować stresy związane z wykonywaniem tego zawodu. I w żadnym wypadku nie licz, że gdy będzie to osoba robiąca to samo co Ty, to lepiej Cię zrozumie.

Wiem, że odszedłem od tematu. Jednak na wielu "kurso-szkoleniach", w których uczestniczyłem, dowiedziałem się dużo więcej ciekawych rzeczy o sprawach, których w żadnym wypadku te kursy nie dotyczyły...

Tak więc cieszę się, że zauważyłeś choć moją dobrą wolę. A rady traktuj całkiem serio, nawet gdy są czasem przeszyte odrobiną ironii. To całkiem nieźle hartuje osobowość.
Powrót do góry
Zębatka

PostWysłany: Wto Gru 04, 2012 9:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj tam, oj tam J.c

pamiętasz
http://www.zgryz.com/forum/viewtopic.php?t=5072

No w sumie fajny żart, że Jemu taki link podesłałeś.
Balus napisał:
"potrzebuje natchnienia czasem podczas pracy:D no chyba ze macie jakies inne swoje natchnienia?Very Happy"

Ja miałam Balussowi odpowiedzieć, że ja tam np. mam takie natchnienia.
http://www.google.pl/imgres?hl=pl&client=firefox-a&hs=Vye&sa=X&tbo=d&rls=org.mozilla:pl:official&biw=1173&bih=595&tbm=isch&tbnid=UnK-DL98wrGQsM:&imgrefurl=http://kantor-cieszyn.pl/pl/o-walutach/polski-zloty/&docid=mBU2-HirIPT3sM&imgurl=http://kantor-cieszyn.pl/wp-content/uploads/2010/12/pln_banknoty.jpg&w=418&h=542&ei=xxq9UNGGCdPO4QSmvIC4BQ&zoom=1&iact=hc&vpx=4&vpy=134&dur=2794&hovh=256&hovw=197&tx=55&ty=110&sig=115532666942792015928&page=1&tbnh=143&tbnw=110&start=0&ndsp=20&ved=1t:429,r:0,s:0,i:149

Że dużo fajnych cech... można tam odnaleźć.
Ale w ostateczności pohamowałam się, no bo nie wiadomo jakby Baluss zareagował.
Widzisz, Balus spoko gość, wyrozumiały.

I pewnie/może Piotrasz sądził, że skoro Ty też masz poczucie humoru, to jesteś w stanie zrozumieć tymi słowy, że lekarze to specjalna nacja jest.

Wink
No, spójrz na to od tej strony
j.c.

PostWysłany: Sob Gru 08, 2012 5:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ależ ja rozumiem, że lekarze to specjalna nacja, mimo iż mi na razie dobrze się współpracuje. drobne błędy jakie wykonują nie są rażące a wiem, że sam, jako młody technik, też nie jestem bez wad.

tak więc, wiem to. tylko dlaczego technicy to też specjalna nacja? dlaczego na tym forum jest tyle zawiści, dlaczego nikt nie może odpowiedzieć prosto na pytanie, co zajęło by mu 30 sec. a sili się na wywody o tym jacy to jesteśmy żałośni, że w ogóle się o takie rzeczy pytamy?
dlaczego na każdym innym forum, czy to kulinarnym czy stolarskim, każdy każdemu chce pomóc i nie ważne, że to pytanie zostało zadane po raz setny?

czy ten zawód tak się wrzyna w mózg, że po latach nie potrafimy wykrzesać z siebie choć krzty empatii?

żarty żartami, ironia ironią ale ja nadal nie wiem jaki powinien być ten zasięg Razz

wiem, że życie nie jest mięciutkie i kolorowe ale na razie wszystko się jakoś kręci, więc czemu mam rezygnować? a jak zmienię zawód na stolarza to wtedy będę szczęśliwy? czy stolarz po latach pracy może się rozczarować?

ankaort miała rację, że tu się ciągle narzeka, widocznie jest na co. ja sobie ponarzekam na techników, że nie potrafią się zorganizować. tylko jak tu się zorganizować jak próbujesz wejść w środowisko (chociażby przez to forum) i jesteś atakowany za to że w ogóle śmiesz w nie wchodzić?

to się wyżaliłem. pozdrawiam, głowy do góry! Smile
Powrót do góry
doriss

PostWysłany: Nie Sty 27, 2013 6:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej Smile ja ci odpowiem ale tak jak ja to robię...płytka twarda 1 mm lub jaką sobie zażyczy lekarz...od strony przedsionkowej obcinam tak jak idą szyjki a od strony podniebiennej 1,5-2 mm poniżej-tyle właśnie zachodzi mniej więcej na podniebienie...
nikt nigdy nie chciał inaczej i nikt nigdy na nie mi nie marudził więc myślę że jest ok Very Happy buziole
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Płytki, ochraniacze, szyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

Skocz do: