Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Zasieg nakladek do wybielania?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Płytki, ochraniacze, szyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
breakeup

PostWysłany: Wto Gru 28, 2010 6:47 pm    Temat postu: Zasieg nakladek do wybielania? Odpowiedz z cytatem

Witam
Chciałem sie dowiedziec jaki powinien być zasięg nakladek do wybielania zębow ? Ja zawsze dopasowuje dokładnie do lini szyjek zębów a dziś na internecie znalazłem zdjęcie gdzie ten zasieg pewna pracownia robi ok 5 mm wiekszy więc tak sie zastanawiam jak powinno być ...
I jeszcze czy stosujecie do szyn w miejscach np brzegu siecznego (nie wiem jak to nazwać ale chodzi mi o wypełnienie które póżniej po formingu w nakładce umieszcza się żel do wybielania )
Pytam tak z ciekawości ponieważ umnie lekarze chcą sam odcisk bez wy pełnień i okrojone do szyjek zębowych więc zainteresowałem się tą dróga alternatywą ponieważ dłuższy zasięg moze mieć większa retencje ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
breakeup

PostWysłany: Wto Gru 28, 2010 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przypomniałem sobie co do wypełnienia to chodzi mi konkretnie o żywice blokująca ,czy powinno ją się stosować czy nie
Powrót do góry
Ortokolor

PostWysłany: Wto Gru 28, 2010 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Również witam
Oczywiście zasięg powinien być tylko i zawsze dłuższy niż do szyjek.
I nie w miejscu brzegu siecznego tylko na powierzchni policzkowej tudzież wargowej zębów. Umieszczanie żywicy, lakieru, gipsu, cementu czy czego tam jeszcze można używać na brzegu siecznym i jego okolicy powoduje rozszczelnianie się szyny przyszyjkowo w trakcie zagryzania zębów. To powoduje uciekanie żelu do wybielania i w efekcie nieefektywne wybielanie. Wykonywanie szyn do wybielania bez zbiorników na żel nawet najmniejszych, mija się kompletnie z celem.
Pewnie stąd biorą się później legendy że ktoś wytrzymał 2 tygodnie w tym ustrojstwie Twisted Evil
Powrót do góry
breakeup

PostWysłany: Sro Gru 29, 2010 5:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzęki za wyczrepująca i konkretną odpowiedz.
Powrót do góry
agula_orto

PostWysłany: Nie Sty 02, 2011 1:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spytaj doca jak chce bo mi też kazali przedłużać na dziąsła.
Do produkcji 1 kg mięsa potrzeba 10 razy więcej energii i 25 razy więcej wody niż do wytworzenia 1 kg roślin. Żeby wyprodukować 0,5kg wołowy stek trzeba zużyć 11 tys. litrów wody i ponad 4 litry benzyny.
Powrót do góry
lola1980

PostWysłany: Pon Mar 07, 2011 9:59 pm    Temat postu: ;-) Odpowiedz z cytatem

Dokładnie zgodzę się tu z agula_orto. Wszystko zależy od lekarza, jakie on ma na to zapatrywanie. Niektórzy chcą do samych szyjek, inni poniżej a jeszcze inni poniżej i to na prosto. jeśłi trzeba to sami sobie dotną taką płytkę zwykłymi nożyczkami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
stonka

PostWysłany: Pon Sie 20, 2012 7:27 pm    Temat postu: oj Odpowiedz z cytatem

Witam
Kiedyś wpadła mi do rąk instrukcja obsługi Opalescence, według producenta zasięg szyny powinien być do szyjki zęba (bez grawerowania), a nawet kilka dziesiątych milimetra nie dotykać szyjki Shocked . Może być to zaskoczeniem, bo większość z nas spotyka się z zasięgiem poza szyjką hen hen. Kiedyś też wycinałam dłużej, bo jak chciałam ładnie z szyjką to wszystko zaczynało odstawać, co doprowadzało mnie do szału, a wystarczyło użyć grubszej płytki. Dodatkowo do tworzenia miejsca na płyn warto użyć blokera takiego niebieskiego. Ogólnie to większość firm sprzedaje Opalescence, można poprosić o instrukcję, bo oni to zwykle wyrzucają, tam wszystko jest pięknie opisane.
Temat trochę odgrzewany ale może komuś pomoże.
Powrót do góry
obserwator

PostWysłany: Wto Sie 21, 2012 8:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba czytać wcześniej instrukcję Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Płytki, ochraniacze, szyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: